Kultura

Autorská citace #61
4.5.2019 16:04 - sirien
Pan Bača píše:
Šlo by nějak udělat, aby "grimoár moci" a "abecední grimoár" byly rozklikávací, stejně jako ta hlavní záložka nad nimi?

Bohužel zatím ne :(

Detaily se řeší tady - doufáme, že to ta technologie časem bude umět nebo to umožní nějak snadno udělat - až (pokud) na to dojde tak to určitě implementujeme.
Autorská citace #62
4.5.2019 18:45 - Pan Bača
Sirien: ok, díky. Nebyl jsem si jistý, kam to zařadit.
Autorská citace #63
6.5.2019 09:11 - Arled
Opravil jsem chyby v Bestiáři. V tuto chvíli by měla být celá trojice bez větších chyb. Moc děkuji Dukolmovi a Sirienovi za spolupráci.
Autorská citace #64
8.9.2019 15:54 - Dukolm
Aktualizováno SRD upraven neznámý znak na konci některých textů co se občas objevoval v bestiáři pravděpodobně důsledek kopírování.

Upraven bestiář dodatek A kde se stránka špatně převáděla byla tam chyba v kódu.
Autorská citace #65
12.9.2019 17:52 - ShadoWWW
Prosím o opravu pravidel na SRD podle tohoto dokumentu, kde trackuju změny.
Autorská citace #66
13.9.2019 20:22 - Arled
Plánuje někdo udělat tu opravu? Klidně se na to časem podívám, ale nebude to hned.
Autorská citace #67
21.9.2019 15:26 - Arled
SRD bylo aktualizováno dle překladu verze 1.51. Zároveň byly doplněny anglické názvy kouzel v celém Grimoáru.
Autorská citace #68
24.9.2019 13:36 - Aegnor
Teď procházím Grimoár moci a všiml jsem si, že názvy kouzel z PH jsou kapitálkama, ale názvy kouzel z Xanathara ne. Možná by stálo za to tuhle nekonzistenci opravit.
Autorská citace #69
24.9.2019 14:05 - Log 1=0
Já si toho všiml taky a myslel jsem, že to je záměr.
Autorská citace #70
24.9.2019 14:23 - sirien
Stálo. Chyba je v tom, že ShadoWWW při původní sazbě cheatoval a místo aby si korektně nastavil styl nadpisu s kapitalizací, tak to vulgárně prostě napsal kapitálkama - následný export souboru z InDesignu pak logicky vyplivnul kapitalizovaný názvy a nikdo neměl doteď chuť / čas to opravit. (A proto, milé děti, vždy používáme korektně nastavené styly, protože nikdy nevíme, kdy se nám to cheatování vrátí jak bumerang a bouchne nás do hlavy.)

Jinak bych velice rád poděkoval za doplnění anglických názvů napříč všemi kouzly - to byla nemalá a dost otravná práce, která ale snad v budoucnu přinese své další ovoce.
Autorská citace #71
24.9.2019 14:37 - ShadoWWW
Já jsem si jistý, že jsem to dělal přes kapitálky ve stylu nadpisu. Jestli to tak není, tak se muselo někde něco zvrtnout. Typuji, že nějaká verze InD to takhle blbě převedla při konverzi na novou verzi.
Autorská citace #72
24.9.2019 14:54 - sirien
Ono to obvinění bylo ode mě trochu zbrklý, popravdě - je dost dobře možný, že to zvoral ten exportní skript a místo zdrojovýho textu vytáhnul z formátu kapitalizaci. Což by dělat neměl, ale víme, jak nedokonalej ten skript je (na druhou stranu aspoň že je aspoň tak jak je...)
Autorská citace #73
24.9.2019 15:26 - Šaman
Tak když už jsem tam nakouk, tak na prvni pohled:
- Xanatharuv pruvodce vším - chybí diakritika na prvních dvou slovech. Všude.
- DRUIDOVSTVÍ (orig. Druidcraft) - nemělo by to být DRUIDSTVÍ?
Autorská citace #74
24.9.2019 18:12 - Arled
Ano té diakritiky jsem si taky všiml. Nedala by se opravit nějak plošně? Dělat to ručně je strašná otrava...
Autorská citace #75
24.9.2019 20:11 - sirien
Nahradit vše nad souborem a přeuložit. Nezapomeň to dát case sensitive. (Primitivní, ale účinné.)
Autorská citace #76
16.12.2019 13:26 - ShadoWWW
V Příručce hráče v 5. kapitole - Vybavení chybí rámeček Balíčky vybavení, co je v PDF na str. 151.
Autorská citace #77
16.12.2019 14:03 - Arled
Ten mi nějak unikl. Podnikl jsem kroky k nápravě.
Autorská citace #78
18.1.2020 00:04 - sirien
Takže... protože zdrojové soubory k SRD opustily GitHub a přesunuly se na gDrive a tudíž je jejich editace a tvorba teď extrémně jednodušší, tak si dovoluju tiše doufat, že by třeba někdo mohl konečně přiložit ruku k dílu a dodat své zrovna hrané nebo oblíbené povolání do Soupisu povolání (kde nějaký hrdina už vytvořil Barbara, což sem vůbec netušil... kdo to byl? :D ) popř. třeba sem tam doplnit nějakou úroveň nebo školu do třetího rozpracovaného, ale nedokončeného Grimoáru škol


Fakt - když tomu každej věnuje párkrát 5-10 minut, tak to za chvíli máme komplet. Ale když každej bude čekat, až to udělá někdo jinej, tak to nebudeme mít nikdy :(
Autorská citace #79
20.1.2020 10:16 - Arled
Barbar je moje dílo. Čekal jsem, až bude Xanthar v .md, abych toho mohl udělat víc. Ale zrovna jsem připravoval jednoho barbara, tak jsem jej tam vytvořil.
Autorská citace #80
6.2.2020 18:11 - Dukolm
Tak provedena aktualizace SRD velké díky Arledovy, přibyl grimoar podle škol a soupis pro všechny povolání.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091387033462524 secREMOTE_IP: 3.236.214.123