RPG odborně

Autorská citace #1
21.12.2011 23:52 - andtom
Takovémuto článku od Lawse se říká Champions League. Tomu, co píše Monte Cook, se říká Okresní přebor.
Autorská citace #2
22.12.2011 00:11 - alef0
To bude asi v tom, že Zákony píše o tom, čo urobil a čo je možné prečítať a použiť, a Monte Cook píše o tom, čo by možno raz urobil, resp. nad čím sa špiritizuje.

Hm, vlastne táto metafora platí nielen pre tých dvoch.
Autorská citace #3
22.12.2011 01:59 - Nerhinn
OT: Jestli bude v nové Kostce tlačítko "+1", bylo by možné zavést taky tlačítko ve smyslu "(načala jsem pět různých odpovědí a pokaždé je smazala.) Ne, nemá to cenu"? Hodilo by se mi častěji, než by jeden řekl.
Autorská citace #4
22.12.2011 08:52 - Me-dea
Skvělý článek. Díky za překlad (já ho nepotřebuji, ale za ty, co ano).
Autorská citace #5
22.12.2011 11:20 - sirien
alef0: ale bullshit. Je to prostě tim, že Laws píše o něčem, čemu rozumí, na co má talent a v čem je kapacita, zatimco Monte Cook píše o něčem, v čem je naprosto očividně těžce mimo (minimálně těžce mimo současnou scénu). A to platí nejen o těch dvou, dalo by se najít srovnání i s dalšími co se snaží něco psát, ale protože tomu nerozumí a/nebo protože sou myšlenkově naprosto mimo, tak to co píšou je škrabanice co nedává smysl.
Tohle pseudorovnostářství nemá smysl - přiznejme si to na rovinu: někdo na to prostě má a někdo ne. Laws patří k těm prvním.

Jinak musím říct že se mi ten článek docela hodí, protože hezky koresponduje s jiným článkem, který mám zrovna rozepsaný
Autorská citace #6
22.12.2011 12:40 - alef0
Príde mi smiešne otvárať príspevok ,,ale bullshit", keď viacmenej tvrdíme to isté. (Aké rovnostárstvo?)

Tá metafora platí aj v tvojom príspevku.
Autorská citace #7
22.12.2011 12:57 - sirien
Možná sem Tě pochopil špatně, ale teď jsem si ten Tvůj post četl znovu a pochopil jsem ho znovu tak jako předtim...

...jde mi o to že pointa vůbec není v tom, že Laws píše o tom co udělal nebo o tom co je možné si přečíst a použít, zatímco Monte Cook spekuluje nad tím, co by možná udělal nebo nad tím, co by třeba bylo možné.
Robin D. Laws také sem tam mluví o věcech které by rád třeba udělal a které by třeba mohly být možné, viz třeba rozhovor s ním který jsem tu cca před rokem přeložil, a i v takové chvíli je to co říká/píše velice zajímavé a inspirativní samo o sobě. To co píše Monte Cook prostě není. Je to totéž co jsem psal k tomu Monteho článku - když začne RDL nahlas přemýšlet o tom, co by možná šlo udělat nebo začne něco řešit s komunitou, tak se začnu těšit a nemůžu se dočkat až to skutečně někde udělá. Když takhle spekuluje Monte, tak nabývám většího a většího přesvědčení, že to co z toho vznikne bude přinejlepším rozpačité.
Autorská citace #8
22.12.2011 13:45 - alef0
Napr. v tomto prípade Laws sa nezabudne odpichnúť od toho, čo napísal; jeho dielo je prakticky kontinuálne, či už Galoša alebo Hamlet alebo HeroQuest 2 alebo pasáž v 4e DMG2 a potom je jasné, čo mu funguje a čo nie... a Monte zrejme tápa, resp. to komunikuje divne (čo bolo posledné Monteho dielo? d20 WoD?)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074522018432617 secREMOTE_IP: 35.175.212.5