Pravidla

Jarda H
13.12.2007 10:29
Craft svitků
Hoj, chtěl bych se zeptat k pravidlům D&D 3,5, mám feat Scribe Scroll, ale nikde jsem nenašel, zda je k němu potřeba nějaký skill, třeba na výrobu lektvarů je skill a tabulka DCček, ale nic takového jsem nenašel právě k psaní svitků, potřebuju nějaký skill?

Díky,

Jarda H
Autorská citace #1
13.12.2007 10:56 - Rytíř
Já si myslím, že tenhle obor je bezvadnej právě v tom, že v zásadě nepotřebuješ žádnou dovednost navíc... stačí umět číst a psát.
Jistě, dá se po vzoru starých dobrých povolání písařů naučit nějakej krasopis, aby ten svitek k něčemu vypadal, ale není to vyloženě nutné :)
Autorská citace #2
13.12.2007 13:05 - Jarda H
No my to taky hledali, nenašli, nic, ale ptám se jen pro jistotu, jestli se s tím někdo nesetkal, máš pravdu, že to tak vypadá....
Autorská citace #3
13.12.2007 13:22 - Kodlicek
Šlo nám o to, jestli rozdíl mezi výrobou mudlovských a magických věcí je opravdu založena na použití dovednosti vs. odbornosti. Na tvorbu zbrojí či zbraní mistrovské kvality potřebuješ utratit zhruba 10 dovednostních bodů, na magickké předměty 1 odbornost. Tak?
Autorská citace #4
13.12.2007 13:28 - Jarda H
To není jen o dovednostech a odbornostech, na lektvary potřebuješ obojí, ale tam je to spíš o tom, že magické cokoliv platíš, kromě jiného, v expech, za výrobu třeba meče xp neutrácíš!
Autorská citace #5
13.12.2007 13:46 - Kodlicek
Ale to já přece vím, Jardo. Ale ty se zase u psaní svitku nezapotíš, nebolí tě potom ručičky a zádíčka! :)
A nezlob, nebo si dám k večeři beznohou ještěrku! ;-)
Autorská citace #6
13.12.2007 14:13 - LZJ
No, podle pravidel se dá vyrobit nejvýš jeden svitek za den, takže to bude docela makačka ;-)
Jinak my hrajem na trochu volnější pravidla, takže limit ceny mag. předmětu na den platí, ale jednoduchých svitků (1. úroveň) u nás lze vyrobit až tolik, kolik je úroveň píšícího sesilatele.
A ty pravidlové podmínky jsou IMO tak akorát - je třeba umět psát, mít feat, mít mag komponenty, zaplatit XP a seslat příslušné kouzlo. EDIT: Zapomněl jsem jsem na pero, inkoust, pergamen a klid na psaní. ;-)
Autorská citace #7
13.12.2007 14:15 - Lotrando
L.Z.J., Jarda - seslat to kouzlo, není to tedy to co Jarda hledá?
Autorská citace #8
13.12.2007 14:18 - LZJ
Lotrando: Asi jo. Je třeba příslušné kouzlo nejen umět, ale i namemorovat a při výrobě spotřebovat.
Autorská citace #9
13.12.2007 14:20 - Kodlicek
Hm, takhle sepsané pohromadě už to vypadá hůř, než prosté zaměření postavy na výrobu svitků volbou odbornosti :)
Asi si půjdu sehnat nějakou kůži a udělám si fešné brnění. ;-)
Nejlepší kouzlo je stejně Sneak Attack! (zákeřný útok)
I AM a BOOK... SNEAK ATTACK!!!!!!
Autorská citace #10
13.12.2007 14:55 - Jarda H
Jo, to co píšete všechno vím, je třeba to kouzlo umět, seslat, zaplatit, klid, pohoda, inkoust, péro, papír, to já všechno vím, řeč je hlavně o tom skillu, ale dopadlo to tak, jak jsem říkal, není ho třeba!
Kodlicek abych Ti nešlápnul na šperhák! :-))
Autorská citace #11
14.12.2007 01:39 - bigbythewise
L.Z.J.: Mam pocit, ze muzes pouzit i kouzlo z magickeho predmetu. Takze muzes pouzit napriklad k vyrobe svitku neviditelnosti prsten nebo plast neviditelnosti.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076308012008667 secREMOTE_IP: 3.81.97.37