Kultura

sirien
23.12.2020 23:38
Akademie vypravěčů
8.5.2021 13:03 - Xeth
sirien: Tvé neustálé opakování toho, že někdo něco dělá, to nedělá pravdou. Tvé trvalé obviňování Tiruse z nějakého podvodného jednání bez jakéhokoliv důkazného spojení s jeho osobou je nesmyslné a založené především na dojmu (je ti to "zjevné").

Více se v tomto ohledu k tvým výpadům vyjadřovat již opravdu nebudu. Považuji to za ztrátu času, který sice mám, ale hodlám ho využít lépe. ;)

shari píše:
Takže když Sirien* udělá nějaké smířlivé gesto, pak ho udělá i tebou zmíněná druhá strana?

To nevím. Je to možné. Ale taky se nemusí stát vůbec nic. Určitě bych to neviděl tak, že by to generovalo povinnost druhé strany nějak reagovat. To samé samozřejmě platí i obráceně.

EDIT:
sirien píše:
ale vytrvalá snaha fanoušků tvářit se že prokázané neexistuje taky docela dokresluje obraz komunity DH - lhaním a fake účty vpřed, dobro DH nade vše.

Argumentační faul (s prominutím) jako prase.
8.5.2021 13:34 - Kirael
Účty existují, ok, tomu věřím. Ale na to, kdo je vytvořit, žádný důkaz neexistuje. Moje verze, že je udělal Sirien, jen aby vytvořil humbuk, je stejně důvěryhodná, jak ta jeho a naprosto stejně podložená. Opravdu bych šetřil slovy "prokazatelně" když něco neumím prokázat.
8.5.2021 13:54 - sirien
Dokázat to samozřejmě nejde (pokud se někdo nepodřekne nebo to někdo na někoho nepráskne) - že ale všechno co může ukazovat směrem na DH tím směrem ukazuje je fakt. A jak bylo už několikrát řečeno, nejsme u soudu a nemám povinnost nic dokazovat "nade vší pochybnost", zejména když to ani nejde a je dokázané maximum možného. (Popravdě ve vážnějších otázkách se lidi běžně spokojí s menšími důkazy, minimálně když nemají ingroup bias.)

To že něco není 100% jisté neznamená, že to je automaticky tudíž zcela nejasné a snaha realizovat to tímhle způsobem - viz výše vypovídá hodně i o komunitě DH. Slepá víra že váš Tirus a jeho tým by určitě nikdy...

Ale jako je to zas jen další kolečko toho samého jen s dalším jedním DH fanem co se zjevně radši vrhne hned na obhajobu dřív než si zjistí o co vlastně jde, takže není překvapivé že nevěříš a nebudeš a na cokoliv najdeš výmluvu abys věřit nemusel, Tirus je prostě good guy a jeho tým sou světci a každá kritika nebo i podložené obvinění je jen hate.
8.5.2021 13:57 - Aegnor
Problém je, že Sirienovi z toho humbuku nevychází žádný prospěch. Kdežto Tirus má přímý zájem na tom, aby se o DH vědělo, aby se dostala k co nejvíce lidem, aby ji co nejvíc lidí koupilo.

Tím neříkám, že za ty účty může Tirus, nebo členové jeho týmu. Jenom upozorňuju na fakt, kvůli kterému nejsou obě varianty stejně uvěřitelné.

EDIT: Ale samozřejmě, ten "jeden člověk co jako jediný něco dělá pro komunitu" má samozřejmě pravdu, a "ta zlá d20, která chce zničit DH" určitě lže.
8.5.2021 14:06 - Šaman
Jen bych rád zdůraznil, že nikde nevidím ty komunity. Vidím jen studenou válku cca pěti lidí z Kostky vs. cca pět lidí z DH team/fans.
8.5.2021 14:07 - York
Kirael píše:
Moje verze, že je udělal Sirien, jen aby vytvořil humbuk, je stejně důvěryhodná, jak ta jeho


Není. Ty účty totiž objevil Boubaque z RPG fóra úplnou náhodou. A Boubaque nemá s JaD ani Kostkou nic společnýho. Tj. Sirien by musel vytvořit falešný účty, lajkovat s nima Dračí Hlídku na Facebooku a doufat, že si jich náhodou někdo nezainteresovanej všimne, aby to pak mohl obrátit proti autorovi. Ve srovnání s tím, že falešný účty někdo vytvořil na propagaci svýho produktu, je to těžce nepravděpodobný.

BTW jako někdo nezávislej, kdo proti autorům DrH nic nemá a není členem týmu JaD ti můžu říct, že tímhle Dračí Hlídce fakt nepomáháš.
8.5.2021 14:27 - sirien
York: JaD s tímhle nemají a nikdy neměly nic společného (viz např to že celá věc vznikla na RPG F u lidí co jsou úplně mimo). Snaha je do toho zatáhnout je jen snaha o další cheap shot bullshit výmluvu v řadě, zkus se jí neúčastnit.
8.5.2021 14:37 - York
Sirien: Tak zase kdyby to byla pravda, tak by to byl z tvý strany fakt geniální evil master plan ;)
8.5.2021 14:53 - sirien
Tak jistě, s tou hromadou komunitních projektů co tvořim ještě bokem aktvině pracuju na zničení Dračí hlídky, to se přece ví. Podle té křeče okolo se mi to zjevně docela daří :D Mwahaha etc. :)
8.5.2021 15:06 - York
Všimli jste si, že "Sirien" a "Tiamat" maj stejnej počet písmen? To nemůže bejt náhoda!
8.5.2021 15:15 - Šaman
Že by Sirien při hraní Call of Cthulhu přišel o příčetnost a pod vlivem těžké schizofrenie vede urputné války sám se sebou na internerových fórech?

Další důkaz: I Kirael má stejný počet písmen.

P.S. Sdílejte, než to smaže!
8.5.2021 15:39 - Jerson
Xeth píše:

Jak jsem psal výše, v akademii nejde primárně o DH, byť jsou některé díly s ní přímo spjaté. Jde tam o rady, jak hrát RPG. Mezi posluchači jsou i lidé s jiným RPG pozadím, což jsem již také psal. Ale pokud nemáš představu, co bys tam radil, pak samozřejmě nemá smysl, abys to dělal. Stejně tak, pokud tam lidem radit vyloženě nechceš.

Pořád si nerozumíme. Lidem, kteří o rady stojí, radit určitě můžu (a chci). Akademii můžou poslouchat i hráči jiných systémů, a klidně jich může být většina. Můžou i ty moje rady ocenit.

Nicméně celkem snadno může přijít situace, kdy se někdo zeptá, jak takový postup použít v DH. A já bych mu musel říct, že to nejde, protože DH na to není stavěná. A vsadím se, že v té chvíli by nastal problém, protože Tirus nebo někdo z jeho kamarádů by to mohl vyhodnotit jako že se navážím do DH a schválně ukazuju postupy, pro které je třeba použít jiná pravidla (která tím propaguju), nebo že by to v DH použít šlo, stačilo by jen provést pár úprav.

A to je ta část, o kterou nestojím. Ne ze bych musel své názory obhajovat, to mi problém nedělá, ale že by mě někdo osočoval z úmyslů, které nemám.
8.5.2021 16:03 - Kirael
sirien píše:
nejsme u soudu a nemám povinnost nic dokazovat


To je hrozně super, když všude všem cpeš "PROKAZATELNĚ", ale prokázat to nelze a vlastně to ani prokazovat nemusíš, protože nejsi u soudu. :D Tak téhle debaty se nemá cenu účastnit. Stejně jako před cca 15ti lety na tvé přednášce, tak i tady, s dovolením odejdu hned na začátku, dřív než se to rozjede, protože by to pro mě byla ztráta času.
8.5.2021 16:14 - sirien
Kirael: níže tučně zvýrazněné je jeden celistvý člen sdělení a jeho roztržením se dopouštíš záměrné demagogie:

sirien píše:
nejsme u soudu a nemám povinnost nic dokazovat "nade vší pochybnost"


Na 100% nejde dokázat nic a tvářit se že jen protože něco není na 100% to nemůže být přesvědčivé je fakt křečovitej pokus o úskok stranou.

Dovolení ti klidně dám, dveře jistě najdeš sám.
8.5.2021 16:33 - Xeth
Jerson píše:
Nicméně celkem snadno může přijít situace, kdy se někdo zeptá, jak takový postup použít v DH. A já bych mu musel říct, že to nejde, protože DH na to není stavěná.

Mám pocit, že to by se spíš týkalo konkrétního herního systému než způsobu hry, ale třeba se mýlím. Můžeš dát nějaký příklad?

Myslím si ale, že pokud bys narazil na nějakou část tvého výkladu, která by nebyla uplatnitelná s DH, tak by to nikomu nijak zvlášť nevadilo. Nevidím nic špatného na tom, když bys řekl, že takový a takový přístup fungije v takových a takových hrách (např. žánrech) nebo třeba, že je vhodný pouze pro takové a takové systémy (např. pracující se spoluvyprávěním příběhu ze strany hráčů), a předpokládám, že by to problém nebyl.
8.5.2021 19:19 - Necromancer
Šaman píše:
Pokud chceš přesvědčit děti, že drak unášející ovce je dobrý, tak jim pusť tenhle "dokument": Dračí svět


To furt nedokazuje, že ten drak je zlý.

Ale lidi jsou určitě s kácením deštných lesů, masovém vyvražďovaní druhů, zněčišťováním vody (...) milionkrát lepší, že? :P
8.5.2021 19:34 - Šaman
Necromancer: Eh?

Šaman píše:
Pokud chceš přesvědčit děti, že drak unášející ovce je dobrý


Ten film je točený ve stylu přírodopisného dokumentu a samozřejmě, že dračice musí krmit svoje mládě. Takže samo o sobě to, že krade farmářům ovce, není vůbec známka zla. Asi jsi mě pochopil úplně opačně.
8.5.2021 19:43 - Necromancer
Šaman: Já bych teda řekl, že jsi ty špatně pochopil mě. :P
Narážíš-li na to na začátku, jak se dráče (v zájmu vlastního přežití) muselo nakrmit na vlastní matce? V říši (například) hmyzu existuje milion druhů, kde to takhle funguje přirozeně.

Takže automaticky jen proto, že tvor není dobrý, musí zemřít? A to je to, na co jsem poukazoval na začátku. Ne to, jaký má ten drak zarovnání, ale to, jestli je fér, že ho všichni chtějí zabít, jenom proto, že je to drak.

EDIT:
Btw, ty se vážně oháníš argumenty vycházejícími z filmy, který jsi sám označil za medůvěryhodný?
8.5.2021 20:29 - Šaman
Necromancer: Eh… EH? Nevím jestli jsem tě špatně pochopil. Já tě nepochopil vůbec.

Narážel jsem na to, že ke konci je přímo dračice kradoucí ovce, kvůli čemuž si horalé najali lovce draků. Ale film je natočený tak, že fandíš těm drakům. Řeší tam právě ty tvé otázky, jestli je drak automaticky zlý. (spoiler: není:)

Jinak film není nedůvěryhodný, jen smyšlený (což se o filmu o reálných dracích dá očekávat).

A doporučil jsem ho v té souvislosti, že ukazuje i draka (v pohádkách a většině fantasy ikonického záporáka) jako reálné (ne)obyčejné zvíře. Takže donutí přemýšlet o dracích nikoliv jako hodné/zlé, ale jako o důstojném zvířeti které má své potřeby. Stejně, jako dokument o vlcích z Yellowstone většinou přinutí lidi přemýšlet jinak, než jen - zabíjí ovce, měli by se vyhubit.
8.5.2021 21:01 - Necromancer
Šaman: Jo ty myslíš tuhle scénu...

Šaman píše:
Jinak film není nedůvěryhodný, jen smyšlený

Takže v tom případě je to objektivní argument?

Ale asi jo, chápeme se.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10437202453613 secREMOTE_IP: 52.90.50.252