Pravidla

Rurik
7.12.2007 10:16
Pomoc s vytvořením nové hráčské rasy
V Saga edition bych chtěl vytvořit pro účely delšího dobrodružství rasu, která je založená na postavě Red XIII (z FinalFantasy VII). Většinou ale spíše hraju než PJuju, a tak nevím jestli je to, co jsem vytvořil tak nějak vyvážené. Za pomoc a případný připomínky budu velmi vděčný:
+2 síla, +2 obratnost, -4 inteligence, -2 charisma
Střední velikost
Rychlost: 8 čtverců
low-light vision

Přirozená zbraň kousnutím (1k6)
Přirozená zbroj +2
čich
žádný zbraňový výcvik
4 nohy: 2x nosnost a bonus +4 ke stabilitě
Startovní jazyky: basic
Jde mi o to, jestli by neměl jako rasa dostat nějaký level adjustement. Navíc nevím jestli čtyřnozí tvorové bonus ke stabilitě mají, v pravidlech jsem ji nenašel.
Díky za pomoc
Autorská citace #1
7.12.2007 13:07 - Fritzs
Sice sem ty pravidla nijak pořádně nečetl, ale na základě své "Knowledge: D20 system" si dovoluji prohlásit, že je to OK, jenom z tou stabilitou si fakt nejsu jistej...
Autorská citace #2
7.12.2007 13:13 - Rytíř
Pomohl bych rád, ale Ságu vůbec neznám :)
Tak si jen dovolím poznamenat, že i kdyby náhodou čtvernožci obecně neměli onen bonus ke stabilitě, není nic špatného na tom ho rase dát, když se to nějako odůvodní..
EDIT: aha, koukám jsem to měl otevřené moc dlouho a přehlédl jsem Fritze.. No ale tak nic se asi neděje, vcelku se doplňujeme. :)
Autorská citace #3
7.12.2007 14:41 - Alnag
Zdravím, omlouvám se, že píšu až teď, ale byl jsem v práci a neměl sebou pravidla. Napíšu směr své úhvay. Tedy, díval jsem se jak ta potvora ve FF7 vypadá a řekl bych, že vypadá hodně potvorovitě. Bude teda potřeba se podívat jak vypadají potvory ze Star Wars, tj. takové to co je v Allies and Opponents kapitole.
Dívám-li se třeba na Nexu vidím, že dělá útok kousnutím 1d6+7, takže ten kostkový základ se zdá OK, stejně tak rychlost. Původně jsem si nebyl jistý, ale pak jsem našel i tu natural armor, že mají Trandoshané, takže to je taky v pohodě.
Že dávají 4 nohy dávají nosnost se mi zdá v pohodě. Bonus +4 ke stabilitě je fajn, ale možná bych to rozšířil na bonus na skákání s rozběhem s tím, že se může lépe odrazit?. Jinak by se mi to zdálo i krapet slabé.
Vlastnosti jsou v pohodě a Level Adjustment bych nedával. Myslím si, že postava bude i tak limitovaná co se užívání některých dovedností týče. Ono mít čtyři nohy není tak úplně výhra.
Autorská citace #4
7.12.2007 15:13 - Rurik
Díky všem za odpovědi. Pokud se jedná o to, zda je příliš slabý nebo silný, tak jsem vycházel z ras ze SW:SE. Některý jsou v porovnání s jinýma dost slabý, aspoň podle mýho (např.: quarren proti mon calamari). A to nemluvím o oficiálních charakteristikách devaronianů (měl jsem pocit, že je dělala nějaká ženská, protože je u nich hrát ženskou o dost vhodnější než chlapa:-)). Navíc nejspíš nemusí být k zahození ani vypadat jako docela běžný zvíře a rozumět a umět mluvit (ideální špeh a sledovač). Plus navíc možnost kocoura ze Shreka 2. ;-)
A tomu kdo nehrál nějakej díl FinalFantasy tak vřele doporučuju. I když je sedmička 10 let stará, tak je to nejlepší hra, kterou jsem za posledních několik let hrál. (pokud si teda zvyknete, že vás na 50. úrovni porazí 2 bílí králíčci s mrkvičkou. :-o).
Autorská citace #5
7.12.2007 16:34 - bigbythewise
Rurik: Me by ani nevadilo, ze me porazi. Spis mi vadi to, ze vubec existuji. Respektive se to kompletne vymyka memu vkusu, asi tak. Nemyslim si, ze to je nenormalni, vzhledem k tomu, ze to je japonsky. :)
Autorská citace #6
7.12.2007 18:30 - Fibriso
myslím, že když scvrkneš Int jen na -2, Bude to Ok, už takhle budou mít problém sehnat si jakékoli brnění a nedej bože je skusit nasardinkovat do stíhačky....

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074687004089355 secREMOTE_IP: 54.144.233.198