Pravidla

ivanivanovic
25.7.2007 10:49
Shaman
Zdar, hladal som nejake podklady ale nic konkretne som nenasiel.

Viete mi dat nejaky odkaz na povolanie Shaman neviem ci nieco vyslo pod oficialnou hlavickou v 3.5 pravidlach.

Za kazdu radu vdaka!
Autorská citace #1
25.7.2007 11:26 - Malabar
Nuz treba muzes vyskouset prirucku Complete Divne str 14, tam je povolani Spirit Shaman
Autorská citace #2
25.7.2007 12:02 - Rurik
Pokud nemáš nic jinýho než základní pravidla, tak zkus buď NPC povolání Adept, který se k tomu blíží asi nejvíc (i když by ho to chtělo trochu upravit pro PC-např. další kouzla, popř. nějaký bonusový trik, jako výroba lektvarů, zázračných předmětů, nebo holí-po dohodě s DM a dalšími hráči). Nebo ho můžeš zkusit vytvořit jako nový povolání-viz DMG strana nevím kolik.
Autorská citace #3
26.7.2007 23:41 - Yoltan
Shaman v DARK SUN popisovaný jako cleric, něco málo se o nich píše zde Earth, Air, Fire, and Water a možná by se našli i nějaké NPC v dalších materiálech DARK SUN. V Priest Handbook je neco malo a je popisovan jako Savage Priest. Take jsem nekde zahledl jakousi ADnD příručku z prostředí Afriky.
A co je vůbec nejlepší je TSR 9507 - AD&D - Accessory - Shaman a do 3.5 uz si to můžeš upravit sám.
Autorská citace #4
27.7.2007 15:07 - Dalcor
Abych řekl rpavdu tak jsem to taky řešil. Určitě nějterá z D20 příruček ze Shamany pracuje z hlavy si vzpomenu tuším na AEG který mělo sérii věnovounou magii.
Jinak samozřejmě v ADnD to byl Speciality Priest (Demihuman Deities) a s tím se dá pracovat i v DnD 3.5E - tedy variace kleriků - přístup do domény NATURE, PLANT a pod.
Autorská citace #5
29.7.2007 23:46 - unknown
tiez som rozmysla ci mu nedat kuzla Druida s tym ze ich zosiela ako Sorcerer. Podmienky pre zbrane a armor zhodne s Druidom!
Autorská citace #6
29.7.2007 23:57 - Yoltan
unknown píše:
tiez som rozmysla ci mu nedat kuzla Druida s tym ze ich zosiela ako Sorcerer. Podmienky pre zbrane a armor zhodne s Druidom!
Podstatou Shamana je víra ostatních lidí v něho a víra jeho samotného v lidi a zem jako jiné sféry bytí. Proto je nesmysl, aby sesílal kouzla jako sorcerer.
Dale Shaman nemusí být nezbytne spojen s pralesem. Shamane mohou být všude.(CandyMan)
Autorská citace #7
30.7.2007 12:56 - ivanivanovic
mozno ano ,ale Shaman je viac prirodny liecitel ako duchovny, i ked to duchovne tam urcite tiez ma svoju nezanedbatelnu rolu. Preto sa mi skor zda ze by mal zosielat druidske kuzla ako klericke. Taka reinkarnacia sa mi vidi vhodnejsia pre samana ako ressurection.
Autorská citace #8
30.7.2007 16:54 - LZJ
Představ o šamanech je určitě hodně, podle mých představ je právě hodně duchovní.
Jen mi není jasné, jak ho chce směřovat ivanovicic.
Pro běžného šamana nějakého kmene se může hodit téměř libovolné sesilatelské povolání podle vkusu autora světa (Adept, Cleric, Driud, ale i sorc. nebo wiz.) doplněné vhodným zjevem a omáčkou.
Extra povolání v Completete Divine je založené na kombinaci druida a sorcerera - kouzla druidského typu, ale kouzlí podobně jako sorcerer (vybírá si v okamžiku seslání, ale z omezeného výběru).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081081867218018 secREMOTE_IP: 52.91.67.23