RPG odborně

Element
21.6.2014 06:13
Co bude pristi "flavor of the month"
Pri projizdeni rpgcek o ktera jsem se posledni dobou zajimal me napadla jedna vec.

"Muj" pristup k zanru uz dlouhou dobu neni ojedinely a nezvykly, ale naopak, stal se normou.

Dark, gritty, low?, fantasy jsou nalepky, za ktery se spousta novych veci schovava v nadeji, ze tak budou originalni a pritom uz je toho tolik, ze to uz nemuze prekvapit.

Priklady: Dragon Age, A Song of Ice and Fire, Shadows of Esteren, kdyz se nad tim zamyslim, tak koncept 4e jako points of light by se tam dal taky natlacit. Vsechno je temne az na pudu. Seznam tim konci nebo pokracuje?

Je to bullshit nebo opravdu soucasny trend? Co bude next step a pristi cool thing? Kam se muze fantasy odsud posunout/vratit?

TLDR: Vsechny veci ted jsou temne az na pudu, co bude pristi originalni vec, ze ktere se stane novy standard?
Autorská citace #1
21.6.2014 07:20 - Vojtěch
Zapomináš na Ravenloft a Dark Sun, které tyto předcházely o docela hodně a také WoD.

Temné je myslim oblíbené protože pěkně kontrastuje s hrdinstvím.
Autorská citace #2
21.6.2014 07:32 - noir
Já nemám pocit, že by temná fantasy byla pokládána za nějak super-originální nebo trendy. Mě spíš přijde, že se vrací obliba pulpuvé fantasy... Osobně jsem čekal, že se trendy stane citypunk ve stylu Chiny Mievilleho a podobných, ale v tomhle můj odhad těžce selhal.
Autorská citace #3
21.6.2014 07:34 - Vojtěch
Ono citypunk není úplně dostatečný únik myslím :-)
Autorská citace #4
21.6.2014 07:40 - Element
Jasne, bylo to tu vzdycky, to nebyla uplne moje pointa. Spis jsem se snazil rict, ze by me zajimalo kam se to posune. Lidem se to omrzi, stejne jako uz dneska nikoho neposle do kolen random fantasy tolkien-like svet, stejne tak 15 temna fantasy hra/setting uz nebude takova pecka a lidi se zacnou koukat po necem jinem.

Co to bude?
Autorská citace #5
21.6.2014 07:44 - noir
Vojtěch: Jo, vidím to stejně...
Vrabčák: Nikam, vše je dnes příliš roztříštěné, aby vznikl nějaký nový trend...
Autorská citace #6
21.6.2014 19:06 - Vojtěch
Ono je totak nějak individualizované tím, jak se RPG posunulo u okrajové záležitosti blíž ke střednímu proudu. Tím, že se stala z RPG víceméně obecně přijímaná záležitost, tak došlo k přílivu různých vlivů mimo mateční komunitu fantazáků a vznikají různé směsi. Tématicky myslím už ke sjednocení nedojde, pokud nebude RPG komunitě hrozit zánik kvůli nejednotnosti. Momentálně buď budou různě zaměřené světy pro univerzální systémy (asi jako jsou současné Fate, Savage Worlds, nebo Lords of Gossamer & Shadow), nebo alespoň budou nadále populární takové ty kitchen sink settingy (Golarion a Midgard pro Pathfinder, nebo Forgotten Realms a další D&D settingy). Silně zastoupené určitě taky budou tématicky zaměřené hry šité na míru určitému fenoménu (v současnosti asi Dragon Age, Game of Thrones, Star Wars, Dark Heresy atd.).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.069385051727295 secREMOTE_IP: 34.204.52.16