Pravidla

Marty
8.2.2005 20:02
Odvracení paladina/špitálníka
1) Chtěl bych se zeptat, jak to je s odvracením, kdybych měl paladina/špitálníka ( z DOTF). Podle pravidel 3,5. paladin odvrací jako kněz o 3 úr. níže a špitálník o 2 úr níž. to znamená, že např, pal6/špit4 by odvracel jako na 5. úr kněz,nebo je to něak jinak?
2) Taky nevím, jaká znalost(je to náboženství, nebo nemrtví?) mi při základě 5 a víc poskytne bonus+2 k odvracení, jestli je tato dovednost v dovednostech paladina a jestli se tento bonus vztahuje i ke zranění odvracením.
3) dostává paladin, který se stal špitálníkem doménová kouzla ze seznamu špitálníka (léčení, ochrana, válka, sláva nebo dominace)? A kdyby ano, tak jaké úrovně kouzel by měl? Měl by doménová kouzla těch úrovní, která jako paladin ovládá?
Předem děkuji za odpověď.
Autorská citace #1
8.2.2005 21:05 - Pizin
1) Nejspiš ano. 2) Znalost náboženství 5 ti přidá +2 k odvracení (turning check), ale ne k odvracecímu zranění (turning damage) 3) Dostává doménová kouzla až do té úrovně kouzel, která ta postava může sesílat. Pal 12/špit1 může sesílat duchovní kouzla až třetí úrovně a k nim má navíc jedno doménové kouzlo 1.,2. a 3. úrovně (jako kněz). Koukni se jinak do DOTF/Duchovní magie/Prestižní domény.
Autorská citace #2
9.2.2005 10:37 - alef0
Ad 1.) Spitalnik tam ma aj vysvetlujuci text: ,,zavracia nemrtvych ako klerik o 2 urovne nizsie, to sa scitava s ostatnymi povolaniami. Pripocitajte spitalnikovu uroven minus 2 [...] Paladin 6 / Spitalnik 4 zavracia nemrtvych ako Klerik 6" (Paladin 6 = Cleric 4 + (Spitalnik 4 - 2) = 6. (toto bolo v 3e). V 3.5ke zjavne paladin zavracia ako klerik o tri urovne nizsi, v takom pripade tvoj Pal/Spitalnik zavracia tak ako klerik na 5. leveli.
Ad 2.) Pizin vravi pravdu.
Ad 3.) Ja som to pochopil tak, ze Spitalnik nedostava ziadnu dodatocnu domenu -- niektore povolania dostavaju Prestiznu domenu, ale podla toho, co som videl, Spitalnik medzi ne nepatri. Hovorit v pripade povolania Paladin/Spitalnik podla mna teda nema zmysel.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12936115264893 secREMOTE_IP: 3.85.214.0