Pravidla

Admin
14.5.2004 13:46
Zákeřný útok při vícenásobném útoku?
Jak to je se zlodejskymi utoky a vicenasobnym utokem. Mame zlodeje a pouziva kord a dyku a ma base attack +7/+2
Autorská citace #21
13.6.2006 15:04 - Xeth
Rytíř: Jasně, překvapením jsem nemyslel stav flatfooted, kdy je oponent "paf" dokud se nedostane na řadu, ale pokud je plně aktivní a zloděj se k němu dostane nepozorovaně (blízko či na 30ft a méně). :) Díky za dovysvětlení.
Autorská citace #22
13.6.2006 21:22 - bigbythewise
Rytir: Diky za osvetleni surprise round. Tohle jsem nikdy presne nechapal, tudiz jsem ten svuj post predtim dedukoval s vedomim, ze je to tak spravne. Mozna by si jeste mohl (byl bych vdecen) pastnout original zneni odkud to mas, protoze v pravidlech nikde neni presne napsano, jak funguje regulerni kolo po surprise kole. Jsou totiz 3 dedukcni moznosti (z meho pohledu samozrejme), jak regulerni kolo po surprise funguje: 1. Na iniciativu hodi vsichni znova. 2. Na iniciativu hodi jen ti, kteri byli prekvapeni (ti zbyli) a zaradi se do poradi jako v normalu, cili od nejvyssiho k nejnizsimu. 3. Na iniciativu hodi jen ti, kteri byli prekvapeni, zaradi se do poradi, ALE jen mezi sebou a jsou vlastne oddeleni od tech, kteri hazeli v surprise kole. Cili tady je vlastne nemoznost hrat 2x po sobe diky vysoke iniciative v surprise round. Teto variante jsem veril, zda se mi totiz mnohem vic ferova. Ale o co jde. O to, ze ani jednu z techto moznosti v pravidlech nikde napsanou nevidim. :)
Autorská citace #23
14.6.2006 08:31 - wraiths
bigbythewise : ja myslim ze to tam nekde je napsany jak to jde po sobe. u nas se praktikuje to jak sji popsal za 2.
Autorská citace #24
14.6.2006 08:57 - GHOSTRIDER
Surprise
When a combat starts, if you are not aware of your opponents and they are aware of you, you’re surprised.
Determining Awareness
Sometimes all the combatants on a side are aware of their opponents, sometimes none are, and sometimes only some of them are. Sometimes a few combatants on each side are aware and the other combatants on each side are unaware.
Determining awareness may call for Listen checks, Spot checks, or other checks.
The Surprise Round
If some but not all of the combatants are aware of their opponents, a surprise round happens before regular rounds begin. Any combatants aware of the opponents can act in the surprise round, so they roll for initiative. In initiative order (highest to lowest), combatants who started the battle aware of their opponents each take a standard action during the surprise round. You can also take free actions during the surprise round. If no one or everyone is surprised, no surprise round occurs.
Unaware Combatants
Combatants who are unaware at the start of battle don’t get to act in the surprise round. Unaware combatants are flat-footed because they have not acted yet, so they lose any Dexterity bonus to AC.
2 Bigbythewise: 1.a 3.možnost je špatně, 2. je OK, ale mnohem praktičtější je, aby si všichni hodili inicku a ti, kteří jsou si vědomi protivníků uskuteční standartní akci v kole překvapení a ti zbylí chudáci prostě nejedou. PROTO JE DŮLEŽITÝ FEAT IMPROVED INICIATIVE!!! Zloděj pak má velkou pravděpodobnost, že pojede před zaskočenými nepřáteli...
Autorská citace #25
14.6.2006 09:17 - Prcek
My to resime tak, ze si hodi vsichni, ale v kole prekvepeni jednaji pouze ti co muzou (nejsou prekvapeni) a to podle jejich inic. Pak uz je standradni kolo, kde jednaji vsichni podle jejich inic. ZLodej tedy muze klidne sneakovat v kole prekvapeni a pak jeste diky vysoke inic ve stanradnim kole.
Autorská citace #26
14.6.2006 09:56 - Rytíř
Prcek: přesně, děláme to nachlup stejně.. :)
Všem: díky za chválu! Hlavně že už se shodnem, jakže to vlastně funguje.. a že tulák není žádné ořezávátko, když si to hráč nepřeje. ;)
Autorská citace #27
14.6.2006 20:38 - bigbythewise
Tak uz je mi to jasne. Diky. Mam radost, ze jsem zase o neco chytrejsi. GHOSTRIDER: Improved Initiative je super feat nejenom pro zlodeje. :-P

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.069046020507812 secREMOTE_IP: 3.237.186.170