Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
18.7.2019 10:08 - Tarfill
LKarpianus píše:
Já vím, rogue čte roug - zjistil jsem, že to irituje hodně lidí, i když jsem to tak říkal záměrně...

Mě teda hlavně málem utrhlo uši, když jsi v pilotním dílu KD řekl, že Matyášovo postava je "rodžůn." To mi skřípaly zuby... ;-)
18.7.2019 14:00 - LKarpianus
Jersone - chápu a máš pravdu... Tohle bych asi zpětně na Krotitelích změnil, ale už je to zahráno, takže ano, teď musím víc tlačit na silné situace, které je ještě víc semknou dohromady. Protože se musí začínat přiznávat ke své minulosti (a tím zjistiti provázanost) a zažívat věci, a jít do dobrodružství, kde mají každý jasnou motivaci. Protože jen to, že jsou všichni vyvrhelové a utíkají a tohle je vlastně jediná jejich “rodina”, co je nesoudí, zatím evidentně nestačí tolik...
18.7.2019 15:19 - efram
Ja bych to jako problem nevudel. Pokud spolu pistavy chtit hrat nebudou, nepomuze nic. Jiste je vhodne, aby byly postavy pred hrou provazane. Nicmene i tahle snaha muze ve finale bejt uplne stejne krecovita. Za me je lepsi stavet na budoucich komplikacich a zejmena jmotivacich. Navic Jersone opomijis jeden fak. Kdyz to hrace chytne maj tendeci hledat duvody proc hrat. Zatimco ty spis ve sve polemice hledas proc nehrat.

Nevic ze zkusenosti vim, ze casteji tristi druzinu delehrajici hraci. Prijde mi, ze se na vec divas optikou delehrajici osoby.
18.7.2019 15:49 - LokiB
efram píše:
Kdyz to hrace chytne maj tendeci hledat duvody proc hrat. Zatimco ty spis ve sve polemice hledas proc nehrat.


eframe, zbytecne se zamerujes na to, jak vyvrátit Jersonovo tvrzení.
situace, kdy hráči musí (třeba i uměle) hledat motivaci, proč postavy spolu držet v družině, zažil podle mě skoro každý. A skutečně ti nikdo a nic nezaručí, že k tomu nedojde.
Ze zkušeností se zdá, že by někdy mohlo být užitečné, když jsou postavy z minulosti provázané, protože to ten důvod může poskytnout dobře (je-li provázání dobře vymyšleno).

Kupříkladu teď hraju v kampani, kde jsme jen dva hráči a GM, postavy jsou z takového Harry Dresden like univerza, akorát o něco dříve, tak asi v polovině 70. let.
Jsme něco jako soukromí vyšetřovatelé. A obě postavy jsou hodně odlišné. Moje je přemýšlivá, váhavá, v rozhodování spíše pomalá. Druhá postava je impulsivní, nerozvážná, do všeho se vrhá po hlavě, střílí dřív než přemýšlí. Někdy to přináší mezi postavy celkem velkou tenzi (proč jsi zase musel tohodle zabít? proč jsi musel tohle zničit, dřív , než jsme si to mohli prohlédnout a prozkoumat?)

Ale tím, že máme oba ve společném backgroundu, že jsme veteráni z Vietnamu, tak to sepětí je tam dobře zdůvodnitelné. I to, že mojí postavu sice šílenosti parťáka štvou, na druhou stranu dobře vím, čím si ve Vietnamu prošel, a tak je mi ho spíš líto, protože moje postava si z války přinesla kromě jiného nějakou magickou mutaci, kdežto on psychické poškození ...
Zároveň pak pro nás funguje dobře, když přijde bývalý velitel, že by potřeboval nějaký ne moc čistý job udělat ... tak to není tak, že jeden z nás by řekl: "he? já ho vůbec neznám, já ve vietnamu nebyl, proč bych to měl pro něj dělat?"

Což je jen takový příklad jednoho typu provázaných backgroundů, ale celkem dobře ilustruje, jako benefity do hry takové provázaný background může přinést do hry.
18.7.2019 16:18 - Jezus
Souhlasím s Lokim včetně toho, že "je to lepší". Ale nemyslím si, že je to bezpodmínečně nutné (kdyby tak někdo chtěl Jersonovi poznámky chápat).

Strašně záleží na žánru a stylu hry. Samozřejmě ve více dramatických a role-playových hrách (což budou ty, o kterých mluvíte) je to dost zásadní, ale pokud hraju DnD kampaň tak nějak volněji (a DnD obecně svádí k tomu "nebrat to tak vážně"), není to zase až tak důležité. Tam hráči (většina z nich) zpravidla nechtějí věrně ztvárnit postavu včetně psychologického pozadí (alespoň ne neustále), i když ji chtějí "hrát".

Navíc "parta dobrodruhů/vyvrhelů" probíjejících se "drsným" světem je taková nejen DnD klasika. A tajemný elf, nerudný trpaslík a užvaněný bard k tomu tak nějak patří. Co drží tu grupu pohromadě? Touha prolézat dungeony, řešit questy a vědomí, že jim to společně jde dobře a jsou už sehraní.

U "vyvrhelů" navíc to, že takhle se mají alespoň možnost na někoho spolehnout.
Takový Mikhailo by si ještě sám poradil, ale moc "zakázek" by asi sám nedostal. Slepá Leila by ale asi moc ráda sama nebyla a Valeriya vyloženě potřebuje někoho, komu může alespoň trochu věřit...

Mě osobně to stačí, pokud je žánr "dobrodružná fantasy". Pokud je to "psychologické drama", asi by to chtělo víc :-)
18.7.2019 16:25 - LokiB
Jezus píše:
Navíc "parta dobrodruhů/vyvrhelů" probíjejících se "drsným" světem je taková nejen DnD klasika. A tajemný elf, nerudný trpaslík a užvaněný bard k tomu tak nějak patří. Co drží tu grupu pohromadě? Touha prolézat dungeony, řešit questy a vědomí, že jim to společně jde dobře a jsou už sehraní.


Ale jo, jisteze to jde a vetsinou bez problemu.
Tady se diskutovalo, ze u poradu "pro lidi" by to mozna mohl byt fajn koncept, jak to treba uchopit, protoze by to divakum mohlo dat "neco navic", co by se jim mohlo libit, co by je u sledovani mohlo drzet.
A dalsi hrace RPG, kteri by treba podle toho chteli zacinat hrat, by to mohlo postrcit smerem, ktery se nekomu zda treba prospesny.

Neni to nutne a nerikame, ze to bez toho nebude fungovat.
18.7.2019 16:37 - efram
No comment lokib, osobni rovina to opravdu nebyla. Je to negativismus vs pozitivismu, nic vic. Mozna by bylo lepsi se soustredit na celej obsah.
18.7.2019 16:41 - Jezus
LokiB: Ok, tak to jo.

Co jsem pochopil, tak osobní příběhy postav se tam odhalovat mají, tudíž pro diváky tam "něco navíc" je.
Pro hráče rpg by to určitě prospěšné bylo a nic proti tomu to tu diskutovat. Na druhé straně mi přijde, že od toho chcete docela dost, kór od první řady. Já myslím, že úspěch bude, když se to chytí a bude to populární. V hypotetické druhé řadě se pak dá více soustředit i na ten "učební model". První má "za úkol" přitáhnout lidi k rpg, a pokud to neudělá optimálně (nevyhnou se některým klasickým chybám), to až tak nevadí. PJ Craft taky potřebuje z něčeho žít :-))
18.7.2019 16:46 - ShadoWWW
No hlavně pokud za ty necelé čtyři dny nenasbírají ještě těch zbývajících 190 tisíc, což je pořád hafo peněz, tak tu můžeme radit a debatovat jak chceme, ale vyjde to vniveč.

Zítra mají živě streamovat hraní z GameConu, takže koho by to zajímalo, má možnost to sledovat na GameConu nebo přes jejich Youtube kanál živě.
18.7.2019 16:53 - PetrH
Doufam, ze pak i offline ;)
18.7.2019 16:54 - Jezus
Jop, abychom pak měli co drbat :-)
18.7.2019 17:07 - LokiB
efram píše:
Odpust si loki tu osobni rovinu.


Ty myslis jako zert, ze ano? :D
Protoze muj text byla reakce na tvoji poznamku, která šla primo v osobni rovine na Jersona, kde pises:
"Navic Jersone opomijis jeden fak. ... Zatimco ty spis ve sve polemice hledas proc nehrat."

A u mně ti vadí osobní rovina? Kde jsem napsal, že se zbytečně zaměřuješ na Jersonovu osobu? To nemůžu brát vážně.

ShadoWWW píše:
No hlavně pokud za ty necelé čtyři dny nenasbírají ještě těch zbývajících 190 tisíc, což je pořád hafo peněz, tak tu můžeme radit a debatovat jak chceme, ale vyjde to vniveč.



Hmm, to je hodně peněz, asi tak 1/3 částky, ne?
Přijde mi, že to zkusili, jít do toho "ve větším", a tedy na riziko. Ta celková cena je k potenciálnímu zisku asi moc vysoká. škoda.
19.7.2019 19:58 - ShadoWWW
Za pár minut (v 20:00) by měl na Youtube začít živý přenos z jejich hraní na Gameconu.
19.7.2019 20:04 - PetrH
No a jsem jedinej, co zadny live nevidi?
19.7.2019 20:06 - ShadoWWW
Nejsi. Mají nejspíš zpoždění.
19.7.2019 20:07 - ShadoWWW
Ha, tak to jedou přes Facebook!
19.7.2019 20:08 - PetrH
Notvl...nicmene tam asi cili lepe maji vic “nohsleduedit: ale kvuli nim si apku facebook do founu nepustim.
19.7.2019 20:12 - ShadoWWW
Na Youtube by pak měl být záznam. Ale nechápu, proč přes něj nejedou přímo ten živý stream. Youtube nabízí lepší nástroje i technicky je na tom líp než streamování přes FB. :-/
19.7.2019 20:14 - PetrH
Nekdo vzal telefon, dal na stativ a zmackl ve fuckbook apce go live...bezna praxe dnesnich “mladych a pokrokovych”

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089359998703003 secREMOTE_IP: 35.171.159.141