RPG odborně

sirien
5.4.2017 22:03
Autorská citace #1
5.4.2017 22:03 - Naoki
me gusta
Autorská citace #2
5.4.2017 22:09 - Šaman
Jsem zvědav, co přesně se tím myslí.
Trochu se obávám, aby to nebylo jako na larpech. Začalo to jako klackovačka v lese, ale dnes se pořádají i sociální psychologické komorní larpy o rozpadlé rodině, která se třeba sejde při pohřbu význačného člena rodiny. A každý k němu i k ostatním má velmi kontrovezrní vztahy.
(A nejsou povolené ani jednoruční zbraně… :)
Autorská citace #3
5.4.2017 22:36 - sirien
Přečti si Hillfolk a pochopíš to :)
Autorská citace #4
6.4.2017 23:50 - Sparkle
Pojďme si to zkusit zahrát. Praha, květen, víkend, někdy.
Autorská citace #5
7.4.2017 22:09 - Shako
Jsem čekal nějaké představení a on je to spíš takový úvod do tématu. Bude to nějak pokračovat nebo je to vše?
Autorská citace #6
8.4.2017 23:26 - Dukolm
Přišlo mi to hodně povědomé a už jsem to našel :-D už to kdysi pžřeložil Alnag http://www.d20.cz/clanky/produkty/4773.html
Autorská citace #7
9.4.2017 14:20 - sirien
:D

Dřív nebo pozdějc se to stát muselo :)

Ale já k tomu mám hezkej obrázek.
Autorská citace #8
10.4.2017 09:32 - Naoki
A mohl bys udělat něco jako drama systém v kostce? :-)
Autorská citace #9
10.4.2017 10:35 - Gurney
On když si stáhneš ten Hillfolk, tak zjistíš, že už to dost v kostce je - byť je to asi 150 stránková příručka, tak drtivá většina z toho jsou prostředí ke hře a rady jak to vést, samotný systém je tak na 20 nepříliš hustě popsaných stran, a to je tam ještě zamícháno vyhodnocování akce pomocí karet a žetonů, které je ale samo o sobě nepovinné (dokonce Laws někde doporučoval začít bez toho, a přidat to až si osaháte zbytek). Alternativně se to celé dá použít součásně s téměř jakýmikoli jinými pravidly (byť s něčím jednoduším to asi bude lepší a je potřeba, aby ta hra obsahovala alespoň tři hráčské postavy).
Autorská citace #10
10.4.2017 15:51 - sirien
Shako píše:
Jsem čekal nějaké představení a on je to spíš takový úvod do tématu. Bude to nějak pokračovat nebo je to vše?

Přeložil sem si to protože sem to chtěl mít v cz před jednou další Scénáristikou (udělal sem rychlý check jestli to tu už nemáme a bohužel sem Alnagův překlad missnul - holt sem si strávil hodinku dvě redundandní prací, no)

Můžu někde splašit Hillfolk a udělat na něj nějakou recenzi - nebo jí spíš může napsat Gurney nebo Demonica, kteří to i přímo hráli. Drama Systém v Kostce bych ale od Gurneyho neočekával, protože mi už přes dva roky slibuje DnD 5e v Kostce a pořád se mi o něm jen zdá :)


Jinak celkově mi osobně nepřijde ani tak klíčovej Hillfolk (i když jako proč ne), jako spíš celá ta myšlenka která se postupně vyvíjela (viz můj dřívější překlad toho rozhovoru s Robinem, kde nastiňuje, o co mu vlastně jde a celé to teoretické pozadí co vysvětluje v tomhle článku).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.048792839050293 secREMOTE_IP: 18.232.188.122