Kultura

Jarik
14.5.2020 18:42
Autorská citace #1
14.5.2020 18:42 - sirien
cool!

Nebyl sem si jistj - má se to přidat i do přehledu dobrodružství k DnD?
Autorská citace #2
14.5.2020 19:02 - Pan Bača
jasně, je to doplněk k Hrobce anihilace
Autorská citace #3
14.5.2020 19:39 - Jarik
Za jakoukoliv zpětnou vazbu budu rád. Přestože mne to přinutí něco překopat :)
Nebudu tu přiznávat chyby (kterých si nejsem vědom), ale nepřekvapily by mne.

Já se svou družinou jsem tento modul využil jako startovací (1.lvl) a po jeho dokončení se přesuneme do ToA :D
Autorská citace #4
14.5.2020 19:40 - Jarik
OT: jen mne překvapilo, jak rychle si ten překlad Sirien přivlastnil (viz hlavička diskuse 'Napsal: fňuk fňuk fňuk')
Autorská citace #5
14.5.2020 19:51 - sirien
Sorry, to je tim že mi to posíláš všechno do zpráv - zatimco zakládám článek, dávám mu tagy, přikládám soubory atp. tak mi občas něco uteče - tentokrát změna autora :)

Už to je korektně Tvoje.
Autorská citace #6
14.5.2020 21:17 - Rilkin
Díky za překlad. Tiše doufám, že si to někdy zahraji jako hráč, takže jsem většinu textu přeskákal a podíval jsem se jen na želvácké rysy.

U ochranného krunýře chybí, že se postava může stáhnou do krunýře pomocí své akce, a naopak je tam dvakrát napsáno, že je k vynoření potřeba bonusová akce. Dále bych tam změnil "tvá rychlost je 0 a nemůžeš se postavit" na "tvá rychlost je 0 a nelze ji zvýšit".

U jazyků je navíc "Zahájení na vyšší úrovni".
Autorská citace #7
14.5.2020 21:31 - ShadoWWW
Díky. Želvák mě zaujal, už když jsi ho hrál ve Stínech nad Brnem. To dobrodružství vyzkouším někdy během prázdninové pauzy.
Autorská citace #8
14.5.2020 22:07 - Jarik
Rilkin: díky.
Kde ve větě: 'Languages. You can speak, read, and write Aquan and Common.'
vidíš něco o vyšší úrovni?

Dal bych tomu tak měsíc (těm připomínkám), a pak to zkusím předělat, aby to na léto bylo v nějaké verzi 1.05 :D

ShadoWWW: Tam se to nestihlo projevit, když jsi mne po prvním souboji složil k zemi na 5 kol :D Je fakt, že AC 17 neměl každý, ale s těmi tvými CritRoll to bylo jedno :D
Autorská citace #9
14.5.2020 22:22 - Rilkin
Myslel jsem to obráceně. V české verzi je "Jazyky. Umíš mluvit, číst a psát obecnou řečí a akvanštinou.Zahájení na vyšší úrovni".
Autorská citace #10
14.5.2020 22:43 - Chyba
Velký palec nahoru, další pěkný překlad
Autorská citace #11
15.5.2020 10:41 - Gergon
sirien píše:
má se to přidat i do přehledu dobrodružství k DnD
Rozhodně ;) dokonce by mi přišlo super, kdyby se udělala jedna další stránka, kromě základních pravidel, rozšíření a dobrodružství pro DnD 5e. A tam by byly tyhle další Materiály.Protože když procházím Kostku, tak se mi těžko hledá jestli je třeba někde přeložený nějaký článek z Unearthed arcana, nebo nějaký podobný doplněk k něčemu. Tyhle želváci tam určitě patří i s popisem o co jde, pak tu jsou takové věci jako třeba Mlžný chodec a já netuším jestli je to nějaký Fanart, nebo článek z Arcany, pak tu byl i přeložený Lovec čarodějnic od Matta M. Bylo by fajn mít tohle na jednom místě kde by člověk na první pohled poznal co je oficiální doplněk od Wizardů a co Fan tvorba. - jen návrh ;) Každopádně díky za překlad.
Autorská citace #12
15.5.2020 11:03 - cyrasil
Z popisu zelvacke rasy: "Jazyky. Umíš mluvit, číst a psát obecnou řečí a akvan-štinou.Zahájení na vyšší úrovni". Co znamena to "Zahajeni na vyssi urovni"? Je to jen sotek, nebo to znamena ze se nauci mluvit az pozdeji (kdy?)?

edit: Mel bych napred cist diskuzi a az pak neco psat:-)
Autorská citace #13
15.5.2020 11:06 - Log 1=0
gergon píše:
dokonce by mi přišlo super, kdyby se udělala jedna další stránka, kromě základních pravidel, rozšíření a dobrodružství pro DnD 5e.

Myslíš něco jako http://www.d20.cz/clanky/pravidla/5078.html ? Pravda, že by to sneslo učesat a aktualizovat.
Autorská citace #14
15.5.2020 11:08 - sirien
gergon: Materiály a odkazy pro 5e obsahují přehled dalších přeložených materiálů a zdrojů. Jsou vedené jako samostatný článek, ale mělo by to být to, co poptáváš. (Byť koukám by už potřebovaly trochu větší aktualizaci, od dob kdy ten článek vzniknul se některé věci rozvinuly, přibyly či přeuspořádaly... ale rámcově to vypadá pořád slušně.)

EDIT: ninja'd...
Autorská citace #15
15.5.2020 11:12 - Jarik
To s tim jazykem jd tiskarsky
šotek. V originálu překladu to není.
Autorská citace #16
15.5.2020 11:18 - Pan Bača
Rilkin, cyrasil: to je šotek, v textu překladu to není. Nějak mi to tam zůstalo z ToA. Opravím to, jak se dostanu k INDD.

Jinak musím poděkovat eximu za cenné rady ohledně sazby a pilchowskimu za podklad k indd a hlavně za to, že neměl čas to vysázet sám, takže jsem se to nakonec musel naučit
Autorská citace #17
15.5.2020 12:10 - sirien
Pan Bača: já když sem Tě tam viděl jako autora sazby, tak sem si řikal, že to je nějaká novinka, tak sem Tě rovnou doplnil do přehledu členů místního InD gangu :D


Jinak ta sazba vypadá fakt hezky.

Dole v rozích jdou ty textový pole až na doraz ke grafice, osobně bych tam nechal o řádek míň aby tam bylo víc místa. Ale nevim jak je originál a je to fakt detail.

Drobná poznámka k úvodní Kostka dvoustranně: z obrázků se dají dělat odkazy :) (ideálně vzít všechny obrázky co souvisí, udělat z nich skupinu (ctrl+g) a udělat odkaz ze skupiny)
Autorská citace #18
15.5.2020 12:17 - ShadoWWW
Gang se rozšiřuje. Za chvíli to tu bude samý gangsta. :-)
Autorská citace #19
15.5.2020 13:03 - Gergon
Ano to je v podstatě ono - jen jak říkáte učesat a aktualizovat. Koukám že už to tam jako odkaz dole na stránce je, jen já špatně vidím :D omlouvám se za zbytečné poptávání něčeho co tu je.
Autorská citace #20
15.5.2020 14:35 - Pan Bača
Sirien: díky, snažil jsem se.

Jinak v originálu je to orámování o chlup níže než u mě. Přičítám to roztažení podkladu z orig. rozměru na výšku A4. Nevím, jestli se to dá udělat tak, abych roztáhl obrázek a jen se mi dovyplnila jedna strana, ale zkusím si s tím ještě pohrát.

S těmi obrázky zajímavý tip, přišel jsem jen na křížové odkazy a odkazy na web. Vyzkouším.
Autorská citace #21
15.5.2020 14:48 - sirien
Pan Bača píše:
S těmi obrázky zajímavý tip, přišel jsem jen na křížové odkazy a odkazy na web.

Křížové odkazy jsou přes References, tohle se dělá normálně přes Hyperlink (obojí aktivuješ v úplně horní nabídce "Window"). Dělá se to úplně stejně, jako když tvoříš odkaz z kusu textu - jen to zaklikneš (označíš) a v panelu hyperlinku tomu přiřadíš URL. Při zapnutých obrysech objektů (ctrl+h) se Ti to instantně zvýrazní (taková přerušovaná čára okolo). Ve finálnim PDF to pak udělá normální on-click odkaz (i při běžnym tiskovym exportu, není třeba žádnej itneractive ani nic podobnýho).

ShadoWWW: Jakože změna oproti současnému "každej druhej"? :D

Gergon: V pohodě, naopak, ve skutečnosti si mě přivedl na myšlenku že vzhledem k tomu že z toho článku jsou odkázané i ty překlady bysme možná mohli změnit odkaz z boxu na main page aby vedl spíš na tenhle článek než na ten přehled překladů. Takové univerzálnější.
Autorská citace #22
15.5.2020 17:18 - Pan Bača
ok, funguje to.
Díky.
Autorská citace #23
19.5.2020 23:01 - prkno
Nevie niekto kde sa dá stiahnuť Ravnica pdf cz ?
Autorská citace #24
20.5.2020 05:33 - pilchowski
Prkno: jestli myslis Guildmasters Guide to Ravnica, tak nikde
Autorská citace #25
1.6.2020 10:12 - domx
V domácím překladu používáme pojem Žolva. Podobná fonetická záměna slabiky jako v originále (i když tam je to kvůli tortoise).
Autorská citace #26
19.8.2020 10:21 - Markus
Moje recenze na želváčký balíček!

Pokud jste to někdo hrát, ocením vaše postřehy a třeba i oponenturu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12423300743103 secREMOTE_IP: 3.229.124.236