Produkty

17.5.2022 13:58 - LokiB
sirien: Budu v Pardubicích ten víkend předtím, na Czech Open šachový turnaj :( Jestli se tam dostanu i na GameCon, je ve hvězdách. Si to nějak někdy obejdu, nakonec to sesbírám :)

A je dobře, že je 2. vydání, to je znak toho, že se daří
17.5.2022 14:59 - sirien
Jo mimochodem kromě slevy na imago na zbytek 1. vydání také vyšlo nové PDF, v. 1.4.4.

Změny jsou už jen detailní - efektivně to PDF vzniklo jen protože bude identické s 2. vydáním, kdybych nedělal print export pro 2. vydání, tak by těch pár poměrně drobných errat za tvorbu nového PDF ani nestálo.

Jedinou výraznou změnou je fakt, že karta postavy je teď přenesená do PDF přímo zdrojem, nikoliv vložením, tzn. můžete jí tisknout barevně i černobíle - stačí vypnout barevnou vrstvu ("images bottom").
17.5.2022 16:44 - LokiB
Dal bych tomu příspěvku #403 "like", kdyby tu like byl :)
17.5.2022 19:47 - crowen
Ved cely tvoj prispevok #404 tu nieje :-)
20.5.2022 09:17 - Gergon
Nová zásilka odeslána tentokrát i česká i anglická verze, takže si budete moct vybrat!!! Každým dnem bude na FYFTU skladem, tak neváhejte, než zase dojdou =)
českou terminologii jsme použili z JaD
RPG box
24.5.2022 11:31 - Gergon
Ok, tak jsou skladem české verze s terminologií JaD:
RPG Box
24.5.2022 11:42 - sirien
A co tam teda je skutečně napsané? Fotky jsou jen v en :)
24.5.2022 14:40 - Gergon
Kouzla, Soustředění, Záchrana před smrtí - v podstatě oficiální terminologie JaD.
26.5.2022 14:34 - Gergon
Rozbor hvězdných oborů - očekávám vlnu nevole, tak do toho =)
Hvězdné obory
26.5.2022 14:46 - shari
Gergon píše:
očekávám vlnu nevole

Tohle mě celkem odrazuje od toho si to video pustit. Nebo to má mít jiný význam?
26.5.2022 15:40 - RoVan
Shari: klidně si ho pusť, není se čeho bát, Gergon ty druidy hvězd srovnává a hodnotí jako drsný power gamer :)
26.5.2022 17:30 - sirien
Gergon srovnává jestli u Kruhu hvězd dostane víc bonusů z JaD nebo z Taši a zjišťuje, že jich víc dostane z Taši, takže mu Taša přijde lepší. Naštěstí většina hráčů (doufám) nehodnotí Obory podle počtu bonusů (zejména když jsou očividně overpowered) :)
26.5.2022 17:45 - Gergon
Vůbec nejde o počet bonusů, ale o cool schopnosti které mě bude bavit hrát. Místo prostého přičtení +ZB nebo navíc kouzlo věštba a tančící světla.
Stejně tak mě třeba víc bude bavit hodit si 2x kostkou a zjistit, že mohu odečíst nepříteli -1 od jeho hodu, než prosté nudné přičtení +3 svému spoluhráči. Takže mě jde skutečně o zábavnost ne o to co dá větší bonus. Kdybych byl power gamer tak bych šel do přičítání ZB protože na 20. lvl by to bylo vždycky +6 a ne 1k6 kde mohu hodit i něco nižšího ;)
Vlnu nevole očekávám protože se určitě najdou zastánci jednoho i druhého a tak počítám s tím, že se lidi ozvou že nemám pravdu, není to žádný výsměch ani provokace, jen praxe s videama na Youtube, které něco hodnotí =)
26.5.2022 18:05 - sirien
Na to, že Ti nejde o počet bonusů, si velmi zajímavě minul, jak děsivě je Kruh hvězd z Taši overpowered proti libovolnému jinému Oboru druida (PHB/Xanathar).

Jinak já nepopírám, že ty věci z něj jsou akční, což o to - jen mi nějak nijak nesouvisí s Hvězdami, jsou to jen bonus-schopnosti co jsou hvězdama zvenku přelakovaný aby se neřeklo.

Ohledně flat bonusu - nám přišlo, že to s tou stylizací prostě ladí víc, než házení kostkou. Efektivně pokud by si hráč toužil házet, tak se ten bonus dá na kostku převést triviálně snadno.
26.5.2022 18:24 - Jerson
Gergon píše:
Stejně tak mě třeba víc bude bavit hodit si 2x kostkou a zjistit, že mohu odečíst nepříteli -1 od jeho hodu, než prosté nudné přičtení +3 svému spoluhráči.

Máš zajímavé pojetí nudnosti a zábavnosti :-) Mně tedy přijde úplně nastejno dát někomu bonus nebo někomu jinému postih. Jen spoluhráč to ocení víc než GM.

Poslechnu si to a napíšu víc.
26.5.2022 18:25 - Gergon
To je z toho důvodu, že to nemám nijak propočítané. Při rozboru Kruhu hvězd nemám tušení jaké bonusy nebo schopnosti dává jiný kruh na té které úrovni a jak moc jsou proti sobě vyvážený nebo overpower. Právě proto, že mi o nějaké bonusy vůbec nejde a nejde mi to to co je silnější nebo slabší. Jsem hráč co si užívá zábavnost a příběh a co mi přijde funny hrát a je mi jedno jestli je to silnější nebo slabší než jiné kruhy. Kdyby JaD přičítaly k hodu 10x ZB a Tasha jen 1k6 tak stejně budu tvrdit že 1k6 je pro mě zábavnější. I když by to bylo mnohem slabší.

Co se týká inspirace znameníma, tak jsem už odepisoval v komentáři, ale klidně to přidám i sem:
"S hvězdami souvisí to hvězdné znamení a protože to nahrazuje proměnu ve zvíře které taky může létat, tak proč ne a je to krásný návod jak se dá v každém světě udělat třeba 12 znamení a ke každému přiradit nějaký takový podobný efekt který k tomu bude sedět. Což mi přijde super - moct se propojit s hvězdnýma znameníma a díky tomu získávat schopnosti. jak jsi sám psal - třeba medvědice která by dávala bonusy k síle, stejně jako drak dává k ověření inteligence ... atd... druid který studuje hvězdná znamení a dokáže z nich čerpat sílu třeba ba základě toho, že ta znamení jsou pevně svázaná s nějakým zvířetem - třeba to zanmení draka jsou pozůstatky nějakého prastarého draka ten dává tu sílu - viz Dračí srdce"

Takže mi přijde super mít ve svém světě hvězdná znamení postavená na legendách - třeba ve starověkém Řecku Perseus, Kasiopea, Medůza, atd... a tyhle schopnosti postavit právě na nich a propojit to s legendama.
26.5.2022 18:27 - Gergon
Jerson píše:
Máš zajímavé pojetí nudnosti a zábavnosti

To je možné. Ale nevím co je na tom zvláštní - když mě víc baví hodit si kostkou a bud přičítat nebo odečítat a to opět hod kostkou, než jen připočíst pevně dané číslo. Mě prostě házení kostkama a prvek náhody baví =) obzvláště ve spojení s hvězdama a rukou osudu mi to přijde lepší když to je víc náhodné než pevně dané.
26.5.2022 18:33 - sirien
jj, ta přehlíživost k bonusům a powergamingu z Tvého projevu úplně září ;)

Podobně 12 znamení - jasně, víc znamení, víc adidas - víc znamení, víc možností, víc variabilních bonusů, ještě víc overpowered. Zejména když si můžeš z prstu vycucat libovolnou schopnost co by dávala bonus co se hodí a plácnout na ní náhodně vymyšlený název hvězdné konstelace.

Já jako chápu, z čeho si nadšenej - ale je to dost povrchní a naprotsto ignoruješ jak to je a) nevyvážený a b) účelově roubovaný.
26.5.2022 18:43 - Gergon
Overpower záleží na tom co si PJ vycucá - pokud vezme souhvězdí Kasiopea a to bude přidávat výhodu k ověření charisma tak mi to moc OP nepřijde.
Nevidím na tom nic povrchního když se mi líbí hrát něco co mě bude bavit.
A ano je mi jedno jak to je nevyvážený právě proto že mi na bonusech nezáleží, takže kdyby to bylo nevyvážený na druhou stranu a bylo to mnohem slabší než všechno ostatní tak bych to taky ignoroval a byl z toho nadšený =)
Účelově roubovaný to připadá tobě, mě se líbí jak to mají vymyšlený a postavený na souhvězdích než na věštění osudu z hvězd. Já v tom prostě tu spojitost vidím a nemám pocit že by to bylo násilím natlačený na nějaké téma bez logiky a smyslu.
26.5.2022 18:55 - sirien
Povrchní je právě to že nevidíš přes prvotní nadšení z toho co myslíš, že Tě bude bavit. Ať už je řeč o tom že to je OP, nebo o tom že návaznost na souhvězdí je vlastně setting-specific (a to víc než jen co do toho jaká souhvězdí jsou poruce) nebo že tu mechaniku překrývá místo toho aby jí podkládala.

To ale asi nemá smysl pitvat. Tohle propadání prvotnímu hype Ti je vlastní a promítá se do většiny Tvých hodnocení i tvorby a podobnou kritiku vždycky odmítneš, takže to asi nemá smysl víc řešit.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094854116439819 secREMOTE_IP: 44.204.34.64