Pravidla

marcis
10.12.2004 13:52
Co je to DnD ?
1)jaký je rizdíl mezi D&D a AD&D?

2)D&D je hra
a)karetní
b)figurková
c)jiná(pokud ano, tak jaká)

3)jaký je rozdíl mezi 2 a 3 edicí?
Autorská citace #1
10.12.2004 14:33 - Pyrimidin
1) D&D je novější verze AD&D, také lze říct, že D&D je 3. edice a AD&D byla 2. edice, čímž zároveň odpovídám na dotaz 3).
2) D&D je hra jiná, je to tzv. RPG (Role Plaing Game), česky Hra na hrdiny. Znamená to, že hraje několik hráčů, kteří mají stvořené své postavy a pod vedením jedoho z nich prožívají různá dobrodružství. Existuje i verze D&D Miniatures, což je figurková verze, ale o té nenajdeš na těchto stránkách ani zmínku.
Autorská citace #2
10.12.2004 14:51 - Alnag
1) Ke správnému zodpovězení musíme provést jistý historický exkurz. Kdysi dávno, bylo nebylo - vznikla hra jménem Dungeons & Dragons (D&D), prodávala se docela dobře takže posléze autoři usoudili, že je čas na update a vydali Advanced Dungeons & Dragons (AD&D) později známé jako AD&D 1e (tedy první edice). Pak přišla druhá edice AD&D 2e. Z marketingových důvodů - lidé měli pocit, že když je to pro pokročilé, musí už o tom něco vědět bylo slovo Advanced při vydání třetí edice vypuštěno, takže teď tu máme D&D 3e. Zmatek co?
2) Stručně řečeno, D&D je něco jako Dračí doupě, jenže o moc lepší!!! Takže je to RPG. Existují i figurkové varianty Chainmail a D&D Miniatures, ale ty jsou IMO dost o ničem.
3) Mezi 2e a 3e je rozdíl docela propastný, ale některé informace jsou vzájemně přenositelné (hlavně ty o světech).
3)
Autorská citace #3
7.2.2011 09:24 - merendiir
som tu novy a hram len chvilu DnD 3e chcel by som vysvetlit ako sa hazde kockami vopred dik
Autorská citace #4
7.2.2011 09:32 - Colombo
1. najdeš kočku, doporučují se malé spokojené kočky, které na tebe hned nezaútočí
2. uchopíš kočku, je zde několik možných úchopů, záleží na tobě, jak ti to nejvíc vyhovuje. Buď ji uchopíš oběma rukama nebo jednou rukou za hřbet či ocas
3. samotný vrh kočkou, ten se odvíjí od metody úchopu. Dobré je před tím kočku aktivovat, to znamená provést ji něco velmi nepříjemného, co kočku naštve. Taková střela tak dostane nejen bonusový DMG, ale taky DOT efekt, kdy cíl bude soustavně poškozovat.
Autorská citace #5
7.2.2011 10:05 - Zarahel
:D Colombo, myslím, že měl na mysli hod kostkami :D I když...sám tu otázku moc nechápu. Je to jednoduché ne? Vezmu kostku a hodím..:D
Autorská citace #6
7.2.2011 10:59 - Lokken
Zydar: Spíš se tu někdo marně snaží být vtipný - a nebo je američan a opravdu neví, jak kostkou házet, dokud si to na obalu nepřečte (nepodívá se na obrázky). V obou případech je mi ho líto.
Autorská citace #7
7.2.2011 14:01 - Geralt
merendiir: V drtivé většině případů se každý hod, který má rozhodnout o úspěchu/neúspěchu záměru postavy provádí dvacetistěnnou kostkou (k20) v následujícím duchu:

hod 1k20 + relevantní bonus postavy vs. DC

DC (z angl. difficulty class) alias "třída obtížnosti" značí náročnost překážky, kterou se snažíš překonat. Můžeš si pod tím představit všechno od zamčených dveří po protivníkovo obranné číslo (tam se to akorát jinak jmenuje, ale princip zůstává stále stejný). Proti tomu nejprve házíš dvacetistěnnou kostkou a k tomu, co ti padne, ještě připočteš příslušný bonus tvé postavy - při útoku útočný bonus, při diplomatickém jednání bonus ze schopnosti Diplomacie... atd.


Ostatní kostky (k4, k6, atd.) se pak používají vesměs pouze na hod způsobeného zranění, ať už zbraní nebo konkrétním kouzlem.

V zásadě asi tak. Nicméně doporučuju přečíst Player's Handbook/Příručku hráče, je to tam vysvětleno lépe a podrobněji, než takhle letem světem.
Autorská citace #8
7.2.2011 14:49 - Zarahel
Lokken: Nejspíš to bude tou snahou o vtip. Co se týče američanů, těch je mi všeobecně líto... :D
Autorská citace #9
7.2.2011 17:18 - Nerhinn
Připomeňte mi, že až budu chtít někdy poradit, nemám chodit na Kostku.
Autorská citace #10
7.2.2011 20:06 - Alnag
Nerhinn píše:
Připomeňte mi, že až budu chtít někdy poradit, nemám chodit na Kostku.


Musíš totiž jít na kočku :D
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.21491003036499 secREMOTE_IP: 34.204.193.85