Kultura

16.2.2021 07:14 - wlkeR
Well, jestli poslední 3+ stránky této diskuse spawnuly něco pozitivního - včera jsme dali prvních 9 dílů Dračího prince, a nemůžeme vynachválit :D
16.2.2021 12:32 - Maxidag
Ahoj

po přečtení všech příspěvků v tomto vláknu, jsem se rozhodl, že bych předně za sebe dal velké poděkování Gergonovy, Jersonovy a dalším co udělali recenzi. Myslím, že jste na tom strávili dost času. Takže díky těm co se k tomu veřejně vyjádřili v nějakém koncepčním shrnutí.

Za mě mi to pomohlo hodně udělat si na to názor, k tomu recenze přece jsou. DrD jsem znal jak svoje boty, ale DH bych si asi zatím nekoupil. ZZ mi přišli daleko zajímavější a ty mám doma.

Udělali jste super věc, za dob DrD se o jeho chybách moc veřejně nemluvilo protože Internet ještě neexistoval a nebo teprve vznikal a tak se každý musel učit a hrát jak uměl.

Sám také mám svůj systém a tak sice vím, že na tom lidé od DH makali, ale prostě jim to nevyšlo asi jak chtěli. Mimochodem DrD a DrD II mělo dobrou korekturu protože ji asi dělal Bouchi a Jiřina a možná i další zkušení lidé ti v tom mají velké zkušenosti :) Nebo se pletu?

Věřím, že se z názorů druhých vezmou to podstatné a třeba upraví a opraví spoustu výtek, což bych asi udělal já, kdybych dostal tak super recenze ( ano je to dost špatné), ale mám šanci to změnit.

To jak postupovali v průběhu tvorby a co je vedlo k uzavření trochu chápu, asi těžko mohu ale hodnotit neboť nevím co je k tomu opravdu vedlo.
Ono, když se podívám na některé diskuze, tady i jinde je to tak demotivující pro někoho kdo chce něco dělat, že musí pak mít opravdu velkou sílu se z toho pokaždé otřepat, protože některé příspěvky a to na všech stranách jsou podávány a nebo nešikovně napsány mimo kontext věcnosti, a jak se to rozjede tak to pak není k zastavení.
Tak pro ně asi bylo lepší si to dělat na svém písečku... já se za to na ně nezlobím, ale mělo to ty dopady co vidíme, a je otázkou kdyby to dělal veřejně zda by to vůbec vyšlo i kdyby to bylo lepší (říká se: že motivace je jako smrad, rychle se vyvětrá když otevřeš okno).

Navíc jak již zaznělo, tak osobní setkání, kde by se to probralo by pomohlo mnoho tvrzení, názorů a nařknutí výrazně posunout k konstruktivnosti (ale určitě ne všechny ???? ), nejen zde, výrazně projasnit a byli by z toho už jen ty které nelze změnit a těch asi bude méně.

Posledním zajímavým argumentem muže být ( a to mám z vlastního života) že někteří přispívatelé tím, že jsou anonymní a třeba i věkově mladí mohou věci podávat přehnaně, kdyby je pak někdo viděl osobně a viděl že mají nižší věk a nebo jejich vystupování je řekněme méně kultivované, mohl by se na tím povznést a nemuseli by vnikat některé diskuze a peprné příspěvky.

A ještě jedna poznámka to, že se něco oslavuje a nebo na to nadává, pořád tomu dáváte reklamu (energii) a lidé o tom budou vědět víc, než o super hře která je v pohodě... o které se nemluví :)

Zdraví Jaroslav
16.2.2021 17:38 - sirien
Ve skutečnosti když chce někdo dostat klidnou a věcnou zpětnou vazbu (ne nutně pozitivní, ale přátelsky podanou), tak je historicky docela vyzkoušené, že bohatě stačí nechovat se vůči komunitě provokativně a povýšeně.

Fakt, nic moc víc v tom neni. Jasně, těch pár případů, kdy někdo komunitu (před)nasral a pak chytil sodu zpátky je křiklavejch, ale dost minoritních a ta příčina je vždycky tatáž. Normální tvůrci se fakt nemaj čeho bát - ani tady, ani jinde.


Jinak negativní reklama je holt důsledek toho, že mnozí neumí nechat věc bejt a buď se k nim s patologickou fascinací pořád vrací, nebo se neudrží a na něco zbytečně odpovědí (případně odepíší k Dračímu princi tady a ne v diskusi k seriálům).
16.2.2021 22:32 - Gurney
Maxidag píše:
Posledním zajímavým argumentem muže být ( a to mám z vlastního života) že někteří přispívatelé tím, že jsou anonymní a třeba i věkově mladí mohou věci podávat přehnaně, kdyby je pak někdo viděl osobně a viděl že mají nižší věk a nebo jejich vystupování je řekněme méně kultivované, mohl by se na tím povznést a nemuseli by vnikat některé diskuze a peprné příspěvky.

No nevím, dle mé zkušenosti jsou někteří velmi expresivní přispěvatelé naopak věku pozdně rodičovského a na osobní setkání velmi krotcí až plaší :)
16.2.2021 23:22 - Maxidag
@Gurney - jj neznám je, no také to tak může být :) Pokdu se mýlím tak promiňte.

Zdraví Jaroslav
27.5.2022 09:59 - Jerson
Chtěl jsem napsat recenzi na Knihu monster, ale byla by strašně dlouhá a plná spoilerů, protože tolik nesmyslů z ní nedokážu jen tak přejít.
Hlavně myšlenka těch unikátních okolností vzniku je často "prostě se stalo, že nezemřel, ale změnil se na..."
28.2.2024 14:36 - LokiB
A co Pravidla pro pokročilé, budeš Jersone také receznovat, když už vyšla? ;)
28.2.2024 17:49 - Crushir
Ano prosím! Chceme recenzi!

Koupil jsem si pokročilé z antikvariátu, abych mohl vést diskuze s obhájci těchto skvělých pravidel a pokročilí jsou fakt ještě větší bomba :-D
10.4.2024 20:23 - Jerson
Dračí hlídka - pravidla pro pokročilé právě dorazila

[zvuk křupajících kloubů na prstech]

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070846796035767 secREMOTE_IP: 18.188.20.56