Kultura

idol02
25.4.2019 21:43
Zapovězené země
Vie niekto niečo o Forbidden lands? (okrem toho, že to chce v češtine vydať Mytago )
8.10.2020 17:49 - Jerson
Takže už můžu psát recenzi, jo? :-)
10.10.2020 20:36 - mrkew
Ahojte. V pondělí se naše skupina Klan Zephyra vrhne na novou mikro kampaň v systému Zapovězené země, které již brzy půjdou do prodeje, rozhodli jsme se udělat představovací stream co vůbec to je zač. Řekneme si něco o systému, koukneme jak se tvoří postava a co od hry můžete očekávat :)

https://www.twitch.tv/mrkew_sayuri
12.10.2020 19:59 - mrkew
Ahojte. Pokud by někoho zajímala jak vypadá reálně hra v pohybu tak dnes od 20:00 začináme novou mikro kampaň z tohoto světa/systému.

https://www.twitch.tv/mrkew_sayuri
12.10.2020 22:21 - Jerson
Bude to i na YouTube?
12.10.2020 22:51 - PetrH
Bude podle toho co říkal Mrkew.
13.10.2020 00:17 - mrkew
Bude :)
14.10.2020 17:34 - mrkew
Tak video je již na YT. Společně si s hráčem Terokem vytvoříme postavu do naší nové mikro kampaně, kterou budeme hrát každé pondělí kromě prvního v měsíci na našem Twitchi. Během vyváření si vysvětlíme nějaké mechaniky a co k čemu slouží a jak se to ve hře projeví. Taky si něco malého povíme o systému a světu ve kterém budeme hrát. Tak užívejte :)

https://www.youtube.com/watch?v=GrGfw7kJehI
14.10.2020 17:44 - Necromancer
Se mi zdá nebo každá diskuze kam něco napíšu odumře?
14.10.2020 17:53 - Šaman
Necromancer: A ty jsi sem něco psal?
15.10.2020 11:10 - Necromancer
Sem přímo ne.
Ale do Darths&droids, hledám hráče, korektnost a nekorektnost, stárnutí upírů a ještě někam...
15.10.2020 11:35 - Log 1=0
Necromancer píše:
Sem přímo ne.
Ale do Darths&droids, hledám hráče, korektnost a nekorektnost, stárnutí upírů a ještě někam...

Ta vlákna už byla "mrtvá" nebo alespoň "spící" dlouho. A ten tvůj jeden komentář asi nevzbudil takovou potřebu reagovat, takže se tento stav i přes tvou snahu nezměnil.
15.10.2020 11:54 - Tarfill
Ale zrovna tohle téma o ZZ se naopak určitě rozjede, vzhledem k tomu, že knihy teprve vcházejí do oběhu kupujících, takže tady bych se nebál... ;-)
15.10.2020 12:00 - Necromancer
Zákon schválnosti.
15.10.2020 12:06 - Jerson
Myslím, že až Sirien zveřejní mou recenzi na ZZ, tak to diskusi rozvíří. I když tedy pod ní a ne pod původním článkem, ale to se časem přelije.
15.10.2020 12:07 - sirien
Necromancer: ono i nekromancie se musí umět ;) - To, že někam napíšeš náhodnej příspěvek, téma obvykle neoživí. Musíš napsat nějakou reakci na předchozí diskusi, která ostatní zaujme (obvykle nějakou myšlenku nebo úhel pohledu, který v té diskusi předtím nezazněl) nebo položit nějakou zajímavou otázku (která tam ještě nepadla).

Anyway, o diskusi k ZZ se bát nemusíte, zrovna korekturuju Jersonovu recenzi na příští týden a pocestě co sem si připravoval svojí recenzi sem rovnou sepsal Zapovězené země v Kostce, což je předehra k té recenzi co sepíšu po té plánované testovací hře příští týden, takže to ticho tady je spíš klid před bouří.
19.10.2020 18:41 - Log 1=0
V zásadě se mi to líbí, byť WOW to spíše není.

Hrozně se mi líbí setting, pěkně mísí High a Low prvky. A příručka vypravěče mi k němu dává moc pěkné nástroje, které mi s ním umožní pracovat. Dokonce hned tři dobrodružství, která vypadají docela funkčně. Jediné, co mi vadí, je, že má v sobě jak věci, co fakt nechci hráčům ukázat, s věcmi, co by znát měli, protože jsou patrně známy každému, kdo tam žije.

Speciální bod k rasám: Je tam rámeček o domluvě s hraním orků. Ale popravdě, stejný rámeček by mohli mít i lidé a vlkeni. A vlastně ani ti ostatní spolu moc nekámoší, takže spíš by tam měl být rámeček o hraní více ras ve skupině.

Pravidla jsou hodně nepředvidatelná, zejména co do smrti postav. Neříkám, že se bude dít často, to se asi uvidí při hře, ale může se stát kdykoliv. K tomu mrzačení postav. No, tohle fakt není DnD, tady jde o krk. Asi si to neoblíbím, tyhle prvky moc nemusím. Ale je to zas něco jiného.

Pravidla pro tvrz mě zklamala. Jsou trochu jako z deskovky, ale nemají ten deskovkový budovací feeling, naopak je pevnost spíše žrout peněz. Což jako designersky chápu, ale stejně, tvrz a panství mají peníze spíš generovat. To tady nebude.

A svérázný mix konkrétního a abstraktního jsou fakt vysloveně dráždič Jersona, fakt se na tu jeho recenzi těším. A to předpokládám, že nekonzistence ve fluffu, dané zjevně nepozorností či nekonzistencí autorů (explicitně zmíním, že na telata potřebuji býka, ale kanec a beran si to už nezaslouží) přejde i on. Ale bude to asi jakž takž použitelné a jinde jsem to neviděl vůbec, takže asi pořád v plusu.
20.10.2020 12:46 - Skaven
Zapovězené země je již možné zakoupit také ve formátu PDF.
20.10.2020 13:15 - LokiB
Dobře tak, správný počin. A opravdu by mě pak zajímalo, kolik lidí je u nás ochotných dát 379 za PDF pravidel v češtině. Je to zajímavá sonda.
20.10.2020 13:25 - Šaman
Njn, nechtěl jsem být rejpal. Ale za stovku bych si to koupil, i jen proto, abych si to někdy prostudoval v klidu na kompu a nejen v obchodě. Neplánuji podle toho hrát.

Za čtyři stovky si počkám, až to někdo hodí na uložto. On by to tam stejně někdo brzo hodil naskenované, ale takhle se to aspoň bude líp číst. Sorry, ale je to tak.
20.10.2020 13:50 - Tarfill
No, 380,- za pdf není vůbec málo. Aspoň že to je za dvě knížky...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09879994392395 secREMOTE_IP: 54.224.90.25