Pravidla

unknown
26.1.2005 11:28
Pohyb, zteč a příležitostné útoky
Hráč si smí připravit částečnou akci. Může ji využít k zablokování útočícího soupeře? Příklad: Hrdinové a skřeti stojí asi 30 stop od sebe. Válečník Ezel chce krýt kouzelníka Čáryfuka. Jede dříve než skřeti a připraví si pohybovou akci proti skřetům (chce vyrazit do protipohybu), pokud se přiblíží. Skřetí velitel usoudí, že Čáryfuk by mohl být problémem a chce se k němu dostat, ale nechce se čelně střetnout s válečníkem. Proto vyrazí obloukem (dvojpohyb) mimo ohrožované prostory. Protože se ale ocitl v dosahu (30 stop akce pohyb) Ezela a splnil jeho podmínku, může se tedy Ezel přisunout k vůdci (bez útoku)? Pokud by vůdce chtěl pokračovat, provokoval by k útoku Ezela. Počítalo by se zde s pravidlem o průrzu?

Dá se pomocí této akce zrušit třeba zteč? (Bránící se postava vyrazí do protipohybu vůči ztečujícímu a zmenší jeho "rozběh") Platí v těchto případech, že vstoupení do ohrožené zóny provokuje k útoku? (aneb jestliže se postava přisune pohybem k nepříteli a chce zaútočit - standartní akce, pak soupeř útočí první, protože vstoupila do ohrožované zóny jinak než pohybem 5 s? platí to i pro zteč?)
Autorská citace #1
26.1.2005 11:39 - Alnag
Mno... problém bych viděl v tom, že ty musíš specifikovat svou částečnou akci před tím, než soupeř jedná. A těžko můžeš uhodnout jak se nepřítel zachová, takže je to taková loterie. Na tuto částečnou akci platí standardní pravidla takže pokud tvoje postava provokuje příležitostný útok (vstupem do ohroženého čtverce) nebo jinak tak ho také schytá. Alespoň to je můj názor. Ale řekl bych, že zteč by se tím měl dát zrušit.
Autorská citace #2
31.1.2005 18:48 - Pizin
Zteč se dá takto přerušit. Když si např. připravíš, že až se ztečující postava přiblíží na 20 stop, ji zablokuješ cestu. Pokud se tak stane, přerušíš protivníkův tah a hraješ ty. Při tomto svém pohyb můžeš vyvolávat příležitostné útoky. Potom ztečující postava může pokračovat ve své akci zteč jen tehdy když je toho schopna (což asi ne, protože jsi ji zablokoval cestu) a její tah skončí.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.16406798362732 secREMOTE_IP: 3.235.66.217