Pravidla

Xeth
14.1.2005 16:52
Brnění + magická ochrana - jde to dohromady ?
Zajímalo by mne, zda když maá postava normalní řekněme kožené brnění a je na ní sesláno nějaké kouzlo, které jí dává bonus do AC (mage armor, apod.), kombinuje se to nebo se počítá jen to lepší. V případě magie + magi je to jasné, ale takhle ? Diky.
Autorská citace #1
14.1.2005 18:14 - Alnag
Může se sčítat a nemusí. Zbroj ti dává armor bonus a některá kouzla (specielně to platí pro mage armor ti také dávají armor bonus), takže v tomto případě se to nesčítá, ale platí vyšší. Nicméně, jsou i kouzla, která dávají různé luck, dodge a jiné bonusy k AC a v tomto případě se to se zbrojí sčítá.
Autorská citace #2
26.1.2005 19:52 - alef0
Kazde kuzlo by malo mat uvedene, aky bonus poskytuje. Plati, ze dva bonusy rovnakeho typu sa nescitavaju (,,nestackuju") -- berie sa len lepsia hodnota. Napr. Mage Armor dava +4 Armor bonus, co sa prekryva s bonusom od brnenia. Kuzlo ,,Shield" dava +4 Shield bonus, co sa scitava s brnenim, ale nescitava s bonusom od stitu (aj ked vidiet maga so stitom je asi malo caste).
Autorská citace #3
13.7.2005 11:25 - Radost
vyjímku tvoří inherent, dodge a unnamed bonusy, který se sčítají. a možná i nějaký další, který mě teď nenapadly...
Autorská citace #4
25.7.2006 12:31 -
Inherent se nescita. Kdyz jeden den sesles wish ze chces bonus na str. Druhej den ses 2x za sebou wish ze chces bonus na str. Tak vysledek bude jenom +2 STR DODGE se opravdu scita unnamed taky (to jsou vetsinou treba featy) a mam pocit ze luck ale to do ohne ruku nedam
Autorská citace #5
25.7.2006 13:31 - bigbythewise
Inherent je permanentni bonus a scita se az do maxima +5, ale musi byt aplikovan tak, jak je to napsano v popisu Wish kouzla, cili kouzlo se musi opakovane sesilat okamzite po predchozim seslani. Jinak mam pocit, ze krome Dodge bonusu se nescita nic dalsiho, pak uz tedy jen bonus ktery neni specifikovan. Jeste bych poopravil, ze v pripade kouzla Mage Armor se AC scita, nebot kouzlo dodava Armor bonus (do maxima +8) a ne Enhancement bonus (jako napriklad u kouzla Magic Vestment). Navic je tento bonus se zdrojem Force, coz neni to same jako "mundane" u fyzickeho brneni.
Autorská citace #6
25.7.2006 15:48 - LZJ
Inherenty jsem nikdy řešit nemusel. Ale obecně platí, že bonusy stejného typu se nesčítají. Výjimnkou je právě dodge bonus a to je někde výslovně napsáno.
A zrovna Mage Armor má u sebe napsáno "providing a +4 armor bonus to AC". Takže to není ani enhance bonus, ani magic nebo force, ale stejný armor bonus, jako od obyčejného brnění. Takže se přičítá ke štítu, nature armoru a spoustě dalších věcí, ale k normálnímu brnění ne.
U kouzel, co dávají bonusy, je potřeba číst pořádně popisy.
Autorská citace #7
25.7.2006 15:58 - bigbythewise
Asi mas pravdu, ten bonus zrejme prekryje bonus fyzickeho brneni. Nicmene zdroj AC z kouzla Mage Armor je Force (stejne tak +1 az +8 bonus z Bracers of Armor) a plati pro nej jine vlastnosti nez pro fyzicke brneni. Napr. zapocitava se proti incorporeal priseram narozdil od AC normalniho brneni. Je treba cist cela pravidla. :)
Autorská citace #8
25.7.2006 16:03 - bigbythewise
L.Z.J:Tak jsi mel pravdu.
Armor/Shield Bonus: Each armor grants an armor bonus to AC, while shields grant a shield bonus to AC. The armor bonus from a suit of armor doesn’t stack with other effects or items that grant an armor bonus.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.18902516365051 secREMOTE_IP: 100.25.42.117