RPG odborně

murdock
21.2.2012 14:20
co pouzivate pro kresleni dobrodruzstvi
Zdravim,

co pouzivate pro naplanovani a nakresleni nejakeho dobrodruzstvi?

pouzivate "klasiku" papir a tuzku? - Hex ci ctverec?

nebo vyuzivate nejake programky jako treba Dungeon Crafter nebo Campaign Cartographer 3??

Napiste jaky programek a pripadne i proc ;)
Autorská citace #21
22.2.2012 15:52 - Beltar
Dneska jsem zkouknul skoro cele instruktážní video, jak s CC3 pracovat a zas tak hrozné mi to nepřijde.
Autorská citace #22
22.4.2015 16:47 - ShadoWWW
Pokud někdo uvažujete o Campaign Cartographer 3+, tak do konce měsíce můžete využít můj voucher na nákup City Designeru 3+ se slevou $7 / £5: NLA4JL2JD9S. Platí do konce měsíce. Sleva se vztahuje k CD3+, což je plugin pro tvorbu městských map v CC3+, a protože je to plugin, musíte mít CC3+ (na který ale voucher nevztahuje). Sleva se zadává v procesu objednávky.

EDIT: Aha, tak sleva by se prý měla vztahovat na jakoukoliv objednávku do konce měsíce, nejen na CD3+.
Autorská citace #23
3.2.2016 09:22 - ShadoWWW
Autoři mapovacího programu Dundjinni ohlásili vývoj verze 2.0.
Autorská citace #24
13.2.2016 17:00 - PetrH
Zkusim to dat sem, třeba budu odkázán správnější směrem. V Drakkaru 53 vyšel krásný doplněk pro jakoukoliv hru v podobě zpracování kousků světu velikosti hexu(na 20 mil šířky) včetně mapky, popisu, návodu na zápletky. stojí za pozornost i kostky....
Autorská citace #25
26.8.2016 10:38 - efram
Má někdo zkušenost s tímto programem?

Domovská stránka

Předem dík za sdělení zkušeností.
Autorská citace #26
26.8.2016 13:58 - Lurker
Stojí ten Campaign Cartographer za to? (Jak se s ním dá pracovat bez těch rozšíření?) Je složitej na naučení, pro úplný lamy?

Jsou nějaký free alternativy, který byste doporučili?

Díky.
Autorská citace #27
26.8.2016 14:54 - Shako
Lurker píše:
Stojí ten Campaign Cartographer za to?

Mapu to za tebe nenakreslí, jen ti umožní je udělat lepší. Tak záleží na tom, co hledáš.
Autorská citace #28
27.8.2016 00:17 - Lucas
Dneska mi youtube předhodil pro kreslení map Inkarnate - https://www.youtube.com/watch?v=lA9aWcxzvc4

http://inkarnate.com

Nakreslíte si tvar pevniny, hodíte na pevninu typ terénu (pláně, swampu, led), ono se to trochu rozpije, dle nastavení, takže to vypadá přirozeně. Potom nakliknete hory a stromy (náhodně to šoupe různé "obrázky" hor a stromů z ptačí perspektivy) a nakonec naklikáte pár měst, věží, kobek či pavučin v ikonkách.
Pěkná barevná použitelná mapka do 30 minut.
Jede to přímo v prohlížeči, mapy se dají uložit a můžete si je exportovat jako obrázek.
Autorská citace #29
27.8.2016 10:33 - Dukolm
inkscape - základní obrysy nebo pro štětce do Gimpu to jde použit ale pro kompletní mapy to néuplně dobře pracuje se seskupenými tvary když to seskupuješ do sebe a pak potřebuješ zpět rozdělit tak se to rozdělí na úplně základní objekty a ne na mezikroky které si měl seskupené předtím.

Občas používám Gimp s nějakými štětci pro terény. Ale v poslední době je fixa a ruka rychlejší. Dost často se koncept kreslí při hře a já vetšinou to pouze mezi hrami trochu rozkreslím někdy překreslím.
Autorská citace #30
27.8.2016 13:20 - LokiB
kombinace Gimp, rucni kresleni na papir, skenovani zpet do Gimpu a dodelani.
pri pouzivani mrizky a backgroundu se v tom daji i celkem obstojne kreslit indoor mapy. neni to vektorove, to je fakt, ale jde to celkem rychle a na jednoduche mapky to dostacuje
Autorská citace #31
28.8.2016 07:11 - Lurker
Díky
Autorská citace #32
29.8.2016 09:29 - efram
musím říci, že se mi celkem líbil jeden tutorial pro adobe.

Tutorial

Zkusil jsem si malý pokus. Je to celkem rychlé. Zajímá mne porovnání s CC3

pokus

Nezabralo to moc času a je to v modu úspory toneru. Do barvy se to dá hodit pár klikama.
Autorská citace #33
29.8.2016 09:47 - ShadoWWW
CC3 je specializovaný nástroj, takže v něm dokážeš kreslit klasické mapy krajin, jeskyní a osad (vesnic a měst) rychleji a hlavně pohodlněji (zejména ty složitější). Program nabízí spoustu různorodých stylů (zejména v rozšířeních), takže můžeš jednoduše kreslit nejrůznějšími styly.

Pokud chceš kreslit stylem, který v knihovně CC3 chybí, tak je to už zhruba stejně rychlé jako ve PS, možná ve PS ještě trochu rychlejší (ale těch stylů je v knihovně tolik, že k tomu u běžného PJ není nikdy důvod). PS vyniká ve speciálních efektech, které jsou oproti CC3 přece jen o hodně pokročilejší. Někteří už hodně pokročilí amatérští kartografové to dělají často tak, že základ nakreslí v CC3 a efekty dotvoří ve Photoshopu.

Já bych to řekl tak, že na vytváření jednoduchých mapek si vystačíš s čímkoliv (možná fixa a papír je nejrychlejší). Pokud chceš jednoduše tvořit profesionálně vypadající mapy, tak se CC3 vyplatí. Ale stejně ti nějakou chvíli zabere nastudovat, jak se ten program ovládá, jak se v něm kreslí. Má určitá specifika (základem je FastCAD), která se liší od Adobe produktů.
Autorská citace #34
29.8.2016 09:57 - efram
Díky za shrnutí. Já CC3 a teď vlastně CC3plus mám a to včetně některých rozšíření. Trochu mne mrzí, že většina dodatku (annual atd.) neni aktualizována pro plusko. Musím, ale říct, že tak nějak se nedokáži s CC sžít, ale v tom PS jsem to měl fakt rychle. Chyba bude asi ve mě.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17267990112305 secREMOTE_IP: 34.239.158.107