Pravidla

Rades AliaS Smiley =D
9.6.2006 12:08
pomozte mi se zbraní
Potreboval bych zbran(mec), ktera by ovladala blesky ,metala kolem sebe elektrinu atd. Cena je neurcena. Cim lepsi vychytavky bude mit tim lepe!
Autorská citace #1
9.6.2006 13:01 - wraiths
Rades:koukni se do "complete divine" je tam prestige class"shining blade of Heironeous" ten ma myslím dost vychytávek s mečem+bleskama...ale nevím jestli teda metá blesky kolem sebe... jinak myslím že to metání blesků docílíš okouzlením věci "řetězovým bleskem" či podobným kouzlem.
Autorská citace #2
9.6.2006 13:55 - Alnag
A může to být artefakt? Pak by to nemusel být až takový problém... :-p
Autorská citace #3
12.6.2006 16:29 - Bajo
Záleží jestli: Má metat blesky jen při zásahau. Má metat blesky pořád (jako že z ní pořád srší). Metat blesky na rozkaz atd... každá varianta by počítala jinak
ale jinak ten návrah Alnaga na artefakt, kdyby se mu vymyslela minulost (třeba majetek nějakého poloboha) a majitel by musel mít ochrané rukavice, pochvu (a případně jiné ochrané předměty), mohl by to být celkem zajímavý předmět. Ale byb by celkem silný. Jako každý artefakt.
Autorská citace #4
14.6.2006 14:17 -
Qualdezar: metat pri seku a na rozkaz
Autorská citace #5
14.6.2006 14:19 - Rades AliaS Smiley =D
alnag: treba i artefakt cim vic vychytavek bude mit, tim lepe
Autorská citace #6
14.6.2006 14:22 - Rades AliaS Smiley =D
wraiths: mohl bys mi complete divine poslat na email RadekLajter@seznam.cz
Autorská citace #7
14.6.2006 14:39 - wraiths
Rades: rad bych ti ho poslal...ale to nejde myslim protoze seznam nezvladne posilat tak velky soubory.ja to mam v PDF :-/ a konvertovat to do neceho jinyho teda nechci. ale rad ti poslu tu stranku/y. jo a je tam myslim knez Talose( zlej bleskovej buh) ale ten meta ostepy. tak nevim zdali chces. ale pokusim se ti postal na ten mail tu knihu. :-)
Autorská citace #8
14.6.2006 15:12 -
wraiths: posli mi treba jen tu stranku, no ale čim lipepší to bnude tim stastnejsi budu
Autorská citace #9
14.6.2006 15:57 - Bajo
Aha. No podíváme se do DMG (tohle už jsem hodně dlouho nedělal, takže doufám, že to spočítám dobře): Lighting (1d6 damage bleskem při zásahu), odpovídá očarování +1 (2000zl) Blesk na rozkaz: spell level x caster level x 1800 zl, takže pokud by to byl lightning (caster level 5, tedy 5d6, ref.save: 14), cena by byla: 3x5x1800= 27000 zl. Teď nastává problém, mám pocit že se má sečíst 2000+27000=29000zl. Ale mě to vždycky přišlo hrozně málo, takže jsem obě sčítané ceny převedl na ench. bonus (u 27000 to je přibližně no dejme tomu 3,5 +1=4,5 = asi 40000 zl, tak bych to udělal já). Takže si vyber 29000 nebo 40000
Autorská citace #10
19.6.2006 15:04 - Rades AliaS Smiley =D
Qualdezar: dik, ale to je malo. musi to byt neco neobycejneho, specialniho, s jistym uzasem, pro postavu na 20+ levelu !
Autorská citace #11
19.6.2006 20:26 - bigbythewise
Tak si tam das vyssi caster level nebo lepe chain lightning. Doporucuji navic pridat dost efektni Thundering abilitu, mozna i Keen a Vorpal nebo treba Ghost Touch ci Dread[epic] a mas to. :)
Autorská citace #12
19.6.2006 20:31 - bigbythewise
PS1: Na material jsem zapomel - Adamantinum. PS2: Pokud by si to nahodou chtel vsechno v jednom, tak bych to videl na miliony zlutasku a nebude jich malo. :)
Autorská citace #13
20.6.2006 07:39 - Rytíř
Koukám, že se vám do toho nikomu moc nechce.. tak tedy zkusím něco pro čerstvé epiky :) nadhodit já.
Je to veliký jedenapůlruční meč, vyrobený převážně z adamantia, ale odlehčený a zdobený mitrilem. Stříbřité motivy na záštitě a spodní části čepele zobrazují souboj titánů, vrhající po sobě blesky. Když ho uchopí někdo do ruky, celý meč zavibruje a začne se probouzet. Po dosud neviditelných runách přeběhnou nejprve drobounké modré záblesky, elektřina zasrší na záštitě a pak náhle po celém obvodu ostří přeběhne mohutnější blesk, který skončí v ruce, jež meč drží. V boji září runy vepsané do horní části čepele modravým svitem, po celém meči přebíhají v nepravidelných intervalech různě silné záblesky, které občas udeří do ruky, jež meč svírá za jílec. Jakmile se meč dotkne nějaké věci, okamžitě na něj tyto záblesky v mohutném výboji přeběhnou. Pokud se povede opravdu udařilý zásah na citlivé místo nepřítele, meč jakoby to vycítil a se škodolibou silou udeří též, nepřítele na chvilku úplně obklopí modravá záře blesků.
Staty: adamantiový meč bastard +5, elektrický za 1k10, ale každé kolo zraní majitele za 1k6 elektřinou (výměnou za to ale stačí se mečem někoho jen dotknout (útok dotykem), aby byl zraněn jeho elektřinou, tedy za 1k10). V případě kritického zásahu zraní elektřinou za 3k10. Vůlí jde 3x za den standardní akcí vyvolat upravené kouzlo rozvětvený blesk - zasáhne jednoho tvora, kterého majitel meče vidí a přeje si to, za 20k6 žt a na nikoho jiného už nepřeskočí. Když ho majitel zarazí špičkou do země a celé kolo se soustředí, vyvolá tím efekt kouzla svolej blesky; může tak učinit jednou denně. Pokud je venku pod širou oblohou, přivolá zároveň na dané místo bouři - během tohoto kola soustředění se úžasnou rychlostí shromáždí mraky a zvedne se vítr; déšť visí zdánlivě ve vzduchu, ale toto kouzlo ho nespustí. V následujícím kole může majitel meč ze země vytáhnout a na koho s ním ukáže a přeje si to, ten je zasažen bleskem (viz svolej blesky). Tento úder blesku může vyvolat standardní akcí každé kolo, maximálně jich ale může vyvolat 10 (jako u svolej blesky). Sesílací úroveň kouzel je 20.
Meč je určen pro polobohy a mocné postavy na 20-25. úr; každopádně pro někoho, kdo je alespoň trochu rezistentní vůči elektřině :)). Tipnul bych si ho spíš na slabý artefakt, i když je na hraně opravdu mocného předmětu. Cena mě fakt nezajímala, kdo chce, ať si to spočítá.. klasické vlastnosti mag. zbraní popsané v DMG možno dodat po libosti, pokud toto neuspokojuje :))
Autorská citace #14
22.6.2006 12:07 -
Rytíř : to je the best, diky !
Autorská citace #15
1.7.2018 12:49 - Šaman
Ufff. To je opravdu oldschool, co dneska vylovil archív z hlubin historie. :o
Autorská citace #16
1.7.2018 14:03 - sirien
Tak Bajo má letos na GameConu přednášku o oldschoolu, tak mu Kostka dělá automatické promo :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083978891372681 secREMOTE_IP: 54.197.64.207