Kultura

sirien
23.12.2020 23:38
Akademie vypravěčů
1.6.2021 13:37 - Slaan3sh
LokiB píše:
Já si postavy na 5. úrovni tvořil
pěkná postava, ale neumí plavat, číst a psát, přežít v přírodě... určitě s tím jde žít (hrát), ale má to prostě svoje limity... navíc stačí k něčemu dostat Nevýhodu a už ty čísla zas tak velké nejsou.
1.6.2021 15:19 - LokiB
Slaan3sh: stačí dát nevýhodu. tak jasně, ale stačí dát výhodu a ta ta čísla jsou úžasná :D
takhle na to asi hledět nejde, ne? je nějaký častý důvod k udělení nevýhody?

rozumím tomu tak, že na každou postavu v DH reaguješ jako "aha, neumí psát a přežit v přírodě, inu žít se s tím dá, ale ..."?

Kolik podle tebe postav DH má všechny tyto schopnosti? Je to obvyklé? 19 dovedností u postavy ti přijde málo? :)
1.6.2021 15:23 - Jezus
Tak zrovna umět plavat nebo číst nebyla ve středověku zdaleka běžná dovednost (ve skutečnosti není ani dnes, pokud se podíváme jinam než do našeho civilizačního okruhu).
1.6.2021 15:27 - Slaan3sh
LokiB píše:
aha, neumí psát a přežit v přírodě, inu žít se s tím dá, ale ...

Ano, když jsem si vytvářel vlastní, vždycky mi to bylo málo :D

Jezus píše:
číst nebyla ve středověku zdaleka běžná dovednos

No jo, ale když pak chceš padělat psaný dokument a nemáš šajnu co ty kudrlinky znamenají, hned máš Nevýhodu a buď potřebuješ dobrou hodnotu, nebo tu dovednost ;)
13.6.2021 12:51 - Xeth
sirien píše:
Nicméně když budu mít zrovna čas tak to můžeme zkusit i příště, já se toho nebojim :)

Ve čtvrtek 17/6 v 19:00 bude další zajímavý díl:

Píše:
Tvorba zajímavých prostředí
Jak vytvořit a popisovat zajímavá prostředí? Jak upoutat hráče, posluchače, či čtenáře? Kde brát inspiraci?

Co ty na to? Dáš si další kolo? :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13418793678284 secREMOTE_IP: 44.192.54.67