Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
25.7.2020 19:00 - Jerson
Loki, nevím. Tedy vím. Když jsem četl článek v Nemesis někdy v roce 1996 o DnD, tak tedy byl psaný trochu přezíravě vůči DrD. Když jsem v roce 2002 přišel na CzechDnD, později přejmenované na RPG fórum, tak tam bylo DrD bráno jako nepodařená kopie DnD, jako kdyby tvůrci nepochopili původní myšlenku. A ještě pár let poté jsem narážel na hráče, kteří z DrD přešli na DnD a odmítali se k "horšímu systému" vrátit.

Popravdě moc nevím, jak je to teď, kolik hráčů hraje obojí nebo kolik vyzkoušelo či četlo obojí a vybrali si jen jeden systém.
25.7.2020 19:20 - LokiB
Ale to mluvíš o zcela něčem jiném ... zopakujme si, cos tvrdil "Protože ještě donedávna mělo DrD snad u všech hráčů DnD špatnou pověst"

Přešel jsem z DrD na (x)DnD a z toho a PF a z toho na SW. Asi oDrD znová hrát nebudu, ADND asi taky ne, DND 3.5 asi taky ne, PF asi taky ne, a DND 5E se taky hrát nechystám.

ALE o žádném z těch systémů bych neřekl, že má u mě špatnou pověst. Akorát teď mám k dispozici jiný, který mi aktuálně vyhovuje a nepotřebuju hrát X systémů vedle sebe na to samé.
25.7.2020 21:51 - efram
Naoki

osobně bych v tom teda nic hroznýho nehledal....
25.7.2020 23:00 - sirien
Naoki: ...nezapomeň taky, že ještě předtím chtěl designovat vlastní systém. Co měl být revolušní, inovativní a přinášet věci co nebyly ani na západě (&other shits...) a pro účely pro který by se Fate ani DnD "nehodilo" - a co skončil jako přehlídka smutnýho devadesátkovýho DrD houserulingu podprůměrný úrovně. A po jehož zahození ironicky utekl k onomu nehodícímu se DnD. Ono to je od začátku dost smutná přehlídka trapnejch failů bez jedinýho úspěchu na už asi postupně čtyřech různejch projektech (možná i víc, záleží, jak bys to počítal).

Loki: Takovýhle slovíčkaření nad doslovností ZJEVNĚ obrazně použitého "všichni" je kapku moc rejpání i na Tebe, nemyslíš?
26.7.2020 10:02 - malkav
sirien: Nějakou dobu jsem od tebe nečetl tak nenávistný komentář. Přiznám se, že je mi ten člověk, kterého komentuješ, neznámý. Bylo by nějaké vysvětlení tvého rage? Nebo si to mám zařadit do kolonky "sirien si to jako moderátor může dovolit a nehodlá na svém projevu nic měnit, prostě se s tím smiř"?

Protože jsme zase u toho, co může být důvod neaktivity velkého (možná velkého?) množství uživatelů - já tu s něčím vylezu a když se jim to nebude líbit, tak dostanu sodu jak sviňa ;)
26.7.2020 10:13 - Jezus
Obrazně neobrazně mně ta věta taky přišla přehnaná. On existuje důvod, proč hodně lidí říká rpg dračák, a špatnou pověstí to úplně nebude. Jasně, hromadu ten pojem spíš urazí, ale týká se to vůbec většiny?

Ten systém je překonanej, ale hodně lidí, co dneska hraje DnD, na něj imho vzpomíná rádo. Rozhodně dost, abys na něj mohl dělat narážky, což byla původní pointa, že?
26.7.2020 11:04 - Aegnor
malkav píše:
sirien: Nějakou dobu jsem od tebe nečetl tak nenávistný komentář. Přiznám se, že je mi ten člověk, kterého komentuješ, neznámý. Bylo by nějaké vysvětlení tvého rage?

LK je jedním z autorů settingu/systému Končina. RPG hry vhodné pro děti od dvanácti let, kde byly dětské sexuální otrokyně (víly, 90cm, 40kg, lítají, bohatí si je přivazují k zápěstí jako ozdobné balónky) a znásilňující satyři (jakože k tomu byli tuším biologicky nuceni, nebo něco v tom smyslu).
Pak trvalo dost dlouho (jakože pár let?), než LK uznal, že ten setting ... byl silně nekorektní.
To je takový drobný pohled do backgroundu.
26.7.2020 11:25 - malkav
Aegnor: OK, končinu neznám a tohle je dost pitomý úlet ... já jen že jsou zmíněny other shits, smutné devastace a trapné faily, kam oko dohlédne ... ;)
26.7.2020 11:42 - sirien
malkav: oh my oh my... to je paměť komunity skutečně TAK špatná? Nebo si tehdy ještě nebyl okolo a podařilo se Ti to až doteď dokonale míjet?

Pro velký historický úspěch si tedy v krátkosti zopakujme Karpianovu RPG komunitní "kariéru", tak, jak je velmi dobře zdokumentovaná (viz odkazy) a minimálně některými z nás i pamatovaná.


KONČINA (KONČINY?)

Zhruba před 6 lety Karpianus&spol (nadále K&s) slavně oznámili projekt Končina
- viz tato diskuse

...tento přetékal ohromnými sliby a přísliby a to zejména:
- nový originální setting
- nová originální pravidla
- super-rozsáhlá online podpora (web appky, mobile appky, interaktinví mapy a kdesi cosi...)
...pojďme postupně:

Ad systém: Na dotaz proč nepoužije nějaká už existující pravidla (Fate, DnD...) K&s velkolepě odpověděli, že tato "nastudovali a shledali nevhodnými". Všichni čekali, co teda přijde. To co přišlo byl dost primitivní, ale přitom dost disfunkční skill-based system.
- Tento se pak několik let pokoušeli opravit
- Poté, co zjistili, že na to nemaj, si povolali pomoc z RPG Fóra (onge?)
- ...ani to nepomohlo a nakonec rezignovali zcela a přešli na DnD 5e (které předtím smetli ze stolu s tím, že vůbec nevyhovuje)

celý vývoj doprovázela značná arogance ve stylu že kritika je bezpředmětná, rady nejsou potřeba, jiné systémy sami dobře znají (velmi, VELMI ironické v kontextu Naokim výše citovaného...) atd.

Ad online support: Slíbený online support byl opravdu megalomanský. Viz velkohubá skrytá reklama ve Skore která kromě jiných nesmyslů slíbila "podporu co neexistuje ani na západě" - v době, kdy všechno přetékalo appkama pro 4e. (Pro detail všech konin co tam jsou viz můj přehled o 2 stránky dál)
- v konečném důsledku nevzniklo VŮBEC NIC a to ani v betaverzi
- vyšel nějaký jeden článek jako "příslib" pro budoucí placený (!!) článkový obsah (záměr byly micro-payments). Kvalita byla... ne přímo zlá, ale dost nevalná. Nic dalšího nenásledovalo.
- celá věc byla opuštěna v naprosté tichosti

Ad setting - obecně... by šlo o kvalitě a originalitě diskutovat - shrnul bych to jako "not THAT bad, ale originální jen pro někoho kdo žánr nemá vůbec načtený". Ale budiž. Nicméně, připomeňme si některé kvalitní faily:
- předešlu, že celá Končina byla (a je) propagovaná jako produkt od 12 let věku (!!!)
- jedna z ras měla explicitně pedofilní estetiku. Vzhledově popsaná jako dětsky (až předpubertálně) vypadající, explicitně deklarovaná jako sexuálně-otrocká.
- jedna z ras byla dokonalé ospravedlnění agresivního znásilnění (musí, aby přežili) spolu s perfektním tool-setem pro daný účel (auto-zdrogování oběti, zapomnění), s do světa vepsaným victim-blamingem se smrtícími následky pro ženy znásilněné nebo pro otce "nevhodně" těhotné mimo manželství (explicitně uvedeno, zpracováno v ukázkové zápletce) a aby to nebylo dost tak znásilnění mělo vždy za následek smrt při porodu (resp. "porodu" - doslova Alien-style vyrvání se dítěte z dělohy)
- ...jedna z ras byla výborné ospravedlnění pro objektivizaci žen, ale to už je oproti výše uvedenému jen třešnička (takových by se asi našlo ještě pár dalších)

...poté, co byli K&s na toto upozorněni, tak to začli intenzivně OBHAJOVAT. VŠECHNO. Přitom padaly výborné perly jako:
- jsou to výborné kreativní a originální nápady (viz i to Skóre)
- problém je jen v odmítnutí BDSM estetiky, Karpianus má tuto rád, takže mu to přijde ok
- cílem ve skutečnosti bylo, aby ona znásilňující rasa fungovala pro tvorbu tragických hrdinů co trpí svým údělem
- ona pedofilní rasa ve skutečnosti nevypadá dětsky (jsou to jen metr vysocí hezcí hermafroditi označovaní jako "víly" co jsou popsaní jako drobní... etc.)

NAKONEC, po DLOUHÉ době, někteří členové týmu pochopili problém a od věci se distancovali. Od Karpiana padla omluva, která byla ale od pohledu brutálně neupřímná a bylo zjevné, že nemá tušení, za co se má omlouvat.
- Toto se následně potvrdilo o roky později, když Karpianus na RPG F otevřeně přiznal, že nechápal problém a pochopil ho až po X stranách další diskuse.


Nicméně, touto zábavou historie nekončí, takže vesele pokračujme dál.


KROTITELÉ DRAKŮ

...reference viz začátek této diskuse...

Po failu Končiny (Končin? Jak to chceš počítat - systém je jedna věc, setting po sérii auto-cenzur přežil, celá idea online supportu se zhroutila... jeden projekt? Dva? Tři?) přišli K&s (v trochu odlišném "&s" složení) s dalším způsobem jak se prosadit jako uznávané celebrity - udělají herní video-záznamy! A ne jen tak ledajaké - bez jakékoliv předchozí zkušenosti s věcí (nepotřebují, jsou přece od TV fochu...) udělají super-profesionální, se střihem, post-produkcí...

...budu fér. MYŠELENKA nebyla špatná. Idea prostřihaných dílů v relativně krátkém formátu s postprodukcí... byla hezká. Bohužel:

- Už na úvodní ukázce bylo bolestivě cítit, že nikdo ze zúčastněných nemá moc zkušenost s hraním na kameru
- ...nebo, když jsme u toho, s DnD - perla co mi uvízla v hlavě bylo Karpianovo "na usnutí si hoď na Odolnost, ale vyšší je horší (=chceš neuspět abys usnul)", ale to nebylo to jediné
- K&s s touhle 20 minutovou ukázkou (co ukazovala hezký formát s bohužel mizerným obsahem) zvládli jít a říct si na startovači (nebo tak někde) o 600.000
- - většina z toho měla jít do zvuku (i když přidaná hodnota už podle většiny nebyla cítit), něco do grafiky atp. V podstatě 600k rozdaných kamarádům za věci které by šly asi utratit líp - nezkušenost se streamingem (a zkouknutí asi 2 nebo 3 jiných pořadů které LK jako jediné kdy přímo jmenoval, což bylo prohlášeno za "expertnost") se holt opět projevila

Jako dříve, prezentace a realita se rozcházeli až na úroveň co by šla označit za lhaní. Např. když K&s viděli, že jim komunita těch 600k nedá, tak začli ve velkém cheatovat a do "fanouškovského" startovače začli sesměrovávat peníze od čistě komerčně-firemních sponzorů. Když někde uslyšíš, jak vybrali skoro půl mega - ne, nevybrali, vybrali co pamatuju něco přes 200k, zbytek byly tvrdý sponzoringy.

Ani tak to nicméně nezvládli a startovač krachnul. (To je další fail projekt.)

Idea streamování jako laciné popularity se nicméně zalíbila a tak se K&s rozhodli ve streamování pokračovat. Uplynul rok, během kterého 2 členové týmu (minimálně, co sem sám viděl) naprosto bez skrupulí propagovali svůj stream v jimi moderovaných pořadech na ČT (hezky zužitkované koncesionářské poplatky, btw.) a běželo i jiné promo (články, weby...)
- přesto po roce této masážové kampaně mají jejich herní videa... kolem 700 +-200 views
- jejich neherní videa (balast okolo - zákulisí, rady pro GM...) okolo 150 views
...což jsou v kontextu vší té dřívější i současné propagace v porovnání s jinými kanály naprosto směšná čísla, což je za mě další fail (už... pátej? Pokud pudu po dílčích projektech a ty věci ze settingu nebo online podpory budu agregovat do jednoho)


JESKYNĚ A DRACI

Tady budu z očividných důvodů zainteresovanosti jen velmi stručnej a omezím se na čistě zcela veřejně známé:

- Rok a půl zpátky Karpianus od Skavena převzal J&D
- ...projekt obratem opustila většina pomáhajících autorů, protože s K nechtěli mít nic společnýho
- Půl roku bylo ticho. K sám přiznal že nedělá nic protože se soustředí na startovač Krotitelů a na J&D se vrhne až potom, co tento skončí.
- Startovač skončil v půlce loňského července. Začátkem září Skaven oznámil, že Karpianus s J&D skončil a hledá se někdo, kdo by to převzal.

...to je asi tak šestý fail v řadě.



Takže, všimni si:
- fail, fail, fail, fail, fail... některé z nich opuštěné v tichosti (masivní online podpora!), jiné vyřvané ve velkém (startovač...), některé neškodné (zoufale špatnej vlastní RPG systém), jiné naprosto děsivé (pedofilní estetika, znásilňování...),
- úspěch doteď žádnej (MOHL bys argumentovat, že pořád dál streamují - to by byl jeden, za mě ale krajně pochybnej jak kvalitou, tak faktickym výsledkem - sledovaností)


Za posledních 6 let dělali K&s cokoliv, jen aby získali pozornost a uznání - vlastní systém, setting, komerční RPG projekt, startovač... Přitom je neustále provází následující motivy:
- naprosto netuší, co se chystají dělat (design, streaming...)
- vrhají se do všeho s gigantickými cíli, kterým se nejsou schopní ani přiblížit
- mají kolem toho miliardu proma a keců, které ale nepotkávají reálně pozorovanou kvalitu
- nikdy nepřiznají chybu, ke všemu se staví s ničím nepodloženým nárokem na uznání
- předchozí faily zásadně přechází mlčením a vše nové se snaží prodávat jakoby měli nejen čistý štít, ale jakoby šlo o etablované tvůrce (protože důležité zjevně je jak dlouho jsou okolo, ne kolik toho udělali úspěšně)


EDIT: jinak tohle je samozřejmě "krátké" shrnutí toho hlavního a nejvíce křiklavého, full verzi s mnoha dalšími detaily a mnoha menšími perlami si můžeš nastudovat v odkázaných (a dalších) diskusích.
26.7.2020 11:58 -
Děkuji za krásné subjektivní CV... :-D Muselo to dát spoustu práce! Vlastně mě začíná opravdu fascinovat, kolik energie Sirien stále a dokola tomu hejtu věnuje... A snaze určité informace překroutit dle svého obrazu. Zvláštní, že když jsme se viděli osobně, tak takhle hustě nezněl ani z desetiny... Možná to je škoda, asi to ze sebe dostatečně nedostal... :-( LK
26.7.2020 12:18 - efram
Aegnor

z tvého příspěvku to tak nevyznělo (víly), ale když jsem si přečetl Sirenovo shrnutí, tak mi ten setting přijde nějakej zvláštní. Asi to má nějakou cílovku, ale od 12 let? Bych to dal od 6, čistě kvůli té velikostí těch víl. jen dodám, že setting jsem nečetl, takže můj názor může být ve vleku zde přečteného.

Nicméně Siriene ten tvůj prvotní post čiší zaujatostí. Je to nutné zvlášť když si to bezpochyby uvědomuješ? Dá se s tím bojovat! Ten následný výčet byl o mnoho lepší.
26.7.2020 12:22 - LokiB
sirien píše:
Takovýhle slovíčkaření nad doslovností ZJEVNĚ obrazně použitého "všichni" je kapku moc rejpání i na Tebe, nemyslíš?


nemá cenu se s tebou přít, když si komentuješ věci tak nějak podle toho, co si zrovna zespodu vytáhneš :)

Na mém pohledu na to, že výrok:

Jerson píše:
Protože ještě donedávna mělo DrD snad u všech hráčů DnD špatnou pověst.


je prostě (podle mě) bullshit jisté počtem (ve srovnání s celkem) ne až tak významné (eufemismus) elitářské bubliny a není žádným slovíčkařením, když si to dovolím otevřeně říc.
26.7.2020 12:23 - Log 1=0
LK: Hele, já sám nechápu (respektive i chápu, ale nepodporuji) to, že do vás Sirien tak kope. Ale ten jeho popis bohužel není žádné překroucení. Vaše ambiciózní projekty skončily buďto osekané, nebo rovnou zanikly. A chyb různého rozsahu v nich bylo nepočítaně. O PR toho víš víc jak já, takže ti musí být jasné že tahle tvá reakce povede k praní tvého špinavého prádla, což snad nechceš.
26.7.2020 12:29 - Aegnor
efram píše:
Bych to dal od 6, čistě kvůli té velikostí těch víl. jen dodám, že setting jsem nečetl, takže můj názor může být ve vleku zde přečteného.

Od šesti? Hej, ty končinové faily tady asi nezazněly dostatečně jasně.

Končina o Satyrech píše:
Podstatně silnější důvod vyhubit satyry je ale jejich způsob rozmnožování, který Devara při svém experimentování nedomyslela do důsledků. Vytvořila totiž jen silné samce, ti měli k boji lepší předpoklady. Aby se mohli dál množit, poskytla jim schopnost povít potomka se samicemi jiných ras. Zároveň ale vtiskla satyrům silně dominantní geny, jinak by už v první generaci vznikali nežádoucí kříženci. Tím sice bohyně zabezpečila rase budoucnost, ale přehlédla dva drobné detaily: Předně s chlupatými satyry nechtěla žádná lidská, elfí či nedejbože trpasličí žena mít co do činění. A hlavně pro matku znamenal porod satyrčete jistou smrt. Mládě se totiž na svět ještě před porodem prosekává svými rohy. Satyři byli tedy od začátku okolnostmi potlačení k unášení a znásilňování žen.
Díky specifické vůni, která se u nich vyvinula během dvou generací a již vylučovali při páření, na celý incident samice zapomněla, a o těhotenství se dozvěděla vždy až se zakulacujícím se břichem a dalšími typickými příznaky. Budoucí otec si samozřejmě svého potomka střežil a vždy se zdržoval poblíž. Proto když například ve vesnici žena záhadně otěhotněla a v blízkých lesích někdo spatřil satyra, končilo to obvykle vraždou nebo sebevraždou dotyčné dívky. Přesto se rase nadále daří přežívat a množit, byť počty satyrů stále balancují na hranici vymření.
Na svůj způsob reprodukce nejsou hrdí a nebohé samice rozhodně neunášejí rádi, ale chtějí-li potomky, nemají na výběr. Vysvětlit si to ale ostatní rasy nenechají, proto se satyrové civilizačním centrům naučili spíše vyhýbat.


Končina o Vílách píše:
Víly jsou poslední Devařiny bytosti, které obdarovala rozumem a vědomím, než sama rozum dočista ztratila. I když šlo o čistě bojovou rasu, nepotlačovala své estetické cítění a stvořila je na počest Arboře nádherné. Jejich základním účelem byl ale boj proti tenebřanským vzdučnym karabům.
Primárně je tedy obdařila štíhlými drobnými těly a dvěma páry motýlích křídel, aby mohly víly snadno manévrovat v nebeských bitvách. Kvůli komunikaci za letu dokázaly svá duhová křídla podle potřeby rozzářit.
Karaby se po Vpádu staly jednou z nejničivějších zbraní tenebřanů. Bombardovaly z výšky města, která se neměla jak bránit, a znenadání vysazovaly vojenské oddíly i v jinak těžko přístupných oblastech. Díky vílám ale tato hrozba částečně pominula a mnoho mechanických létajících monster se jednou provždy zřítilo k zemi, kde jako připomínky Marné války reznou vypleněné dodnes.
Krása se ale po Zahnání stala vílám osudnou. Zvlášť když nad nimi zesnulá Devara nemohla nadále držet ochrannou ruku. Především lidé začali křehká stvoření lovit a kochat se jejich nádherou. Hlavně v Talmonu se silně rozmohl obchod s vílami, které v rozlehlých, hlídaných oborách čekají na své nové majietele, kterým budou sloužit jako vzácný a drahý módní doplněk. Kdo chce v Talmonu něco znamenat, musí s sebou na řemínku vodit minimálně jeden víli exemplář.
Zotročené víly se samozřejmě používají i na výškové práce, populární jsou na jižní Arboře také vílí zápasy, na něž se vypisují vysoké sázkové kurzy. I když jsou víly ve skutečnosti hermafroditi, navenek se jeví jako plně funkční ženy. A někteří Talmonci si jejich prostřednictvím tedy zpestřují i sexuální život.


Tohle nejsou témata do hry pro dvanáctileté, natož ještě mladší.
26.7.2020 12:35 - sirien
efram: nějak mě původně vůbec nenapadlo, že by někdo nevěděl, k čemu odkazuju (popř. si to nedohledal), ono to všechno bylo svého času dost křiklavé. Nedošlo mi, kolik času od těch jednotlivých momentů uplynulo (z patra bych tipnul tak polovinu...) a že v mezičase do místního okolí přibyli lidé, co to vůbec nezaregistrovali a netuší, o co jde.

Což by myslím bylo poněkud nezdravé tak nechat, tak mi přišlo, že se to připomenutí může hodit, třeba i do budoucna čistě pro snadný odkaz. S touhle historickou přehlídkou by bylo smutné, kdyby se dalo na zapomnění hřešit moc snadno.
26.7.2020 12:46 - efram
Aegnor

pochopil jsi, že jsme vtipkoval?

Mimochodem popis satyrů a jejich, řekněme sexuálního apetitu, vychází z řeckých bájí. Ten způsob porodu je tam implementován navíc. Text o vílách je diskutabilní s ohledem na hranici 12-ti let.

sirien

ja s tim v zasade nema problem, jen jsem si radeji precetl ten tvuj souhrn. Ty projekty jsem az tak nesledoval. Az ted jsem se podival na video se třemi GM a to by bylo na samostatnou diskusi. Respektive radeji ne. Jednak nechci nikomu upirat pravo na jeho styl a jednak by to byl flame, kterej by nikam nevedl
26.7.2020 13:06 -
Spoustu věcí, které tu píše Sirien jsou pravda a mně nevadí prát špinavé prádlo. Končinu dál píšeme, i když asi bude chvíli trvat, než ji vydáme, vedle Krotitelů se to dá sotva stíhat (a já neměl kdysi ještě kývnou Skavenovi na Jeskyně a draky). Projekt to byl v začátcích přehnaně ambiciozní, v tom má Sirien samozřejmě pravdu. Stejně jako ve směšně malém věku, který jsme napsali na stránky v touze přilákat co nejvíc lidí k našemu settingu. Co se týče dvou zmiňovaných ras, ani naši testeři nečekali, že by to někdo mohl hrát tak, že se bude v DnD znásilňovat... Nikoho z nás to nenapadlo, vlastně si říkám, proč by to takhle někdo normální proboha hrál, ale s tím má asi Sirien větší zkušenosti.

Jediné, na co bych tady rád upozornil je, že dělat chyby je normální. Poučit se z nich také. Vlastně je normání se z nich i nepoučit. Být Sirienem, dal bych jen pozoro na to, aby nedělal podobné věci, za které mně kritizuje. Kupříkladu když tady sem tam slyším názory dalších uživatelů, že by bylo dobré na kostce změnit přístup, že je zde konverzace poměrně toxická (a mezi lidmi co se točí kolem RPGček je kostka v tomto opravdu nechvalně známá) a Sirien tuhle kritiku smete ze stolu ve stylu - já jsem prostě takový a nehodlám to měnit... Mám pocit, že se to dost podobá přístupu, za který jsem kritizován. A abych byl upřímný, i na mě to působí jako arogance, na kterou bych ani já neměl koule.
LK
26.7.2020 13:26 - sirien
Píše:
Nikoho z nás to nenapadlo, vlastně si říkám, proč by to takhle někdo normální proboha hrál, ale s tím má asi Sirien větší zkušenosti.

Tak on to nikdo nemusel ani hrát, že ano - ono bohatě stačily reakce dívek a žen na pouhé přečtení.
- Violent-rape,
- drug-rape,
- victim-blaming,
- victim-punishing

...to sou prostě témata, která moderní ženy tak hrozně rády vidí zlehčená a zpracovaná bez špetky citu.

Skutečnost, že zatímco si toho kdekdo všiml na první dobrou (zejména, ale nejen, prakticky každá jedna žena), tak tobě trvalo... 5 let vůbec pochopit, kde byl problém (a to i když tam nepadlo nic, co by nepadlo už v těch původních diskusích), je myslím poměrně vypovídající o naprosto děsivé absenci jakékoliv sebereflexe.


Takže jasně, můžeš tu psát posty zlehčující kritiku, které potom co nezafungují obrátíš do tvrzeních o tom, jak ti nevadí prát špinavé prádlo veřejně - jen aby ses obratem pokusil odvést pozornost podsouváním věci protistraně a samozřejmě starým dobrým "ale sirien zas mlátí černochy". Ale nečekej, že ti to bude fungovat.

Tahle diskuse neni o tom, jak to funguje tady nebo co dělám já - na to tu máme jiná témata.
26.7.2020 13:26 - malkav
sirien: Jednak nemám tolik rozhled v komunitním světě a druhak mám špatnou paměť na jména :D ... z výše jmenovaných jsem zaznamenal asi více-méně všechny kauzy, ale neuměl si je hned spojit, nebo si vybavit okolnosti. Ta sexuální tématika může být v dnešní citlivé době skutečně problém, především ve spojení s uvedenou věkovou hranicí, pro kterou je to vážně krutý úlet ...

Projekt Krotileté draků jsem zaznamenal, bylo kolem toho hodně dohadů a především se rozporoval ten prapodivný rozpočet. Ty podvody, které zmiňuješ, jsem ale nechytil, takže jsem to bral jen jako nafouklou bublinu.

Dění kolem JaD jsem zaznamenal, ale moc to nesleduju ... ten systém jde tak nějak mimo mě a přiznám se, že nevidím důvod, se jím zabývat ... tohle neber jako nějakou výtku, prostě si vystačím s tím co znám a jsem asi dost "konzerva" :D

Jak píšeš v následném postu, je dobré si uvědomit, že tu jsou lidi, kteří neznají "hříchy" dob minulých a pokud na někoho spustíš takovým tónem a takovými výrazy, asi je dobré to o něco opřít. Především proto, že jsi tu moderátor a ostatní se do tak ostrým prohlášením moc nepouštějí.
26.7.2020 13:26 - shari
Píše:
Co se týče dvou zmiňovaných ras, ani naši testeři nečekali, že by to někdo mohl hrát tak, že se bude v DnD znásilňovat... Nikoho z nás to nenapadlo, vlastně si říkám, proč by to takhle někdo normální proboha hrál, ale s tím má asi Sirien větší zkušenosti.

No, úkolem testerů neni dokazování vlastní morální nadřazenosti ve stylu "nás by ani nenapadlo, že by někdo mohl dělat [špatnou věc]", ale právě na ty potenciální [špatné věci] upozornit.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085242033004761 secREMOTE_IP: 44.204.24.82