RPG odborně

ShadoWWW
19.10.2011 08:15
Autorská citace #1
19.10.2011 08:15 - andtom
Ježíšmarjá, tohle je ale připitomělý článek. To až takhe potřebuje Monte Cook psát o ničem, aby zaplácnul vyhrazené místo?
Autorská citace #2
19.10.2011 10:06 - Almi
Zajímavý článek, jsem rád, že se tu objevil. I kdyby jen proto, aby ilustroval naprostou bezradnost Wizardů. Je na to nějaká KONKRÉTNÍ návaznost? Jinak je to jen hospodský povzdech, byť s ním souhlasím.
Autorská citace #3
19.10.2011 10:34 - ShadoWWW
Almi: Je to ze série článků Legendy a znalost, které píše každý týden Monte Cook. Někdy je to docela o ničem (jako tento týden), minulý týden to bylo zcela o ničem (tak jsem to ani nepřekládal), ale předtím to bylo docela zajímavé. Třeba článek Magie a tajmeno.

Hlavní důvod, proč to sem dávám, že se spekuluje, že jde o články (ve fázi uvažování), jak asi bude vypadat 5E (to je zřejmě také důvod, proč WotC navzázalo styky s Monte Cookem). Zatím je to ale těžce old-school, nebo docela o ničem...
Autorská citace #4
19.10.2011 11:04 - pipux
No a co si tedy myslíte o tom, co článek říká?

"Co jednou bylo, to už nemůžeme popřít." Vážně? Tak to jsou Wizardi v docela nezáviděníhodné situaci. Změní-li se atmosféra, styl (paradigma, chcete-li), pak si myslím, že je z hlediska produktivity práce i přehlednosti díla nejlepší ty zastaralé části, které už vážně nezapadají, popadnout a vyházet pryč. Udržet staré i nové pohromadě bude časově náročné, plné nešikovných argumentací (či ignorací) a navíc to dopadne jako kůlnička na dříví.

"Staré" není vždy nutně "dobré".
Autorská citace #5
19.10.2011 11:15 - Me-dea
Pipuxi ono je celkově z těch jeho článků cítit touha o návrat k old school hraní a 5 edice bude nejspíš v duchu "kupředu krok spátky dva". Návrat starých nestvůr jako byly 3 nohé zrůdnosti je podle mě velmi špatný nápad. Mě se dost líbylo, jak 4.0 ořezala a znormálněla oproti 3.5. Tím myslím jen základní sety, nemám zas tak moc nastudováno.
Autorská citace #6
19.10.2011 11:24 - Quentin
Já ten návrat k oldschoolu schvaluju. Wizardi už mají odstup, tak by mohli splodit něco zajímavého ;-)
Autorská citace #7
19.10.2011 11:24 - Alnag
Já jsem nadšený. Konečně budu moci zůstat u nějaké verze pravidel, protože ta nová bude o tolik horší. :D
Autorská citace #8
19.10.2011 17:07 - Gurney
Vždycky když čtu Legends and Lore, očekávám docela zajímavý a dle mého často i velmi trefný náhled na věci, které sám na DnD nemám moc rád, následovaný nějakým fakt podivným způsobem, jak vykřesat z DnD pravidel velmi podivný retroklon. Občas mám dojem, že cílem těch článků vlastně ani není nechat lidi zamýšlet se nad nějakými problémy, ani vytvořit nějakou retro verzi DnD, ale svézt se s plánovanou 5E na současné vlně zájmu o oldschool. Tehle je zřejmě Cookův velmi složitý způsob jak říct, že minimálně pro DnD 3 a 4 (možná i pro předchozí, ale to nemám tak prouzkoumané) existoval kotel naprosto zbytečných věcí, kde se vymýšlely hovadiny, aby bylo co nacpat do nové příručky.
Autorská citace #9
19.10.2011 17:50 - Nachtrose
Kdyz jsem si tak z nostalgie zacal prochazet minulost, spise zdilim nazor, ze nektere veci proste maji zustat zapomenute ;-)

http://www.d20.cz/diskuze/stripky-diskuze/44210.html

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.045687913894653 secREMOTE_IP: 3.238.228.191