RPG odborně

murdock
21.2.2012 14:20
co pouzivate pro kresleni dobrodruzstvi
Zdravim,

co pouzivate pro naplanovani a nakresleni nejakeho dobrodruzstvi?

pouzivate "klasiku" papir a tuzku? - Hex ci ctverec?

nebo vyuzivate nejake programky jako treba Dungeon Crafter nebo Campaign Cartographer 3??

Napiste jaky programek a pripadne i proc ;)
Autorská citace #21
22.2.2012 15:52 - Beltar
Dneska jsem zkouknul skoro cele instruktážní video, jak s CC3 pracovat a zas tak hrozné mi to nepřijde.
Autorská citace #22
22.4.2015 16:47 - ShadoWWW
Pokud někdo uvažujete o Campaign Cartographer 3+, tak do konce měsíce můžete využít můj voucher na nákup City Designeru 3+ se slevou $7 / £5: NLA4JL2JD9S. Platí do konce měsíce. Sleva se vztahuje k CD3+, což je plugin pro tvorbu městských map v CC3+, a protože je to plugin, musíte mít CC3+ (na který ale voucher nevztahuje). Sleva se zadává v procesu objednávky.

EDIT: Aha, tak sleva by se prý měla vztahovat na jakoukoliv objednávku do konce měsíce, nejen na CD3+.
Autorská citace #23
3.2.2016 09:22 - ShadoWWW
Autoři mapovacího programu Dundjinni ohlásili vývoj verze 2.0.
Autorská citace #24
13.2.2016 17:00 - PetrH
Zkusim to dat sem, třeba budu odkázán správnější směrem. V Drakkaru 53 vyšel krásný doplněk pro jakoukoliv hru v podobě zpracování kousků světu velikosti hexu(na 20 mil šířky) včetně mapky, popisu, návodu na zápletky. stojí za pozornost i kostky....
Autorská citace #25
26.8.2016 10:38 - efram
Má někdo zkušenost s tímto programem?

Domovská stránka

Předem dík za sdělení zkušeností.
Autorská citace #26
26.8.2016 13:58 - Lurker
Stojí ten Campaign Cartographer za to? (Jak se s ním dá pracovat bez těch rozšíření?) Je složitej na naučení, pro úplný lamy?

Jsou nějaký free alternativy, který byste doporučili?

Díky.
Autorská citace #27
26.8.2016 14:54 - Shako
Lurker píše:
Stojí ten Campaign Cartographer za to?


Mapu to za tebe nenakreslí, jen ti umožní je udělat lepší. Tak záleží na tom, co hledáš.
Autorská citace #28
27.8.2016 00:17 - Lucas
Dneska mi youtube předhodil pro kreslení map Inkarnate - https://www.youtube.com/watch?v=lA9aWcxzvc4

http://inkarnate.com

Nakreslíte si tvar pevniny, hodíte na pevninu typ terénu (pláně, swampu, led), ono se to trochu rozpije, dle nastavení, takže to vypadá přirozeně. Potom nakliknete hory a stromy (náhodně to šoupe různé "obrázky" hor a stromů z ptačí perspektivy) a nakonec naklikáte pár měst, věží, kobek či pavučin v ikonkách.
Pěkná barevná použitelná mapka do 30 minut.
Jede to přímo v prohlížeči, mapy se dají uložit a můžete si je exportovat jako obrázek.
Autorská citace #29
27.8.2016 10:33 - Dukolm
inkscape - základní obrysy nebo pro štětce do Gimpu to jde použit ale pro kompletní mapy to néuplně dobře pracuje se seskupenými tvary když to seskupuješ do sebe a pak potřebuješ zpět rozdělit tak se to rozdělí na úplně základní objekty a ne na mezikroky které si měl seskupené předtím.

Občas používám Gimp s nějakými štětci pro terény. Ale v poslední době je fixa a ruka rychlejší. Dost často se koncept kreslí při hře a já vetšinou to pouze mezi hrami trochu rozkreslím někdy překreslím.
Autorská citace #30
27.8.2016 13:20 - LokiB
kombinace Gimp, rucni kresleni na papir, skenovani zpet do Gimpu a dodelani.
pri pouzivani mrizky a backgroundu se v tom daji i celkem obstojne kreslit indoor mapy. neni to vektorove, to je fakt, ale jde to celkem rychle a na jednoduche mapky to dostacuje
Autorská citace #31
28.8.2016 07:11 - Lurker
Díky
Autorská citace #32
29.8.2016 09:29 - efram
musím říci, že se mi celkem líbil jeden tutorial pro adobe.

Tutorial

Zkusil jsem si malý pokus. Je to celkem rychlé. Zajímá mne porovnání s CC3

pokus

Nezabralo to moc času a je to v modu úspory toneru. Do barvy se to dá hodit pár klikama.
Autorská citace #33
29.8.2016 09:47 - ShadoWWW
CC3 je specializovaný nástroj, takže v něm dokážeš kreslit klasické mapy krajin, jeskyní a osad (vesnic a měst) rychleji a hlavně pohodlněji (zejména ty složitější). Program nabízí spoustu různorodých stylů (zejména v rozšířeních), takže můžeš jednoduše kreslit nejrůznějšími styly.

Pokud chceš kreslit stylem, který v knihovně CC3 chybí, tak je to už zhruba stejně rychlé jako ve PS, možná ve PS ještě trochu rychlejší (ale těch stylů je v knihovně tolik, že k tomu u běžného PJ není nikdy důvod). PS vyniká ve speciálních efektech, které jsou oproti CC3 přece jen o hodně pokročilejší. Někteří už hodně pokročilí amatérští kartografové to dělají často tak, že základ nakreslí v CC3 a efekty dotvoří ve Photoshopu.

Já bych to řekl tak, že na vytváření jednoduchých mapek si vystačíš s čímkoliv (možná fixa a papír je nejrychlejší). Pokud chceš jednoduše tvořit profesionálně vypadající mapy, tak se CC3 vyplatí. Ale stejně ti nějakou chvíli zabere nastudovat, jak se ten program ovládá, jak se v něm kreslí. Má určitá specifika (základem je FastCAD), která se liší od Adobe produktů.
Autorská citace #34
29.8.2016 09:57 - efram
Díky za shrnutí. Já CC3 a teď vlastně CC3plus mám a to včetně některých rozšíření. Trochu mne mrzí, že většina dodatku (annual atd.) neni aktualizována pro plusko. Musím, ale říct, že tak nějak se nedokáži s CC sžít, ale v tom PS jsem to měl fakt rychle. Chyba bude asi ve mě.
Autorská citace #35
20.1.2021 09:52 - Jerson
Našel někdo k použití jiný program než CC3? Rád bych si nějaké mapy nakreslil, ale když se na něj dívám, tak tam nemůžu najít ani jednu mapu, která by se podobala tomu, co potřebuju - tedy plán domu, plán města a mapa krajiny z moderní doby, tedy rok 1900+.
Autorská citace #36
20.1.2021 10:28 - Gergon
Photoshop =)
Autorská citace #37
20.1.2021 10:37 - LokiB
GIMP na upravu obrazku, vcetne floorplans, nalezenych na netu. Mesta, krajiny, domy ...
Autorská citace #38
20.1.2021 10:41 - Pan Bača
gergon: affinity photo teď mají za 650,- (tj. za hubičku)
Autorská citace #39
20.1.2021 11:12 - Gergon
jj míval jsem ho, ale moc nevyužíval. gimp jsem zkusil a rychle od něj utekl, ale chápu že je zdarma, takže dobrá volba a utekl jsem hlavně proto, že jsem s ním nic moc neuměl, což je moje chyba ne gimpu. a neměl jsem chut učit se v novém programu, když ten starý funguje a umí vše co potřebuju =)
Autorská citace #40
20.1.2021 11:49 - efram
máte někdo zkušenost s affinity ?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.110267162323 secREMOTE_IP: 3.88.254.50