Kultura

sirien
22.9.2022 10:51
Pomoc s výzkumem překladů
Kolega Brogstr u sousedů prosí o pomoc s doktorandským výzkumem překladatelství - trochu OT, ale zase vědecký výzkum je taková bohulibá činnost...

Píše:
Dobrý den,
na Katedře psychologie FSS MU provádím při doktorátu výzkum výkonu při překladu ???? a potřebuji respondenty. Sháním tudíž překladatele*ky z AJ nebo překladatele*ky z jiných jazyků a tlumočníky*ice, kteří mají v AJ úroveň alespoň C1. Pokud máte 20 minut času ⏱️, chtěl bych vás poprosit o vyplnění výzkumného úkolu a krátkého dotazníku. Výzkum je třeba vyplňovat na počítači/laptopu/tabletu s klávesnicí.

https://masaryk.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_1TwrqnqyHOHrJK6

Protože jsem doktorand a nemám žádný grant, nemohu bohužel všem účastníkům*nicím nabídnout odměnu, která by byla za 20 minut času překladatele*ky zvykem. Kromě dobrého pocitu z pomoci vědě si však můžete odnést alespoň menší odměnu - 3 náhodně vylosovaní účastníci*ice získají za účast 500 Kč ????

Bude také moc rád za jakékoliv sdílení mezi kolegy*ně.
Předem díky všem, kdo se zapojí, a omlouvám se za spam, ale překladatelé se těžko oslovují jinak než na fórech a FB skupinách ????
Autorská citace #1
22.9.2022 11:00 - ShadoWWW
Profipřekladatelů tu asi moc není a borec tam nedal možnost "překládám jako koníček".

Takže mu to tam vyplní asi jen Markus. :-p
Autorská citace #2
22.9.2022 11:42 - sirien
actually, já sem v minulosti měl překládání jako součást pracovní náplně. A jak moc stojí o amatéry si může kolega říct sám - když zaškrtneš že překládání zabírá 0% Tvého pracovního času... :)
Autorská citace #3
23.9.2022 12:22 - crowen
Posuniem manzelke, tak sa prekladmi zivi
Autorská citace #4
24.9.2022 23:35 - Jarik
Jsem prekladatel. Mam uroven A0,... ale programy... :)
Takže. Jde tu o překlady RPG nebo jen překlady? Pokud o RPG, Tak to sem patří. Jinak je to trochu mimo, a pomůže víc jakákoliv jazyková škola.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094237089157104 secREMOTE_IP: 3.238.118.80