Pravidla

wraiths
8.8.2007 09:04
oportunista a attack střelnou(vrhací) zbraní
Je možné použít AoO lukem(vrhacím nožem aj.) zlodějem s featem oportunisty na protivníka,který je v boji s zlodějovým parťákem a utržil zásah ruční zbraní? Hlavně, je to v souladu s pravidly?
Autorská citace #1
8.8.2007 16:33 - bigbythewise
Neni to v souladu s pravidly. U popisu Opportunist ability se nic o moznostech utocit na dalku nepise a tudiz musis vychazet ze zakladniho pravidla, ktere rika, ze "AoO" lze provadet pouze meele utokem.
Autorská citace #2
8.8.2007 16:46 - Fibriso
ale redy action na ranget AoO snad jde? (když udělá něco proti čemu by se normálně dělal Aoo na Blízko, vystřelím po něm přičemž se na to budou vzahovat featy (a ostatní) na AoO)
Autorská citace #3
8.8.2007 16:58 - bigbythewise
Ano. Muzes si pripravit ready action pri kondici "pokud bude nepritel prilezitostne zasazen mym spolubojovnikem" nebo "pokud bude jen zasazen", ale to pak schopnost Opportunist nema zadny smysl. Stejne tak feat Combat Reflexes, protoze tento pripraveny utok nebude "AoO".
Autorská citace #4
8.8.2007 18:05 - wraiths
dobre tak jsem zas neco delal spatne a omlouvam se "nejmenovanenu",mel jsi pravdu. kdyz to rika Bigby,tak to asi tak bude. no jo, ale do jake miry se bere meele zbran? kdyz stojim na sousednim hexu sveho oponenta a strilim do nej( samozrejme,ze jen protoze mam char.,ktery to umoznuje tak abych nevyvolaval sam AoO za pouziti strelne zbrane). da se tohle pouzit jako meele utok...
Autorská citace #5
8.8.2007 18:16 - Alnag
Wraiths: Nikoliv. Když střílíš je to střelná zbraň. Na vzdálenosti v tomto ohledu nezáleží. Ale můžeš bodat šípem jako improvizovanou zbraní ;-)
Autorská citace #6
8.8.2007 20:00 - Rytíř
Bigby: díky, doufal jsem, že se k tomu vyjádříš ty nebo Pizin, známí to znalci pravidel :)
Wraiths mi odporoval tak vehementně (v dobrém), že mě skoro až zviklal - říkal jsem mu totéž, co ty..
Autorská citace #7
8.8.2007 20:28 - wraiths
Alnag: aa pan je "zerteř". tak krásně jsem to měl vymyšlený, teď se mi hroutí svět, nu což.
ale teď jiná, co když držím luk a útočník začne prchat( z jakéhokoliv důvodu, třeba přichazí pomoc, apod.), ani teď není možný AoO?
Autorská citace #8
8.8.2007 20:39 - Alnag
Wraiths: Už to vzdej... :-)
Autorská citace #9
8.8.2007 21:33 - bigbythewise
Wraiths: Pokud utocnik zacne opravdu *prchat*, tak potom neprovokuje AoO. :-P
Jinak definice meele zbrani je v PHB. Alnag dobre poznamenal moznost improvizace. Pak muzes pouzit sip zpusobem, jakym to delal Legolas. :)
Autorská citace #10
9.8.2007 08:16 - wraiths
bigbythewise: tak ho pak alespon pichnu tim sipem noo. :-))
Autorská citace #11
9.8.2007 10:16 - Aeris
wraiths: taktiež mu môžeš dať po hlave lukom, ktorý platí ako improvizovaná bakuľa, a.k.a "club"
Autorská citace #12
9.8.2007 12:39 - Rytíř
Aeris: ježiš, to mu neřikej! Nebo nám hned vpálí, že tim pádem - když má v ruce kyj - tak přece AoO normálně má na kohokoliv... a sme v háji :)
Autorská citace #13
9.8.2007 13:22 - wraiths
Rytíř: jsme si vzal "k srdci" radu Alnaga a uz to nejak neresim. jinak je to o slovickareni.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08222484588623 secREMOTE_IP: 18.191.174.168