Pravidla

Bajo
28.8.2004 15:52
Velká kosa
Jeden z mých hráču (Taklin alias Charon) si vymyslel že bude hrát barbara s desetistopou kosou. Je to docela oříšek, co myslíte, jde to? (Mám mu snížit kritiku, dát ji jako exotiku nebo postih k útoku, nebo co myslíte?) Pokud by někoho napadlo nějaké řešení, tak bych mu byl vděčný. Dík
Autorská citace #1
30.8.2004 15:05 - Rytíř
Odpovědět na takovýhle speciálnosti požadavkem na exotickou zbraň mi připadá nejrozumější. Jen pozor, aby výsledek nebyl příliš silný, aby to nevedlo k nevyváženosti (aby si takový kosy nezačal brát každej) :)
Autorská citace #2
30.8.2004 16:34 - Alnag
Rozhodně by to měla být exotická zbraň. Navíc evidentně příliš velká, než aby se dala rozumně používat. Také bych pouvažoval o její křehkosti, co je to sakra za zbraň a tak. Každopádně bych ale zvlážil ještě ten moment, kde k ní sakra přišel. Existují ve tvém světě takové kosy? Jak se na takového člověka budou lidé dívat? Nezavřou ho v prvním městě radši do chládku? Atd. Zvláštní věci přitahují pozornost, mnohdy tu nechtěnou. Takže to může dopadnout docela zajímavě.
Autorská citace #3
31.8.2004 23:27 - Kostěj
Velká kosa, chachá. To mi připomnělo problémy s vorpálním obouručákem u nás :)
Autorská citace #4
10.9.2004 09:03 - Scrof
To má podle mě z NeverWinter, je to jasnej exotic. Pošli ho s tím v dungeonu do sáhový chodby s dvousáhovým stropem a máš vymalováno :) Boj beze zbraně, přezbrojení na menší zbraň.. Nebo si v lítém boji párkrát hoď ohrožení společníků v družině a oni ho sami usměrní.
Autorská citace #5
14.9.2004 18:18 - Serpent
Určitě by to měla být exotická zbraň ale nemyslím si, že by postavu s takovou zbraní hned měli zavírat do vězení. Záleží přeci na chování a činech postavy a taky na tom jak za ni hráč hraje a ne na vybavení. Posílat někoho do dungeonu jen pro to abych mu záměrně znepříjemnil hraní taky není cíl. Myslím že by se měl bavit jak DM tak i postavy.
Autorská citace #6
13.10.2008 17:16 - karel
Myslim si že ta kosa je dobrej napad.Rozhodně bych ho ale za ní nijak netrestal(vezení,nebo malej dungeon).Ale možná bych mu dal nějaka procenta že během boje trefí někoho omylem
Autorská citace #7
13.10.2008 18:26 - sirien
To nemyslim - když s ní umí... bych jí nějak statistikama vyvážil, nechal bych ho s ní vklidu hrát a pak bych mu místy záměrně ukázal, že je k něčemu fakt nevýhodná, nakonec - když si takovou zbraň bere, tak ocení i scény, kdy mu taková zbraň přinese nějaké problémy.
A ostatně - omlátím mu o hlavu souboj kosou v úzké nízké prostoře, bude s tím mít kur* problémy, pobavíme se u toho jak protivníci které by si jinak hned dal ho málem rozsekaj... a potom vstoupí do povědomí jako "ten typ, kterýmu se radši vyhni, protože dokázal v sáhový chodbě rozsekat tucet goblinů kosou!!"
Autorská citace #8
14.10.2008 09:12 - Lotrando
Proč by jsi ho měl omezovat? Má to pro něj čistě účelovej význam - dosah - nebo k tomu má nějakou rp vomáčku? Ve 4e jsou zbraně buď cit, nebo reach, nebo versatile (jednoručka co se dá vzít do obou rukou a mít větší dmg). Z prakticko/realistického hlediska je to zbraň neúčelná, musela by se udělat "bojová kosa", t.j. něco co kosu připomíná tvarem ale dá se s tím bojovat.
Ohledně toho, jestli povolit nebo ne, já bych se tomu nebránil. Je to exotická zbraň, ať si vymyslí kde ji sebral a jak se s tím naučil bojovat. To samo může být quest pro něj, nemusíš mu ji dát zadarmo. Parametry bych nasadil jako halapartnu, nebo nějakou podobnou obludnost, k pravidlech se něco podobného jistě najde.
Představivost a iniciativa hráče je to nejcenější co máš, nevím, proč ji zazdívat tím, že je to nereálné a že se s tím nedá bojovat v úzké chodbě. Dva na jednodnoho jsou reálně taky jasný roszudek smrti, ale v každém filmu vidíš jak hlavní hrdina zmlátí pět protivníků najednou a ani se nezapatí.
edit: ať si na tu kosu vezme feat, aby to pravidlově sedělo a nikdo neremcal, že mu nadržuješ, aspoň uvidíš, jestli je to pro něj důležitý, nebo jen výstřelek, feat je celkem cenej bonus.
Autorská citace #9
14.10.2008 12:18 - Xeth
Taky bych mu jí dal jako exotickou zbraň (ala feat). Doporučuji podívat se třeba do starší edice jak tam byly statistiky kosy vůči ostatním zbraním a tím se inspirovat + je tam celkem rozumný popis toho jak postupovat při tvorbě nestandardních velikostí zbraní (3,5E).
Hráče bych nijak netrestal, prostě bych si stanovil jaké možnosti a nesnáze používání takové zbraně představuje a na základě toho bych vyhodnocoval situace, do kterých postava s kosou přijde (les, úzká chodba, chuml bojujících spojenců a nepřátel atd.). A rozhodně bych se na tom dohodl nejprve s tím hráčem (prostě aby věděl, do čeho jde).
Autorská citace #10
14.10.2008 12:33 - Quentin
vy jste vsichni takovy hodni DMove. Ja bych mu omlatil character sheet o hlavu.
Autorská citace #11
14.10.2008 12:57 - Ebon Hand
Já bych mu to nedovolil a řekl bych mu, že pouze v případě, když to bude ceremoniální zbraň..
Autorská citace #12
14.10.2008 13:26 - yashamaru
proc brat hraci neco se mu libi a co chce? jaky to ma duvod? proc to proste nevyuzit? kam se podelo to Ano, ale? minimalne nemusi byt snadne to ziskat, pote je tezke najit ucitele jenz mu umozni se stim naucit zachazet - feat exotic weapon. Dosadit hodnoty nejake podobne zbrane. v neposledni rade ne ve vsech situacich je to idealni zbran. nerozumim tomu hrac projevi aktivitu proc ho za ni trestat? :(
Autorská citace #13
14.10.2008 14:05 - Quentin
Yashi, i hrac stejne jako vypravec se musi drzet zanru. Pokud vetsina lidi u stolu ocenuje u hry nejakou uveritelnost, nebo ma nejake simulacni choutky, tak ten jeho vystrelek muze kazit hru zbytku hracu. Osobne mi to prijde jako pekna hovadina a sem rad, ze moji hraci nic takovyho nevymysleji a nekazi mi tim "esteticky dojem" ze hry.
S pravidly neni problem; je to proste "scythe" podle pravidel, velikost large.
Autorská citace #14
14.10.2008 15:20 - Ebon Hand
Ano, myslel jsem tím určitou uvěřitelnost prostředí a s ní spojený estetický dojem. - krásně si to řekl Quentine
Prostě né vždy si hráč vymyslí použitelnou věc a je potřeba určitá korekce. Proto jsem psal, že bych mu třímetrovou kosu dovolil pouze jako ceremoniální.
Autorská citace #15
14.10.2008 23:54 - Lotrando
Kterej film je uvěřitelnej? Víš jak nudnej je ve skutečnosti středověk?
Zkuste si na to odpovědět a pak se vraťme k uvěřitelnosti.
Jsou lid, kteří zahrajou uvěřitelně cokoliv a jiní, co jsou pořád jen soudobí jedinci navlečení do kostýmu. Myslím, že se to dost přeceňuje. V jednom máte ovšem pravdu. Je potřeba, aby to obhájil před ostatními, aby jim to nekazilo dojem ze hry.
Autorská citace #16
15.10.2008 02:53 - bigbythewise
Lotrando píše:
Kterej film je uvěřitelnej?
Rambo? :D
Autorská citace #17
15.10.2008 08:00 - Quentin
Ja mel na mysli uveritelnost v ramci zanru. Vim, ze stredovek je kruta a relativne nudna doba, proto hraju svoje high fantasy. Presto bych desetistopou kosu asi nesnesl. I kdyz normalni kosu jako je v pravidlech uz u nas jeden Neruluv knez nosil.
píše:
Rambo? :D
staci pristoupit na jejich styl. Naopak by tam bylo neuveritelne, kdyby ramba zmlatil nakej jednorukej deda, nebo kdyby tam po dzungli behaly saskove s ruzovejma cepickama a z nosu jim sli bublinky.
Autorská citace #18
15.10.2008 10:30 - Ebon Hand
Lotrando: slovíčkaříš.. pokud umíš číst, tak víš, co znamená určitá uvěřitelnost prostředí..
Autorská citace #19
15.10.2008 10:44 - Fritzs
Bajo: A není ten barbar náhodou drobná 16tiletá holka co chodí oblečená ve fantasy ekvivalentu škoní uniformy... nějak by mě k té kose seděla. Kdyžtak mu řekni, že nehrajete anime, ale "vážné" a "realistické" fantasym a on to určitě pochopí.
Autorská citace #20
28.10.2008 20:38 - SEB
vyřešil jsi to nějak Bajo? Docela mě to zajímá...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097121953964233 secREMOTE_IP: 18.208.172.3