Kultura

19.6.2022 21:18 - Arled
Kouzla JaD přidána do Grimoárů a do soupisu povolání

Obory a povolání JaD doplněny (zde možná budou nutné nějaké úpravy, aby to lépe vypadalo a fungovalo).
19.6.2022 21:21 - sirien
Arled: ou, awesome, díky :)
23.6.2022 13:24 - Aegnor
Nejsem si jistý, jak přesně fungují snippety co se jejich názvů týče.

Arled snippety JaD kouzel pojmenoval jako "nazev-kouzla-(jad).md". Což má tento nežádoucí následek:
DnD SRD, soupis druida píše:
ODOLÁNÍ
Resistance
Příručka hráče
Vymítací trik
Vyvolání: 1 akce
Dosah: Dotyk
Složky: V, P, S (miniaturní plášť)
Trvání: Soustředění, až 1 minuta
Povolání: Druid, klerik

Dotkneš se jednoho tvora, který s tím souhlasí. Než kouzlo skončí, cíl si může hodit k4 a přičíst si hozené číslo k jednomu záchrannému hodu dle své volby. Touto kostkou si může hodit před záchranným hodem, nebo až po něm. Kouzlo poté skončí.

ODOLÁNÍ
Resistance
Příručka hráče
Vymítací trik
Vyvolání: 1 akce
Dosah: Dotyk
Složky: V, P, S (miniaturní plášť)
Trvání: Soustředění, až 1 minuta
Povolání: Druid, klerik

Dotkneš se jednoho tvora, který s tím souhlasí. Než kouzlo skončí, cíl si může hodit k4 a přičíst si hozené číslo k jednomu záchrannému hodu dle své volby. Touto kostkou si může hodit před záchranným hodem, nebo až po něm. Kouzlo poté skončí. -(jad)


Druhé kouzlo má mít jako příručku Jeskyně a Draky a chybí mu popis, jak se kouzlo zlepšuje na vyšších úrovních. A to -(jad) na konci nemá vůbec být.

Podle mě je potřeba přejmenovat snippety JaD kouzel na "nazev-kouzla-jad.md" a upravit to u všech šablon.

+ Samozřejmě je otázka, jak moc přehlednosti přidává to, že se občas kouzlo opakuje ... ale netuším co by s tím šlo udělat.
23.6.2022 14:22 - Arled
Tohle jsme už jednou řešili. Jde o to, že SRD přečte začátek názvu (Odolání) a vypíše to. To (-(jad)) je pak zbytek toho názvu. Měl jsem za to, že názvy kouzel se načítají odzadum aby se tomu zabránilo.
26.2.2023 18:16 - Gergon
Chystám si Tahák na Druida a narazil jsem na chybičku - Druid - Kruh země - Chůze krajem - na konci je napsáno (V SRD i v překladu Příručky) "pomocí kouzla Omotání". Ale toto kouzlo je všude jinde překládáno jako Zapletení.
13.1.2024 18:15 - sirien
Neni tu někdo kdo by se nudil tak moc že by dodělal Xanathara a případně do SRD přenesl Vola? :)
13.1.2024 22:24 - Pan Bača
Dá se tomu nějak pomoct, např. vhodným exportem z INDD?
15.1.2024 12:59 - Arled
Text vytažený přímo z INDD tomu dost pomůže. Kopírovat tet z PDf to hrozně komplikuje. Pokud by se do toh onikdo neměl, pokusím se najít čas a postupně to předělat.
15.1.2024 13:38 - Archimedesfort1
Jakoby já bych klidně pomohl, ale času teď moc nemám.
15.1.2024 13:43 - sirien
Ten hrubej .md export jsem myslim netahal z InD ale z Acrobatu - ale dělám to tak málo a je to tak dlouho že bych to musel zase vygooglit.
15.1.2024 14:02 - Arled
Dle zpráv, když jsme dělali DMG, tak jsi to tahal z InD.
15.1.2024 14:33 - sirien
ano - bohužel jsem to dělal pomocí nějakýho JS pluginu co pak přestal fungovat a musel sem změnit postup - myslim že poslední MDčko sem exportoval z Acrobatu přes Word nebo nějakej podobnej vtip.

EDIT: Hmh. Dokážu to snadno dostat do Wordu, odtamtud by to mělo jít přinejhoršim zkonvertovat pandocem (se kterym absolutně neumim, ale tušim že pár lidí okolo jo)

EDIT2: nebo můžu ještě mrknout na současný možnosti InD - ono se to každej rok dost divoce mění. Problém je že u sebe nemám zdrojáky Vola ani Xanathara - pokud se nepletu tak ty má oba ShadoWWW?
15.1.2024 15:23 - Chyba
Xanathara jsem dodělával já, jak se dostanu k počítači klindě pošlu.
15.1.2024 18:04 - Šaman
Vlastně Xanatharova kouzla mám taky, už v .md formátu. Jen kouzla a ve verzi co tu byla zveřejněná samostatně.
15.1.2024 18:54 - York
sirien píše:
bohužel jsem to dělal pomocí nějakýho JS pluginu co pak přestal fungovat


Pokud fungoval v nějaký starší verzi InDesignu, můžeš ji nainstalovat, převést to do ní přes IDML a vyexportovat to z ní.

A v nehorším případě umí InDesign exportovat plain text.
15.1.2024 19:17 - sirien
York: máš jako představu, že si na compu držim 20GB instalačky každý ročníkový verze Adobe, jo?

Chyba: dík, když najdu nějakej exportní postup tak to zkusim.¨

...anyway, už sem to našel, dělal sem to Rohoriko Crawlerem, netušim už co to bylo za verzi a jestli je ta současná aktuální, budu pak někdy muset vyzkoušet.
15.1.2024 19:20 - York
Creative cloud umožňuje nainstalovat libovolnou starší verzi a na torrentu asi taky půjde najít.
19.1.2024 21:16 - sirien
Ten crawler se mi vůbec nedaří rozchodit - nejspíš je už dead outdated.

Acrobat to dokáže vyhodit v docx - problém je že je velkej jak kráva. Překopírovánim "keep text only" se to sestřelí, ale ztratí se tim všechno formátování, což je tak nějak ta klíčová část co potřebujem :/

Jakože vcelku mi docházej nápady.
19.1.2024 21:21 - York
Ta cesta InDesign -> RTF -> Markdown není průchozí?

Tohle třeba vypadá, že zvládá konvertit word do md: https://word2md.com/
19.1.2024 22:20 - sirien
export do RTF mi to vůbec nenabízí

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083893060684204 secREMOTE_IP: 54.146.154.243