Kultura

Autorská citace #23
20.8.2020 10:36 - kohout
Hlavní charakteristikou woke je neupřímnost a umělost. Podpora menšin jenom na oko a pokud tím nic netratím. Určitě není v jádru protiliberální, jelikož status quo jest liberálním, byť se tak může maskovat. Příklady tohoto jsme tam již dával, pro jistotu zopakuji:

https://www.reddit.com/r/WhiteWolfRPG/comments/9uhc9e/excerpt_from_the_new_book/
http://geekandsundry.com/wp-content/uploads/2019/03/Vampire-Gangrel-Lore-Sheet.png

Prostě aktivismus abych si odškrtl budíky dobra bez toho že bych cokoliv riskoval nebo ohrozil status quo z kterého profituji.
Autorská citace #24
20.8.2020 10:43 - Corny
Log 1=0: Amen

Jinak mě by třeba fakt zajímalo, jak je podpora menšin "protiliberální"...
Autorská citace #25
20.8.2020 10:47 - sirien
kohout píše:
Holky chcou nosit pěkné stylové věci, ne obsah odpadkového koše a to platí i na larpech.

Od té doby, co se Móda spustila s démonem... Popravdě, necítím se na to to soudit. Když jsem viděl, v čem dokáží fanynky Vampire u nás popř členky stylově blízkých komunit (a popravdě mnoho holek a žen obecně) přijít na normální cony nebo komunitní srazy, tak hodnocení vkusnosti zobrazeného nechám spíš na primární cílové skupině (což já nejsem).

Aby bylo jasno, mě se taky ne všechno zobrazené líbí. Ale ono se mi nelíbí ani dost věcí co lidi nosí normálně. Bral jsem to prostě jako nějakou obecnou ukázku toho, kam styl klanu inklinuje a v tomhle směru to funguje - na základě zobrazeného si klidně popíšu upíra co vypadá odlišně, ale přitom drží tu obecnou ukázanou estetiku. Nebo se na to vykašlu a pojmu to po svym. Nebo se vůči zobrazenému ve svém pojetí vymezim. Tak nebo tak...

Ohledně přehnané stylizace - přiznám se že původní příručky nemám poruce a nemůžu říct najisto jak moc to ne/bylo už v nich (i když mám za to, že ano a obecně stylizace WoD vždy byla o extremizaci reality), ale v komunitě byl ten trend zjevný. nWoD to přímo vetknul do své základní stylizace skrze kosmologii a ekologii spirit realm a to jak tento interaguje s fyzickým světem (viz Book of Spirits).


Ohledně woke prvků a jejich původu u Paradoxu - ano, taky myslím, že vítr vanul odtamtud. Plus reakce SJW na alpha a strach Paradoxu co to ještě posílil. Kostky mi přišly jako nesmysl, ale to že Brujah měli původně svou klanovou slabinu nazvanou "trigger" byl dobrej hlod. Popravdě spíš než ty explicitní woke prvky které lze snadno ignorovat, za tak moc řvavé tam nejsou) mi vadí právě ta absence protiváhy. Mám za to že původně Vampire střílely stejnou měrou na obě strany (viz i původní prezentace a tak), ale Paradox pak nařídil doleva nestřílet, čímž se ta knížka hrozně převážila. Nicméně ta vzniklá "prázdná místa" jsou dost zřejmá a není těžké je vyplnit zpátky (SJW triggered Brujahové se prostě nabízí sami - stejně tak většina ostatního).


_____

Zarahel: Verbal je Verbal a vše zmíněné píše pod tímto svým jednoznačným ID pod kterým je i součástí dané komunity. Popravdě co si pamatuješ nebo znáš nebo ne je pro posouzení pravidel jedno - zmíněné pravidlo existuje i aby zabránilo tomu aby každý hned začal vyjadřovat svůj názor na věc a diskuse se tím od meritu odkláněly k bezpředmětnému dohadování. A ocenil bych, kdybys to už fakt nechal bejt.

(To btw platí nejen pro Zarahela.)
Autorská citace #26
20.8.2020 10:51 - sirien
Ach jo, tady to zase nabírá tempo.

Diskusi o tom jak podpora menšin je nebo není liberální a cokoliv jiného podobného si hned teď přesměrujete na RPG Fórum.

...a ideálně si to zapamatujte, protože mě nebaví to opakovat každý týden v jiné diskusi. Pravidla jasně říkají žádná politika, žádné náboženství.
Autorská citace #27
20.8.2020 10:56 - Gediman
Log 1=0: Říkal si Biggus Dickus, potom Phalus Maximus. Asi jsi ten jeho první příspěvek nestihl.

Celá desetiletí rozhodně ne, stačí se podívat na starší filmy, seriály a PC hry. Není to tam. Je to problém posledních cca deseti let.
Autorská citace #28
20.8.2020 11:00 - kohout
https://whitewolf.fandom.com/wiki/Main_Page

Tak tady stačí pár minut hledat a máš jasnou představu o vizuální stylizaci oWoD.
Autorská citace #29
20.8.2020 11:03 - LokiB
Log: nevím, co znamená dřív, já první příspěvek tady k tomu zaznamenal od biggus dickus, až po smazání jako phalus maximus. ale třeba mi to uniklo.

ad obrázky - jakožto někoho, kdo dřívější verze Vampire nehrál, mě kohoutem linkované obrázky nijak neurážejí a k tématu mi přijdou ok. pseudo-foto styl se odlišuje od jiných RPG, ale není na něm nic šíleného. prostě stylizace.

ad woke: chápu, že je dneska podrážděná doba, kdy lidi přemíra tlaku štve. takže stačí i málo, aby to nastartovalo.
aktivisti všeho druhu mají dneska možnosti, o kterých se jejich předchůdcům ani nesnilo.
osobně ale nemám problém to v naprosté většině případů ignorovat a nenechávat se tím rozhodit.

popravdě nerozumím tomu, proč je takhle část "hnutí" pasována "nalevo", ale nešť, když už zmatené pojmů, tak pořádné.

Ze sirienovy recenze mám celkem chuť si Vampire zahrát, takž z tohoto směru splnila účel :)
Autorská citace #30
20.8.2020 11:09 - Zarahel
LokiB píše:
Ze sirienovy recenze mám celkem chuť si Vampire zahrát, takž z tohoto směru splnila účel :)


To je dost pravda. Recenze mi přijde dobrá, materiál už jsem si prošel a ač nejsem hráč WoD a upírů, po ní se přikláním spíše ke koupi nebo alespoň ke hře.

Všem komu přijde design oblečení nějak mimo:

V čem konkrétně design toho oblečení selhává, krom pravděpodobné osobní preference? Mnoho z těch kousků velmi lehce naleznu v Junktownu :)
Autorská citace #31
20.8.2020 12:40 - Log 1=0
Gediman píše:
Log 1=0: Říkal si Biggus Dickus, potom Phalus Maximus. Asi jsi ten jeho první příspěvek nestihl.

Celá desetiletí rozhodně ne, stačí se podívat na starší filmy, seriály a PC hry. Není to tam. Je to problém posledních cca deseti let.


V tom prvním ti klidně věřím, jemu těch příspěvků zmizelo tolik, že jsem možná ten úplně první minul.

V tom druhém nesouhlasím a polemizuji zde.
Autorská citace #32
20.8.2020 12:58 - York
Neposílejte, prosím, lidi, co přišli prudit a bejt sprostí, na RPG fórum.
Autorská citace #33
20.8.2020 13:03 - Log 1=0
Tam se samozřejmě posílají jen ti, co chtějí normálně diskutovat o politických tématech, která tam už teď mají několik vláken.
Autorská citace #34
20.8.2020 13:09 - kohout
Hry jako WoD a Shadowrun byly dycky politický.
Autorská citace #35
20.8.2020 14:12 - sirien
Bohužel musím souhlasit s kdo ví kym - některé hry skutečně mají politický/společenský přesah a těžko o nich mluvit a nezmínit ho. Nicméně taková diskuse je tady ohraničena ostře vztahem k oné hře - jakékoliv zobecnění diskuse je nežádoucí. I pokud tím autoři chtěli "otevřít diskusi", tak zde můžeme uznat její existenci a ukázat si na ní, ale ona "diskuse" samotná zde "otevřena" nebude, záměr nezáměr.

Také bych ocenil, kdybyste přestali pitvat uzavřený admin zásah a řešit OT (protože to OT co tu řešíte fakt není žádoucí a snaha říct si svoje k předešlému je porušení pravidel (a zároveň ukázka proč tyto existují), bez ohledu na snahu to mírnit, a mě už to poněkud přestává bavit sledovat, sorry.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083385944366455 secREMOTE_IP: 44.205.5.65