RPG odborně

Alnag
20.7.2006 08:43
V roce 1999 provedlo oddělení výzkumu trhu společnosti WotC rozsáhlý průzkum hráčů RPG, ve snaze lépe pochopit RPG trh. Otázky byly pokládány "ohodnoťte toto téma na stupnici 1 - vůbec ne, po 5 - ano, velmi". Výsledky některých otázek byly použity ke rozdělení respondentů do kategorií k lepšímu porozumění toho, jaký druh zkušeností (a tudíž produkty) tito hráči hledají. WotC tyto informace zveřejnila, ačkoliv se to nikdy příliš nerozšířilo mimo okruh vydavatelů RPG.
Autorská citace #61
27.8.2015 22:47 - Gurney
York píše:
Naprosto netuším, jak si představuješ, že bych to měl udělat.

Nevím odkud jsi, ale pro začátek třeba v létě bývá Festival fantazie a Gamecon, obojí příležitost potkat se se spoustou hráčů. V Brně se chystá oficiální hraní D&D, nemluvě o tom že v některých podnicích není zas tak neobyvklé potkat partu lidí co něco hraje (zatím jsem tedy potkal D&Dčkaře a nadšence do 40k rpg). Vím že něco probíhalo v Olomouci, v Českých Budějovicích a okolí se pohybuje Jerson a najít hráče v Praze by neměl být problém. Nemluvě tedy třeba o srazu na Dálavě, kde dle mých zkušeností potkáš naprosto excelentní hráče (a jen tak btw, někteří z nich mají neuvěřitelné znalosti), které na netu uvidíš psát jen naprosto vyjímečně. A už jsme naprosto náhodně potkal ve vlaku i hráče CPH... což mě vrací k Jersonovi, který svého času otestoval svojihru na asi stovce (?) různých lidí ...

York píše:
Jsi ty osobně ochotný někde se se mnou sejít, vyzkoušet si něco z toho, co na čem pracuju a říct mi, co ti na tom vyhovuje a nevyhovuje a jak jinak by sis to představoval?

Doceňuješ doufám stejně jako já ten paradox, kdy ti někdo na netu řekne "lidi na českém netu nejsou reprezentativní vzorek hráčů a měl by ses zajímat spíš o ty lidi venku" a ty se ho (online) zeptáš "a co si o tom tedy myslíš ty, ať to tak můžu udělat?" :)

Odpověď filozofická - jsi ty ochotný na chvíli přestat řešit svoje pravidla a třeba si zkusit zahrát s nějakou partou lidí jejich hru? Nebo si přečíst zajímavá rpg jiných lidí? Chápeš, chvíli všechny kolem sebe nezahlcovat otázkama a vlastníma úvahama, ale prostě poslouchat?

Odpověď konkrétní - můžeš dojet na Dálavu pobavit se o tom - nejen se mnou.
Autorská citace #62
27.8.2015 22:55 - York
Tak to ovšem vysvětluje mé dokonalé zmatení. Nečekal jsem, že mi budeš radit věci, které spoustu let dělám*.

* s výjimkou ježdění na mimopražské srazy (online) diskusních fór.
Autorská citace #63
28.8.2015 09:21 - Gurney
Tak to už ti asi vážně nezbývá než počkat až ti vydavatelství přidělí nějakého osobního poskoka na komunikaci s veřejností :)
Autorská citace #64
28.8.2015 11:26 - York
Gurney píše:
počkat až ti vydavatelství přidělí


Jaké vydavatelství?

Ono to možná vypadá jako vtip, ale imho je to dost kardinální otázka.
Autorská citace #65
28.8.2015 13:53 - Gurney
...raději dva poskoky pro komunikaci s vnějším světem :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075249910354614 secREMOTE_IP: 44.192.75.131