Kultura

golom
29.8.2019 08:55
Hârn
Ahoj vespolek, asi jsem ve vyhledávání tady na d20 vyzkoušel prohledat vše, ale o tomto produktu jsem zde nenašel jedinou zmínku. Otázka: zná to někdo? Hraje to někdo?
Na Kickstarter jsem podpořil právě ukončenou kampaň s mapami měst... a začínám do toho pomalu pronikat. Proto zakládám tuto diskuzi, abych našel podobné “magory”...
Odkaz na výrobce a prodejce: http://columbiagames.com/intro-to-harnworld-2/
Autorská citace #1
29.8.2019 09:13 - LokiB
Hârn je pseudostředověký svět (ala středověká Anglie). původně bych řekl, že pro systém Hârnmaster, což je velmi stará záležitost. Ale dnes je to už použitelné v podstatě pro kterýkoli herní systém, protože to gro, které tvoří je systémově neutrální.

Když jsem před pár let rozjížděl vlastní pseudostředověkou kampaň, tak jsem na Hârn chvíli koukal, co by se z toho dalo použít.

Pravda je, že je to opravdu ... velké. Tuny a tuny materiálů, popisy jednotlivých území, ale i měst, hradů a konkrétních míst, doplňky pro popis společnosti a života v pseudostředověku, bestiáře, magické grimoáry, dobrodružství, kampaně ... přišlo mi to jako nejrozsáhlejší soustava materiálů k jednomu světu, co jsem viděl.
Kvalitou mi to přišlo ok - ale je to vyvážené tím, že je to dost drahé :)

Nakonec jsem cestou hraní v Harnu nešel, ale pro někoho, komu se nechce vytvářet vlastní svět pro pseudostředověkou kampaň, a netrápí ho, že za každou knížečku s popisem města dá třeba 10 dolarů, je to určitě zajímavá volba. Když bude člověk naladěn na stejnou vlnu jako autoři, bude nadšen :)
Autorská citace #2
30.8.2019 11:55 - golom
Já osobně jsem koupil jedno království a herního materiálu je tam opravdu dost - a ty peníze jsou opravdu vyvážené kvalitou a rozsahem informací - ono je to vlastně pozadí, které končí v určitém roce, a pak - děj se vůle DM.

Ale opravdu mě nadchlo, přitom jakej sem fajšmekr na výrobu map a podkladů pro kampaň, kolik toho nemusím po zakoupení řešit. Přeci jen to zabírá dost času... Propracovaná ekonomika, vládnoucí rody včetně rodokmenů, erbů, vlastněných hradů, velikosti posádek, počtech obyvatel... atd. atd... a propracovanost map, kde na první pohled vidíš, které dveře jsou kovové, dřevěné, s klikou, se závorou, výška hladiny vody, výška stropu, stoupání terénu... je dalo by se říct "omračující"... Herní postavy v království (nebo vesnici) jsou provázané - ten nenávidí toho, ten zabil tomu dědečka a ten je kamarád s tímto a chodí tamtomu za manželkou...
Jejich systém je fajn, ale až moc "realistickej" (což mě se líbí, ale ne všichni hráči to berou) - nemoci, různá délka léčení různých zranění, amputace, se stárnutím se snižuje např. inteligence (senilita), nebo pohyblivost (artróza), množství psych a fyz stavů... jde i o to , že ne každý je ochoten se učit další systém. A proto...
...teď se pokouším hledat jak to přepracovat do buď GURPSu nebo D&D a trochu se v tom už hrabu... Ale asi půjdu tou cestou GURPs - takže počítám že první kampaň do pár měsíců rozjedu.

Tak pokud někdo bude mít odvahu do toho jít, tak dejte vědět...
Autorská citace #3
30.8.2019 11:59 - LokiB
Good luck.
Mně to přišlo až zahlcující ... že je to fajn si to číst, představovat si, že v tom hraju, ale jako GM mám pak u takového materiálu trochu problém to kočírovat, aby mě právě to množství podkladů nesemlelo. třeba když se někdo na něco ptá, abych nemusel pořád říkat "jo, počkej, to si najdu, to je tady, ne tady, moment, už to mám, jasně, takže jich je tam 5" :)
Autorská citace #4
31.8.2019 01:49 - golom
Ty jednotlivý příručky nemají víc než 40 stran - takže to není tak hrozný...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.064038038253784 secREMOTE_IP: 54.210.83.20