Kultura

sirien
7.5.2007 11:32
FATE je systém stvořený pro role-playing a "knižní" hraní RPG, žádné hack´n´slash, rule-lawyerství a podobné. Kromě standardních věcí nabízí i variabilní možnost nechat hráče zasahovat do děje, od drobností až po de fakto samostatné vedení hry, kde je GM jen takový morderátor, spoustu originálních nápadů a na konci šest zcela odlišných způsobů, jak nakládat s případnou magií...
Autorská citace #1
7.5.2007 11:32 - Rytíř
Dobré shrnutí! Po prvním zhltnutí mám zatím dvě praktické poznámky.
První - kde se dá najít ten český/anglický FATE, nebyl by odkaz?
A druhá - nějak jsem nepochopil, jak je to s tou kostkou, resp. s tím, že výsledek hodu Fudge kostkou dává vlastně +4 až -4. Když jsou na ní přitom jen tři hodnoty?? Jde o překlep anebo mi něco uniklo?
EDIT: Jo aha, už mi to došlo... :)) Jde o to, že jsou vždy čtyři, ty kostky, že.. ok, tak jako bych nic :)
Autorská citace #2
7.5.2007 11:35 - Corvus
mas 4 kocky kde je na kazdej 2 krat +, 2 krat -, 2 krat 0 a scitavas plusy a minusy. takze max je +4 (ked ti padnu same + ) a min -4 (ked ti padne same -)
Autorská citace #3
7.5.2007 11:46 - Rytíř
Corvus - teda, jsi proklatě rychlej..! :) Ale mě to vážně došlo samotnýmu.. no fakt
Autorská citace #4
7.5.2007 11:52 - Dalcor
FATE nehraju, neoslovilo mě. Přesto s bratrem dlouho plánujeme Zeměplochu... Co mě ale dostává je mechanika bodů osodu které aplikuji teď do každé hry.
Autorská citace #5
7.5.2007 12:10 - Corvus
ja cakam na FATE 3. na druhej edicii mi vadilo prilis vela veci ale prakticky vsetky budu v 3. edicii opravene. (tak to aspon vyzera podla nastrelu http://www.faterpg.com/dl/)
tu je preklad FATE 2 http://czechdnd.jinak.cz/_preklady/fate/fatecz.pdf
Autorská citace #6
7.5.2007 12:13 - Quasit
Překlad FATE je tady (pokud se zde smí linkovat Nevyslovitelné fórum :) http://rpgforum.jinak.cz/viewtopic.php?t=3640
Originál zde http://www.faterpg.com/dl/FATE2fe.pdf
Autorská citace #7
7.5.2007 12:21 - Dalcor
Pro jednoduchost dávám hyperlink:
FATE CZ Na RPG "Theory" Fóru
FATE EN
Autorská citace #8
7.5.2007 12:23 - unknown
Systém FATE sa mi páči z toho dôvodu, že je relatívne jednoduchý a rýchlo naučiteľný. Samozrejme je treba si niektoré veci vedieť intrepretovať a hlavne skúšať, čo a ako, ale po pár hrách sa to myslím medzi hráčmi utrasie.
A nech už konečne vyjde FATE 3.0 a Dresden Files! A potom už aj avizovaná space opera (to nie je názov, to je setting! ;), ktorú vytvára jeden chlapík a ktorá by mala byť tiež oficiálne publikovaná!
Joe
Autorská citace #9
7.5.2007 12:39 - Rytíř
Hoho, takových odkazů.. díky :) Dovolil jsem si je dát do patičky článku, aby byly pěkně po ruce, ok, Siriene?
Jinak koukám, že ten překlad je novinka, docela. To se ale máme, rovnou slíznout smetánku, bez čekání! :) Do čeho se pustíš teď, Quasite, když už máš hotovo? :))))
Autorská citace #10
7.5.2007 13:39 - Alnag
FATE je fajn hra, ale myslím si, že tak jak je napsaná, vyloženě nabádá hráče k nehrání své postavy, protože se zdá, že hráč musí být Vypravěčem přesvědčován k hraní postavy dle aspektů (jejich negativním vyvoláním Vypravěčem). Lidé, kteří potom sami hrají i nevýhodné stránky svého charakteru a Vypravěč se drží pravidel do písmene pak mají problém v tom, že nedostávají Fate pointy, což zase roztáčí další bludný kruh problémů (obecně přísun FP je taky někdy problém).
Samozřejmě, výše uvedený problém Aspektů lze řešit jednoduchou úpravou odměňování i samostatného hraní negativní stránky aspektů, ale to, že to tam vyloženě chybí je evidentní. Doufejme tedy, že v třetí verzi Fate to nějak poopraví.
Autorská citace #11
7.5.2007 14:48 - sirien
Rytíř: Bohužel odkaz na stažení nevim... ale jsem si docela jistý, že je to na RPG Fóru v sekci Dokončené překlady (Knihovna překladů?)... jj, stáhnout se to dá tady: http://czechdnd.jinak.cz/_preklady/fate/fatecz.pdf, kdyby to nešlo tak se tam dostaneš odtud: http://rpgforum.jinak.cz/viewtopic.php?t=3640, nebo to mám já na počítači, klidně přepošlu (ICQ: 208-980-071).
ah... už jste si pomohli beze mě, tak nic :)) jj, přidaný odkazy sou ok :))
Dalcor: Ano, jak píšu. FATE má výborné myšlenky a i když ho nebudeš hrát, tak nabízí ohromnou spoustu inspirace, což se mi na něm líbí asi ze všeho nejvíc...
Alnag: V tom se pleteš, je tam psáno, že pokud odehraješ aspekt i bez vyzvání, tak máš nárok dostat své Fate pointy a máš se o ně i přihlásit, nebo stejnětak můžeš vyžádat Fate pointy pro jiného hráče, který "nepovšimnut" odehrál svůj aspekt
Autorská citace #12
7.5.2007 14:49 - sirien
PS - jinak mě docela těší, že to tu lidi čtou i když to je dlouhý... na RPG F to je vždycky bez reakce, což je docela demotivující :) . Takže díky všem čtenářům za čas a za pozornost :)
Autorská citace #13
7.5.2007 15:39 - andtom
Sirien: Přečteno, oznámkováno ;)
Autorská citace #14
7.5.2007 15:41 - Dalcor
Vidíš to Cadwallon 3 nikdo nečte. Fňuk ;))
Autorská citace #15
7.5.2007 15:43 - andtom
Dalcor: Přečteno, oznámkováno už dopoledne (ale jako anonym, myslím) ;)
Edit: Aha, tak zdá se, že anonymův hlas to nevzalo, oznámkoval jsem to teď přihlášený.
Autorská citace #16
25.5.2007 12:24 - Joe
Oznámkované.
Kto by chcel zhrnutie FATE na 8 stránok, zložených z jednej A4 (to znamená A7 a šup do vačku), kliknite sem
A ak niekto záujem má, môže mi sem hodiť komentár alebo kritiku, čo tam je alebo nie je dobre a čo by sa dalo zlepšiť ;)
Autorská citace #17
3.10.2007 14:04 - Joe
8-stránkové zhrnutie FATE v českom jazyku (teda česká verzia toho, čo je v predchádzajúcom príspevku).
odkaz
Poprosím čítateľov o upozornenie na prípadné chyby krásy! Dik ;)
Autorská citace #18
3.10.2007 14:06 - Alnag
Hezké, ale takhle v diskusi se to určitě ztratí. Doporučuji z toho udělat miničlánek s odkazem - de facto jako jsou dělané materiály na d20.cz.
Autorská citace #19
3.10.2007 14:31 - Joe
Pripravený na uverejnenie! ;)
Autorská citace #20
2.11.2007 10:51 - Quentin
sirien: diky.
musim s tebou temer ve vsem souhlasit; i v tom, ze je to jeden z nejlepsich systemu, ktery jsem hral. Dnes se opet chystam na hru ve fate :)
dalcor: taky jsem pouzil fate pointy i v nasem dnd, nasi domaci hraci se dvacitky porad nechteji vzdat.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086098194122314 secREMOTE_IP: 3.89.56.228