Kultura

Autorská citace #21
20.2.2019 19:30 - RoVan
well... z fate SRD jsem měl radost o to víc, že se DnD 5e přiblížil realitě, ale takhle rychlý nástup jsem nečekal, dobrá práce lidi :)
Autorská citace #22
20.2.2019 21:37 - krytah
Díky, rozhodně začnu používat.
Autorská citace #23
20.2.2019 22:09 - sirien
RoVan: dík. Ono jak sem psal Fate pro náš byl na úvod lepší - byl pro mě snazší na přenos a byl i technicky jednodušší takže vhodnější na počáteční ladění.

Jak sem psal to prostředí chceme ladit krok za krokem, Fate byl na rozjetí, DnD teď na další ladění. Nástřel Grimoáru teď otevřel nějaké další problémy k vyladění, až se vyřeší ty a až se vyladí technické pozadí tak se posuneme do třetí fáze a udělá se celistvé obecné prostředí a až bude to tak se to otevře úplně pro další systémy.

Jak dlouho ta která fáze potrvá nevíme - někdy půjdou věci snad vyřešit snadno, jiné budou bohužel složitější, jak vysvětlujeme ve vedlejší diskusi. Jako vždy, expect it when you se it.

kropy: tak já neříkal že to je zbytečné dělat, jen že tam je to riziko a že to je ke zvážení aby z toho pak nebyl smutek :) Teď tam určitě máš nějaké cool věci co tady teď nejsou (a minimálně ještě nějakou dobu určitě nebudou), takže jestli jde hlavně o ty tak super že to děláš :)
Autorská citace #24
26.2.2019 00:04 - sirien
ok...

kdybyste se někdo rozhodli, že v tom nechcete nechat Arleda samotného, tak tady je (velmi hrubý) MD export DMG z IND: EXPORT

Pro ty z vás co máte zájem a ještě jste to nepotkali - tučné, kurzíva a tučná kurzíva uvnitř textu jsou převedené zpravidla vpohodě, zbytek... je nutné zahlazovat, často hodně. Ale aspoň to je celistvý text. Nejspíš to bohužel opět prohodilo sudé a liché stránky mezi sebou, což je potřeba případně přehodit.
Autorská citace #25
26.2.2019 22:06 - Maelik
Jen zběžně jsem to prohlížel v poznámkovém bloku, což uznávám, není nejlepší prohlížeč textu, ale i tak se nemůžu zbavit dojmu, že tam občas chybí celé stránky. Takže to nebude jen o začištění toho textu, ale i o přesné lokalizaci těch děr.

Na druhou stranu, já ten text z Příručky hráče dostával tak, že jsem každou stránku PDFka vyexportoval do .jpg, pak to prohnal google OCR, a pak to začistil. Neměl jsem vynechané stránky, pravda, ale bylo to dosti pomalé.

Jinak mě zaujalo že je to nějaká jiná forma markdownu, než ta, kterou znám z homebrewery a redditu. Kupříkladu podnadpisy nejsou značené (např. ##Podnadpis ####Podpodnadpis), nemluvě o tom, že kurzíva je _blabla_ místo *blabla*.
Autorská citace #26
26.2.2019 22:25 - Arled
Ano, je nutné některé části mezi sebou přeházet (přibližně každou druhou stranu, ale není to pravidlem). Doplnit rámečky, tabulky, nadpisy a podnadpisy. Naštěstí většina tučného a kurzívy je tam kde má být. Takže je to o hodně rychlejší než manuální vykopírovávání z PDF.
Autorská citace #27
26.2.2019 22:39 - sirien
Maelik píše:
Na druhou stranu, já ten text z Příručky hráče dostával tak, že jsem každou stránku PDFka vyexportoval do .jpg, pak to prohnal google OCR, a pak to začistil.

!!! ??? WTF? Proč sis neřek o IND zdroje?

Maelik píše:
kurzíva je _blabla_ místo *blabla*

Něco z toho (podnadpisy) sou chyby exportu (sorry, lepší sem prostě nenašel :/ ), jiné věci sou ale spíš otázka formy - např. znaky "_" a "*" bývají v MD zpravidla zaměnitelné, takže tučné lze tvořit jako **bla** i jako __bla__ - většina systémů používá buď hvězdičky pro všechno nebo hvězdičky pro tučné a podtržítka pro kurzívu.
Autorská citace #28
2.3.2019 19:25 - Maelik
sirien píše:
!!! ??? WTF? Proč sis neřek o IND zdroje?


Já se tehdy nějak myslím ptal, jestli někdo nemá textovou podobu a bylo mi tenkrát řečeno cosi o tom, že to většina z vás rovnou sází a samotný text nikdo neukládá. Nějak mě tehdy nenapadlo se v tom víc šťourat. Prostě jsem vzal jako fakt, že zdrojové texty nejsou a je jen vysázené PDF. Takže jsem to pak pomalu doloval z PDF...
Autorská citace #29
2.3.2019 20:57 - sirien
Aha, to sorry, to sme se dost minuli, to mi je vcelku líto. Vykopírovávat z IND je sice otrava, ale je to řádově snazší než z následně vyexportovaného finálního PDFka :/
Autorská citace #30
11.3.2019 21:36 - Arled
Jen bych pro zájemce podotkl, že do knihovny byl nedávno přidán převedený Průvodce pána jeskyně. Ještě není doladěný, ale už by někomu mohl posloužit.
Autorská citace #31
11.3.2019 21:39 - sirien
Yup, moc se omlouvám že sem to tu nepingnul... byl sem posledních pár dní nějak přezaměstnanej GameConem :)

Ano, DMG je už dostupná taky. Pokud by se našli dobrovolníci na MM, tak by to bylo awesome :D
Autorská citace #32
11.3.2019 21:50 - ShadoWWW
Skvělá práce! Díky.

Jen hned na začátku 1. Kapitoly chybí v první větě první písmeno T. ([t]vůj svět je...)
Autorská citace #33
11.3.2019 22:06 - Arled
Mám obavu, že podobně hloupých chyb tam bude několik.

Pokud bude nějaký základní MD soubor, tak se na MM časem podívám. Ale ty bloky statistik budou na dlouho. Už ty tabulky v DMG byli dost... náročné.
Autorská citace #34
11.3.2019 22:41 - Maelik
Mimochodem..nechci být šťoura, ale není zbytečné mít zároveň kapitolu 11-Popis kouzel a zároveň Grimoár?

Já jen, že ty popisy kouzel by se daly vyřadit..a koneckonců celá 11 kapitola. Ta tabulka s tím kdo má jaká kouzla by se dala nahradit přidáním filtru ke grimoáru, aby zobrazoval kouzla jen k danému povolání.
Autorská citace #35
16.3.2019 19:22 - wlkeR
Fantastický! To ušetří tolik hledání, hlavně kouzla.

Jenom hned tu tabulku kouzel v kapitole 11 mám nějakou ustřiženou (hned napravo od "Hraničářská."). Prohlížeč Chrome.
Autorská citace #36
16.3.2019 21:25 - Šaman
Už se to řesilo na minulé stránce. Není to bug, ale fičura.
http://www.d20.cz/diskuze/kultura-diskuze/52198.i12.html#i12
Autorská citace #37
16.3.2019 22:52 - sirien
Maelik: není, ze dvou důvodů.

1 - Grimoár obsahuje i odlišné třídění (primárně po levelech, sekundárně abecední), což je něco co dost lidí ocení. V budoucnu jde teoreticky udělat i další možná třídění.

2 - Grimoár není jen obsahová záležitost, ale je to zároveň vývojový technologický experiment jak co do SRD tak co do práce s obsahem. A musím říct že se (bohužel?) už teď vcelku vyplatil.

Zároveň existence virtuální knihy by určitě neměla nijak ovlivnit celistvost textu přenesené příručky (tj. 11. kapitola je součást PHB a proto logicky musí být i součástí SRD PHB).

Filtr ke grimoáru - chápu, kam míříš, ale tahle technologie pro tohle není určená a implementovat to by bylo zaprvé dost náročné, zadruhé by to porušilo záměr o jednoduchosti a zatřetí by to beztak bylo v důsledku těžkopádné. Už mě to taky napadlo, ale tahle funkcionalita bude nejspíš vyžadovat odlišné řešení, které možná bude (a možná nebude) někdy v budoucnu vedle SRD samotných. Kdybys měl nějaké nápady nebo návrhy atp. tak je kdyžtak prosím hoď do Kostky jsou vrženy, dík.


wlker: scrolluj doprava :) (tohle by možná stálo za to napsat přímo k té tabulce...)

Je to... není to úplně bug jako takový. Zároveň to není ani featura. Prostě ta tabulka je příliš široká a zobrazuje se tak jak se zobrazuje.
Autorská citace #38
16.3.2019 23:01 - Aegnor
sirien píše:
Je to... není to úplně bug jako takový. Zároveň to není ani featura. Prostě ta tabulka je příliš široká a zobrazuje se tak jak se zobrazuje.

A nešlo by ji třeba rozdělit na fullcaster/halfcaster classy? (Tj. jedna tabulka pro kněze, čaroděje ... a druhá pro hraničáře, paladina ...)
Autorská citace #39
17.3.2019 09:33 - Arled
Na celkovém vzhledu tabulek se ještě pracuje. Rozdělení této tabulky je jedno z možných řešení, ale chtěl bych s ním počkat, dokud nebude finální podobna tabulek pro SRD.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095140933990479 secREMOTE_IP: 3.87.133.69