RPG odborně

ShadoWWW
24.2.2014 11:40
Autorská citace #21
25.2.2014 15:18 - sirien
Gurney píše:
?

mám tím namysli to, jak mechaniky té hry VYPADAJÍ, naprosto doslova, fyzicky, pro někoho, kdo přijde ke stolu.
Dost hráčům skutečně záleží na tom, aby ve hře měli několik druhů kostek, například, i když mechaniky té hry by šly obstarat jen s jedním nebo dvěma typy kostek. Nebo budou ze hry nadšenější, když bude mít k dispozici char-sheety se spoustou položek, i když jich půlka není věcně herně potřeba (různé kolonky jako "poznámky" nebo "rodina" atp.)

Designeři tohle vědí a proto neváhají do hry přidat mechaniku, která je na pohled zbytečná a šla by obsarat specifikací nějaké základní mechaniky, ale která v dané podobě užívá nějakou tu kostičku navíc.
Např. udělají mechaniku d100 save, která pracuje v rozsazích +- 5-15 a technicky by šla hravě napsat jako obyčejná d20+ability save mechanika - jenže to by byl obyčejný d20 hod a oni chtějí přidat ten blbý d100 hod, aby si tahle skupina hráčů naplnila svou potřebu mít u hry tu speciální % d10 s tou normální d10, aby si s nimi mohli házet svůj d100 hod, který by tam jinak nebyl.


S nějakým "retrem" o kterém píšeš to ve skutečnosti nesouvisí. Jde jen o to, že to retro tyhle kostky používalo, a tihle hráči si ten feeling retra spojují s těmihle "povrchními" atributy té hry (že tam bylo hafo různých kostiček na kdeco) - cílem je prostě tam narvat ty kostičky a ti hráči budou mít dojem, že to je hra "jako za starých dobrých časů".
S nějakým "old-schoolem" tak, jak ho tady chápeme my, to nemá ani fň společného.

ShadoWWW píše:
Hodne hracum nevyhovovalo, ze vsechna povolani jsou gamisticky tak unifikovana

jo, třeba mě osobně to přišlo fakt trapný a dost nudný.
Autorská citace #22
25.2.2014 16:34 - skew
Gurney píše:
je tam hodně originálních* a dostatečně odlišných efektů, je to v klidu.
Posuď sám. Seznam wild surges z Baldur's gate.
Dále verze přepracovaná pro 3.5e. Zároveň tabulka (minor) Wild surge je nejspíš ukázka toho, o čem mluvil sirien. Dokonce bych řekl, že na škodu, páč by se dala přepracovat na d20 tak, aby byla lépe zapamatovatelná / rychleji použitelná při hře.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074798822402954 secREMOTE_IP: 18.232.179.37