RPG odborně

Vannax
9.2.2007 10:43
Filipika nad RPG inspirací
Určitě se všichni shodneme, že největším zdrojem inspirace pro hráče RPG je seriál Xena. A kdo tvrdí opak nebo říká, že to nesledoval, tak sprostě lže.
Tahle úchvatná princezna válečnice s dovednostmi McGyvera, ostrovtipem Kolomba a akčností party z Kobry 11, je prostě ideální představou pro hraní hrdinů v RPG. Ovšem nastává tady trochu problém do jakého historického období jí zařadit. Mnohé by napovídalo, že do období gotiky, někdy jsem měl i pocit, že do období ještě staršího. V seriálu se však objevilo několik drobných, takřka nepovšimnutelných detailů, které mi tuhle doměnku vyvrací.

Xena nosila minisukni z dokonale vydělané, navíc lesklé a barvené kůže. Vzhledem k technologiím, které se na zpracování kůže používaly ve středověku je zhola nemožné, aby si jí tu minisukni spíchnul nějaký krejčí z té doby. Pak by se to dalo vysvětlit ještě jako dar bohů. Pak ale nastává otázka, když by bohové takovou technologii znali už v té době, proč jí lidstvu nepředali dříve? Takže zase nic. Nabízí se tedy vysvětlení, že Xena přicestovala z budoucnosti. Tedy asi z doby konce 20. století, kdy se přesně tyhle technologie využívaly, k tomu mi však zase nesedí to, že k boji využívá zbraně daleko zaostalejší, než se ve 20. století používaly. Nakonec ještě zbývá jedna možnost, že Xena je mimozemšťan.

Zamysleme se prosím nad tímto mystériem.
Autorská citace #41
12.2.2007 12:40 - Jerson
Když už je tu řeč o těch ženách v Xeně - co takhle postnout nějaké obrázky na ukázku, no? (Svlečenou Xenu jako sedmou, dřív ne :-)
Jinak já jsem taky neviděl víc než 10 minut v kuse, ale těch kladkových luků jsem si všiml. A taky tam byl Herkules, ne?
Autorská citace #42
12.2.2007 12:50 - Vannax
Tak pozor, tady se bavíme čistě o inspiraci ze světa RPG a podobných filmech. Nejsem až po uši do Xeny :) Kdyby vás zajímalo, která představitelka filmových postav mi asi nejvíc učarovala, tak asi jednoznačně Leonor Valera (například hrála upírku, do který se zabouchnul W. Snipes ve filmu BLADE 2).
Autorská citace #43
12.2.2007 12:57 - Dalcor
Kate Beckinsale (Underworld) a Natalie Portman (Star Wars a V jako Vendetta)
Autorská citace #44
12.2.2007 13:07 - Vannax
Autorská citace #45
12.2.2007 13:11 - Vannax
Mimochodem, když už jsi Dalcore načal N. Portman a StarWars, tak herečka je to hezká, ale mizernější dubbing, než v jejím případě, jsem u filmu už dlouho nezažil.
Autorská citace #46
12.2.2007 13:39 - Alnag
S Dalcorem se shoduji na Kate Backinsale, pak třeba ještě Alyssa Milano (např. z Charmed, česky jako Čarodějky). Ale ani ty ostatní, které tu padly nejsou k zahození (teda Xenu teď nemyslím...)
Autorská citace #47
13.2.2007 07:48 - Xeth
Jo, pěkných hereček ve fantasy a sci-fi produkci je dost, koneckonců spousta hlavních a často i vedlejších postav vypadá, že kromě biochemie, historie, popř. boje dělají i modeling na poloviční úvazek. :)
Leonor Valera je kráska, to je beze sporu, ale musím říct, že se mi daleko víc líbila v Klepatře než v Bladeovi. Podobně jako spousta jejích kolegyň prostě vypadala v bojových scénách nevěrohodně (mně tak připadala).
Kate backinsale se mi v Underworldu (dvojku jsem neviděl, tak nemohu soudit) nelíbila, daleko lepší byla ve Van Helsingovi. :)
A pokud jde o Lucy Lawless (Xena), tak ta si své fanoušky taky určitě najde. Mně se docela líbí. Sice to není kdoví jaká kráska, ale tím že je to kaskadérka, tak její bojové scény vypadají rozumně a neruší (nevypadá, že si s mečem ublíží a když dá někomu ránu, nehrozí jí zlomení zápěstí). Pochopitelně to beru tak, že celý ten seriál je tak trochu nadsázka. No, možná trochu víc. :)
Autorská citace #48
13.2.2007 08:00 - wraiths
no me se treba docela (Xena lib souhlasim s Xechtem)..ale nevim jak bych ji doma zkrotil.ale z tohohle serialu byla lepsi ta GAbriela. ale Pfeifraovka v Jestrabi zene...super. btw: jinak vsiml si nekdo Xena....Xecht toho X na zacatku ....:-)) ted mi to je jasny.
Autorská citace #49
13.2.2007 08:57 - Xeth
Gabriela se bila docela slušně, bylo vidět, že představitelka dělala kickbox (aspoň jsem to někde četl). :) Líbila se mi ale víc když nebojovala, coby bardka.
Michelle Pfeifer byla v Jestřábí ženě úžasná, ale byla to klasická dáma co potřebuje ochranu, ne bojovnice... takže nevím jak moc sem zapadá. :)
wraiths: Je to Xeth, ne Xecht, ne Xicht... XETH. ;) Jsem rád, že je ti to jasné, jen nevím co. :D
Autorská citace #50
13.2.2007 12:17 - wraiths
Xeth : prijmi OBROVSKOU omluvu za zkomoleni nicku. :-/ tak potom jako dost dobrou bojovnici a ne uplne osklivku beru Morgan z "Ostrova hrdlorezu". a co je mi jasne prece...to X a proc te ucarovla Xena.
Autorská citace #51
13.2.2007 17:06 - Xeth
wraiths: Jo, to bude ono.... :)
Autorská citace #52
2.6.2007 13:05 - Alnag
Poslední dobou si připadám stále zaostalejší, protože stále okatěji vykrádám stále známější díla. Paradoxně je to ale čím dál tím obtížnější to nějak kamuflovat. Zvláště Star Wars :-D
Autorská citace #53
4.6.2007 16:19 - Jerson
A co na tom, pokud vykrádání nikomu nevadí. (Jednou jsem byl kritizován za to, že jsem chtěl použít tu samou zápletku pro dvě skupiny, jako hlavní argument zaznělo, že "hráči RPG mají právo na originální zápletku". Jasně že mi spadla brada, a argumentoval jsem, že nedokážu vymyslet nic, co ještě nebylo vymyšleno. Marně. Tehdy jsem se dozvěděl, že když neumím nic vymyslet, tak bych se neměl pouštět do vedení her :-)
Autorská citace #54
4.6.2007 16:52 - Vannax
Alnag: No, jestli jsi hráčům jako familiara odsouhlasil R2D2, a jestli "chief villain" byl generál Grievous, tak se ani nedivím :)
Jerson: No, tak to je docela hustý! Asi by to chtělo vyrobit nějaký generátor originálních zápletek. Neuměl by to někdo naprogramovat?
Autorská citace #55
5.6.2007 10:03 - Jerson
Vannax - myslím, že naprogramovat něco, co bude dávat originální prvky je protimluv :-) Mě bohatě stačí, že se mi podařilo vymyslet poměrně originální svět, který můžu předhodit na ukázku. Ale hrát ho nikdo nechce. Lidé nechtějí originalitu, chtějí to co znají.
Autorská citace #56
5.6.2007 11:07 - Rytíř
Není třeba originálních zápletek, stačí originální hra.. :)
Kdo nevěří ať běží do kina - všude se dá dohledat nějaká inspirace.. a přece se některý film líbí velmi a některý vůbec. Na základním tématu záleží, ale nikdy pouze na něm. Takže se Jersone vůbec nedivím, že ti spadla brada.. a předpokládám, že s tim, kdo ti řikal, abys to vůbec nehrál, když na to nemáš, jsi pak taky radši teda vůbec nehrál? :)
Autorská citace #57
5.6.2007 11:15 - Jerson
Rytíř - byla to moje tehdejší holka, takže šlo o velmi složitou situaci. (spou jsme hráli velmi otřepané klišé on a ona v mnoha různých situacích, takže problém rozhodně nebyl v neoriginalitě. No nic :-)
Hra by měla být originální, ale zjevně ne moc. Většinou, když hráč řekne, že chce hrát "něco jiného", míní že chce hrát člověka v jiném převleku. Nabídni jim placatý svět plný kruhů, a budou nechápavě koukat :-)
Autorská citace #58
5.6.2007 11:20 - Rytíř
Jerson: ok, tak to je jiná.. :)
Ano, problém toho, že něco chtějí a nevědí vlastně co, je vlastní všem hráčům.. a nejhorší je, že fakt nedaj pokoj, dokud to nedostanou, co :)))
Autorská citace #59
5.6.2007 11:21 - Joe
Musím povedať, že XENA by mi ani nenapadla... teda ako zdroj RPG... lebo som ju ani nepozeral a ani nemusím. Tak ako Herkulesa a podobné "fantasy".

Ako inšpirácia pre RPG by skôr bola moja fantázia, ktorá sa búri najmä pri počúvaní hudby a po zhliadnutí originálnych snímkov - či už anime, filmu alebo nejakého krátkeho skeču.
Autorská citace #60
5.6.2007 11:29 - wraiths
Jerson: no tak ho predhod. a vzdyt na to neni nic spatnyho kdyz nekdo zna malinko zapletku alespon ma DM trochu oddychu a hraci sami jsou polinii jakou asi chtel nastinit.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072840929031372 secREMOTE_IP: 13.59.36.203