RPG odborně

Alnag
8.6.2007 08:52
Dungeons & Dragons jsou směsicí mnoha literárních zdrojů inspirace od fantasy románů až po prastarou mytologii...
Autorská citace #61
13.3.2011 21:55 - sirien
Bajo píše:
Zrovna elfove takovy byly už u Shakespeara

Máš namysli toho Shakespeara, který byl vrcholem elfí degenerace ze vznešených mytických bytostí v roztomiloučké skřítečky, a vůči kterému se Tolkien ve svém díle vyhranil, když "své" elfy popsal po vzoru předshakespearovských mýtů z doby před pokřesťanštěním? Shakespeara jsem četl a musím říct, že jeho elfové jsou vrcholem romantického nevkusu.
Autorská citace #62
13.3.2011 23:18 - Bajo
Ne, měl jsem na mysli úplně jiného Shakespeara :-P (jinak viz ten můj předchozí post, trochu se mi smíchalo výtvarné vyjádření a ještě jiný autor, už jsem se byl i vyhambit do kouta ;-))
Autorská citace #63
14.3.2011 09:30 - noir
Jako nevím - Sen noci svatojánské je IMHO dost děsivá vize elfů. Zlomyslní, pomstychtiví, s lidmi si zahrávají jako s loutkami. Ale taky mají vlastní motivy a touhy. Pro mě úžasné.
Autorská citace #64
14.3.2011 10:05 - Colombo
Takoví elfové se mi líbí:)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.065551996231079 secREMOTE_IP: 54.234.233.157