RPG odborně

sirien
18.9.2018 11:41
RPG kroužky
Autorská citace #41
5.10.2018 19:06 - shari
Autorská citace #42
5.10.2018 19:15 - malkav
shari: moc díky, to jsem to trochu zmotal :/
Autorská citace #43
5.10.2018 20:53 - Jerson
Zrovna jsme o víkendu řešili, že tohle je první (a jediná) hláška, kterou člověk z Budějic od přespolních slyší. A jako obvykle k Aegnorovo odpovědi nemám co dodat, řekl to za mě :-)
Autorská citace #44
5.10.2018 22:44 - sirien
Ve skutečnosti nejlepší Budějovický vtip byly povodně, které zatopily úplně celé náměstí - vyjma stále běžící kašny uprostřed. Legendary.
Autorská citace #45
5.10.2018 22:58 - Aegnor
malkav píše:
Aegno: To já jsem slyšel už odtamtud, ale nechtělo se mi věřit, že byste říkal takovou blbost. :D

Taky jsi to mohl upravit na kostku a trochu to personifikovat ... kupříkladu dodat "... kromě RPGčkařů teda."

Máš temného bludišťáka, styď se! :-)
Autorská citace #46
6.10.2018 13:19 - Zarahel
Tak. A první hraní v DDM v Mariánských Lázních je za námi.
Jen pro zajímavost v návaznosti na diskuzi, kde se probíral způsob jakým se RPG dostává k novým hráčům.

Původně nahlášení byli 4 po půl roce psaní článků, roznášení letáků a oslovování potenciálních skupin (jiné kroužky, skauti). Přišli jen dva. Z toho další přijde příště (protože nemoc) a poslední z nich spíš nepřijde, protože ho to nezaujalo (ještě neviděl jak se to hraje).

V půlce kroužku se na nás přišla podívat ředitelka, aby ukázala ostatním vedoucím a rodičům co, že to DnD je. S ní přišli dva kluci, kteří původně přišli s návrhem na vlastní kroužek, ale museli počkat, tak se zeptali, jestli si tam nemohou přisednout a mrknout. Po 10 minutách se chtěli připojit a po skončení kroužku vyplňovali přihlášky. O dva dny později přibylo dalších 6 zájemců z gymplu. Nakonec by se snad i mohlo povést vytvoření malého RPG útočiště v ML :)

Edit: Btw. Když jsem se jich ptal, co je vlastně na tom tak zaujalo, dostalo se mi odpovědí, že hlavně možnost volby zahrát si to, co opravdu chtějí.
Autorská citace #47
6.10.2018 14:25 - sirien
Zarahel: píšeme si k Tobě plusové body, dobrá práce : h
Autorská citace #48
9.10.2018 11:29 - Jerson
Včera jsem se sešel s novým potenciálním hráčem, který po chvíli povídá, že kamarádka jeho manželky povídala o tom, jak dcera chodí do Domu dětí na nějaký "zvláštní Dračák" a zda on o tom něco neví. Když na to přijde, tak se tu snad všichni hráči nějak znají :-)
Autorská citace #49
23.10.2018 06:33 - Jerson
Pár poznámek ohledně kroužků - zaprvé za to dostávám plat. Sice menší než kdybych doplňoval zboží v regálech, ale lepší než drátem do oka.
Zadruhé - kromě různých potvrzení (od lékaře, vzdělání, bezúhonnost) taky potřebuju pedagogické minimum. Je na to kurs trvající 40 hodin, který mi zabere několik víkendů (nevím kde je vezmu), takže skoro stejně času který strávím za rok hraním si taky odsedím na kurzu. Učit mě bude nejspíše někdo, kdo je na světě tak dlouho, jak dlouho já hraju RPG. Vím, bude mi vysvětlovat jiné věci, ale i tak o jejich přínosu pochybuju. A musím si ho zaplatit, takže všechno co vydělám za první rok padne na ten kurz.
Samozřejmě že nebýt pitomých vládních nařízení, tak tyhle zbytečnosti nepotřebuju. Každopádně se nedivím, že vedoucí Domu dětí nemůže sehnat lidi na vedení kroužků.
Autorská citace #50
23.10.2018 07:56 - Log 1=0
Jerson píše:
Samozřejmě že nebýt pitomých vládních nařízení, tak tyhle zbytečnosti nepotřebuju. Každopádně se nedivím, že vedoucí Domu dětí nemůže sehnat lidi na vedení kroužků.

Chápu absurditu situace, ale zase chápu i to, proč je ten systém tak nastaven.
U RPG kroužku je PM asi opravdu nanic, v tak malé skupině a při té časové dotaci (navíc zrovna u něčeho, kde nebude moc lidí odkládat děti, aby nepřekážely, protože jednoduše neví, co to je), se různé šikany nezdají moc pravděpodobné. Ale u jiných kroužků to je jiné, a vedoucí je musí zvládnout. Samozřejmě, daly by se nakreslit hranice třeba právě z hlediska toho počtu, ale pak by se zase mrmlalo, že nemá s děckama kdo jet na turisťák, někdo by to zbabral i v malém počtu, někdo by to přes to zkusil obcházet... Není to černobílé.
Autorská citace #51
23.10.2018 08:00 - Jerson
Mno, v Domě dětí se prý všichni shodují na zbytečnosti takového požadavku, doteď v pohodě fungovali bez něj a bez stížností. Jsem velmi zvědav, o čem to školení vlastně bude, tedy pokud na něj budu mít čas a chuť jít. Nečekal jsem, že dostanu peníze, ale že budu muset investovat ještě další volný čas, to mě docela nepříjemně zaskočilo.
Autorská citace #52
23.10.2018 08:10 - Tarfill
Jerson píše:
v Domě dětí se prý všichni shodují na zbytečnosti takového požadavku, doteď v pohodě fungovali bez něj

Ale to musí být nějaké nové nařízení ne? Já jsem třeba v celém školním roce 2015/16 taky vedl jeden kroužek v domě dětí (sice ne RPG, ale to je myslim jedno) a kurz pro pedagogické minimum po mě nikdo nechtěl...
Autorská citace #53
23.10.2018 08:16 - Jerson
Myslím že je to od letošního nebo loňského roku, můžu se zeptat.
Autorská citace #54
23.10.2018 08:45 - Naoki
Píše:
zrovna u něčeho, kde nebude moc lidí odkládat děti, aby nepřekážely, protože jednoduše neví, co to je), se různé šikany nezdají moc pravděpodobné. Ale u jiných kroužků to je jiné, a vedoucí je musí zvládnout. Samozřejmě, daly by se nakreslit hranice třeba právě z hlediska toho počtu, ale pak by se zase mrmlalo, že nemá s děckama kdo jet na turisťák, někdo by to zbabral i v malém počtu, někdo by to přes to zkusil obcházet... Není to černobílé.

Nic z toho se na pedagogickém minimu neučí
Autorská citace #55
23.10.2018 08:52 - Zarahel
Mé poznatky: Mám status externího pedagogického pracovníka (ale pedagogii se teprve studovat chystám), k mému překvapení jsem dostal zaplaceno (šel jsem do toho s tím, že jdu dobrovolničit) odpovídá to současnému mediánu hrubé průměrné mzdy.

Jerson píše:
Myslím že je to od letošního nebo loňského roku, můžu se zeptat


To je zvláštní. To by mne taky zajímalo.

Smlouvu jsem podepisoval před dvěma měsíci. Podstoupil jsem prohlídku, výpisy a prošel jsem nezbytným kolečkem, ale nikdo po mne nechtěl pedagogické minimum. (Mám v jedné skupině 6 hráčů.) Pravda, ředitelka se na mne obrátila i tehdy, když byli přihlášeni pouze 3 hráči s tím, jestli "jsem ochotný" do toho jít i tak.

Přemýšlím jestli to není protekční, protože zrovna ta samá ředitelka je matkou dvou dětí, které jsem měl ve skupině přes rok (Měl jsem čajovnu, kde jsem pořádal RPG dny - každý týden na 8 hodin, deskohraní, šachové turnaje, cesto-přednášky a zajímavosti pro veřejnost obvykle za symbolickou částku etc.)...
Autorská citace #56
23.10.2018 08:56 - Log 1=0
Naoki píše:
Nic z toho se na pedagogickém minimu neučí

Aha, tak to je zajímavé, opravdu.
Co se tam tedy učí?
Autorská citace #57
23.10.2018 09:16 - Hugo
Zarahel: může tam být rozdíl v tom, že na pedagogického pracovníka studuješ (resp studovat budeš, ale jsi již přihlášen). Zrovna tak předchozí činnost může být nějakým způsobem zohledněna.
Autorská citace #58
23.10.2018 09:30 - Zarahel
Hogo: No jo, ale to je jen můj budoucí záměr (zatím studuje partnerka - studium obou je s dítětem skoro nemožné), takže je to jen na dobré slovo, že pedagogiku budu dělat... za dva roky? :)

Ale upřímně, moc jsem se v tom nevrtal. Jsem rád, že to můžu dělat, kluci co ve skupině mám jsou fajn. Jen mne to zaujalo, když jste to tu nakousli :)
Autorská citace #59
23.10.2018 09:41 - Jerson
No, mně vedoucí řekla, že to školení budeme řešit až na příští rok (což je dobře, protože teď bych na to neměl čas zcela spolehlivě) a že by byla ráda, abych příští rok pokračoval, ale budu si ho muset udělat.
Autorská citace #60
23.10.2018 09:55 - Hanz
No, to pedagogické minimum je dost specifické minimum,celým jménem je to studium pedagogiky pro pedagogy volného času vykonávající dílčí přímou pedagogickou činnost. Co se tam učí je asi dost odlišné podle toho, kdo to učí. To, že kroužky může vést pouze člověk s pedagogickým studiem platí asi dva roky, teoreticky se z toho dá vyvlíknout tak, že na kroužku budou dva vedoucí, jeden pedagog, a druhý zajišťující tu "technickou" stránku věci.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07877779006958 secREMOTE_IP: 44.201.131.213