Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
15.7.2019 00:25 - sirien
Linknul sem konkrétní čas s takovou krátkou údernou výměnou mezi Hitchem a moderátorem, o čem vedou tu diskusi samotnou je jedno.

Že je kritika podána s nějakou subjektivní formou nemá žádnou vazbu k objektivitě jejího obsahu - ta je dána čistě argumentací na které ona kritika stojí.

Jednoduše řečeno - pokud se někomu nelíbí forma s níž píšu, tak mě to tradičně vůbec neruší. Nikoho to nenutím číst.
15.7.2019 00:51 - Sadako
Btw. já to tu sleduju sice tak na půl oka (ergo mi klidně mohlo něco uniknout), ale konkrétně v této diskusi mi přijde, že tady Krotitelé draků sklízejí vesměs docela konstruktivní zpětnou vazbu - tj. lidi píšou, co se jim nezdá, co by šlo vylepšit, zajímá je, jak se tam co dělá atd. a ne že by psali akorát je to kravina, vyserte se na to, což je opravdu z ranku děkujeme za názor a tady máte klíčenku.
15.7.2019 02:00 - Colombo
efram a malkav jsou z RPG fóra?

Já jen, že tam to "Je jedno, že to co dělají je odpad. Alespoň něco tvoří!" má víc podpory.
15.7.2019 03:36 - sirien
Já myslim, že co má nebo nemá podporu na RPG F nás tady nemusí nějak moc rušit.

Máš ale pravdu, že tady u nás mentalita snahy pro snahu tady nikdy v oblibě nebyla - a osobně doufám, že ani nikdy nebude.
15.7.2019 07:08 - efram
Colombo píše:
efram a malkav jsou z RPG fóra?

Já jen, že tam to "Je jedno, že to co dělají je odpad. Alespoň něco tvoří!" má víc podpory.



ovšem tohle je perla mezi místními komentáři..... ne jen stylem, ale i obsahem. Zkus si můj původní příspěvek přečíst znovu. S tvým nickem by nemělo být problém v něm vypátrat zcela zásadní pasáže, které rozbíjí tvou tezi. Když je nenajdeš, tak asi pomůže jen paní Colombová.

To, že to co tvoří na RPG F je odpad tvrdí jaká komise?


Jdu sledovat startovač a těšit se jak se nova show rozjede. Navíc ted se pridal i Colombo, takže se realizační tým rozšiřuje.
15.7.2019 07:24 - Colombo
:D

efram píše:
To, že to co tvoří na RPG F je odpad tvrdí jaká komise?


wut?

efram píše:

Zkus si můj původní příspěvek přečíst znovu.


Který z těch posledních 50 příspěvků je ten "původní"?


Myslíš tenhle?

efram píše:
Jo to co píše Sirien je do určité části pravda (myslím to skutečně vážně). Na obsahu by se dalo hodně zapracovat. V některých částech kritiky lze vyčíst určitou dávku sarkasmu, řekněme. Nicméně je tu jedno ....ALE. Na rozdíl od většiny hodnotitelů zde, to oni zkusily. Šli do toho. Já osobně se těším na show pod vedením Jersona a Siriena. Vše tam bude super, střechy budou ve správním úhlu, minimální náklady zaručí super obsah. Kdy to vyjde ?
15.7.2019 07:29 - efram
jsi dobrý detektiv :), doufam, že se ma p. colombová dobře :)
15.7.2019 07:35 - Colombo
efram: Takže sem našel ten správný příspěvek? Vidíš tam tu zvýrazněnou pasáž? Uvědomuješ si jaká fallacy to je?
15.7.2019 07:44 - efram
klasicka ukázka selektivního myšlení. ta část, která rozbíjí tvuj krajne trapnej prispeveke o tom co kdo plodi a o tom, že ja a malkav jsme z RGP F je níže uvedena.

Jo to co píše Sirien je do určité části pravda (myslím to skutečně vážně).
15.7.2019 08:40 - malkav
Colombo: Kde prosím v mých názorech čteš, že obhajuju "tvorbu pro tvorbu"? Nebo je to klasické matení podezřelého, pane Colombo? :) Přečti si prosím tento můj post: #i556, zejména tvé pozornosti doporučuji větu: "Jasně říkám, že kritika je na místě. Jen říkám, že se dá kritizovat i s úctou k úrovni snahy kritizovaného."

A k druhému tvému kopanci. Nejsem z RPGF, reps. teď nevím, jestli tam nemám nějaký letitý a zaprášený účet :)
15.7.2019 08:55 - Jerson
LKarpianus píše:
Jersone - obdivuji tvou energii kdykoliv a kdekoliv (Facebook, youtube, tady) využít situace pro ustepacnou poznámku.


Myslíš tuhle výměnu?
Martin MilFein Bureš píše:
Podle % je vidět, že dnešní doba už o Drd moc nestojí. :-(

Jerson píše:
Nevím zda myslíš DrD konkrétně nebo RPG obecně, ale řekl bych, že zájem o hraní RPG je vcelku setrvalý či mírně rostoucí. Podle podpory Krotitelů draků se dá usuzovat leda to, zda hráči a případně i nehráči stojí o *sledování* hry někoho jiného, nebo přesněji o sestříhanou hru v docela neznámém settingu. Případně zda stojí o placení za takováto videa. To jsou dost různé a ne úplně související otázky.


To můžeš brát jako uštěpačnou poznámku, nebo jako konstatování faktu, že o podpoře DrD se z průběhu vaší kampaně na Startovači. Navíc jsem napsal "dá se usuzovat leda to, zda hráči stojí o sledování ..." a ne třeba "dá se usuzovat leda to, že hráči nestojí o sledování ..." - jenže to jsem nenapsal. Zcela úmyslně jsem tam nechal to pozitivní slovo, abych co nejméně vyjadřoval svůj názor.
Žádné své další komentáře ke Krotitelům na FB jsem nenašel.

Nebo myslíš mou poznámku
Jerson píše:
Chybí mi přečtení otázek, musím si video zastavit, vrátit zpět a přečíst otázku, nemůžu jen poslouchat

pod Youtube videem s Matyášem? To je taky jen konstatování faktu, že si nemůžu video pustit bez obrazu, protože mi pak utečou otázky. Další své komentáře na Youtube nevidím.

Možná bys mě mohl navést. Možná stačí moje jedna poznámka na daném portálu, abys měl dojem, že je píšu kdykoliv, nicméně si buď jist, že jiné projekty odemně dostávají většího přídělu poznámek a komentářů, a to i čistě kritických.
Tedy zbývá D20, kde se opravdu vyjadřuju celkem otevřeně.

LKarpianus píše:
Skoda ze jsme se nemohli potkat naživo, dokázal bych třeba na některé reagovat.

Když máš víc času na rozmyšlení odpovědi, případně větší publikum, tak reagovat nedokážeš? Btw. tohle taky čti bez kousavého podtextu, píšu to jako normální otázku. Tak či onak se o osobní setkání snažím, jen jsem omezen povinnostmi (na FF jsem se fakt snažil).

LKarpianus píše:
Rad bych tedy k této jen podotknul, ze pokud něco natacis, mas omezeny čas a má to být dynamicke, je to vždycky trochu railroad, sandbox by byla pro takovy formát smrt.

O omezeném času a poněkud falešným dilematem mezi railroadem a sandboxem tu už psali jiní. Já jen dodám, že bych naopak očekával, že to při natáčení bude snazší než při prostém hraní v časově vymezeném okně, protože můžete méně zajímavé pasáže dodatečně vystřihnout, zatímco v samotné hře a v paměti hráčů zůstávají.

LKarpianus píše:
Pokud by ale Titána oběšli, měl bych jinou desku k použití a nebyl by to pro mě problém. Nevim kde jsi sebral tu jistotu, ze bych je do souboje s titanem narval. Nepamatuju si, ze bych to někde říkal. Nebo kdokoliv jinej.

To jen hádám. Tedy vycházím z toho, co jsem pochopil z textů člověka, který vám ten model pole a titána vyráběl. A také z představy, jak z krabice tohle vybalíš a říkáš si, že to bude pro váš pořad superhustá cool scéna, která se bude skvěle vyjímat před kamerou, a že v té chvíli je celkem jasno, že se postavy hráčů do toho souboje dostanou - buď dobrovolně, nebo je tam navedeš, případně jim to naznačíš - ale že ten souboj bude. Tu scénu jsem ještě neviděl a do hlavy ti taky nevidím, takže to jsou spíše nepřímé náznaky.

Včetně toho, jak se stavíš k tvorbě příběhu, ať ve Fate, nebo v Krotitelích.
I když taky nevím, jak konkrétně to děláš, z tvých vyjádření vyplývá, že znáš přístupy, kdy příběh vytvoří jeden člověk, nebo kdy vznikne při brainstormingu více lidí. A přijde mi, že nevíš nebo nevěříš v možnost, že by skvělý příběh mohl vzniknout neplánovaně během hry, přičemž by ani jeden z hráčů včetně GMma neviděl dál než na začátek příští scény.

efram píše:
Na rozdíl od většiny hodnotitelů zde, to oni zkusily. Šli do toho. Já osobně se těším na show pod vedením Jersona a Siriena. Vše tam bude super, střechy budou ve správním úhlu, minimální náklady zaručí super obsah. Kdy to vyjde ?

Opravdu musíme dělat všechno, k čemu se hodláme vyjadřovat? Kolik pravidel RPG jsi napsal ty, když jsi začal kritizovat Omegu? (Ne že by mi na tom záleželo, jen mě zajímá, zda si měříš stejným metrem jako nám.)
Sirien má za sebou různé úspěchy v psaní článků a organizování Gameconu. Já mám nějaké úspěchy v tvorbě pravidel RPG, ale mám i jednu relevantnější oblast.

Tou je kritika RPG projektů. Možná ti to přijde divné, ale za tu dobu co se takhle projevuju na netu za mnou přišlo asi dvacet lidí, abych se jim vyjádřil k jejich výtvoru, rozebral ho a poslal připomínky. Pár těch výtvorů vyšlo tiskem, minimálně v jednom (RPG čaroDej) mám poděkování.
V souvislosti se současným tématem mám ještě jeden zážitek. Někdy v roce 2006 jsem byl na Gameconu, na kterém měl přednášku Erric, o vytváření příběhů v RPG hrách. Byl jsem na ní a nesouhlasně vrtěl hlavou, až jsem ho nakonec upozornil, že příběhy v RPG se dají vytvářet i jinak než plánováním dopředu a že v tom je jejich síla. Následně jsem mu řekl o RPG Fóru, na které Erric později přišel a tam jsme spolu i s dalšími lidmi debatovali. O nějaké tři roky později vydal Erric Střepy snů, ve kterých má (kromě jiné) rozepsané různé možnosti vytváření příběhů.

Tím vším chci říct, že jedna z mých dobrých schopností je konstruktivní kritika, kdy se podívám na dodanou věc, rozeberu ji kousek po kousku, sepíšu všechny nejasnosti / nedostatky / chyby a vrátím autorovi. A jsem (nebo jsem byl) schopen to udělat i v několika krocích. Osobně si myslím, že takováto kritika je pro tvůrce dost užitečná - jen ne každý zvládne "hanění" svého vymazleného výtvoru, občas ani když si o tu kritiku řekne.

Samozřejmě pokud pro tebe tohle není argument, tak asi budu muset vytáhnout videa, která jsme natočili při hraní jednoho larpu před dvanácti lety (ve kterém hrál i Sirien), sestříhat z toho nějaké kratší video a získat ... co, více než 160 lajků na Youtube, nebo víc než 300 000 Kč na Startovači? Nebo musíme natočit vlastní pořad, který bude lepší, abychom měli od tebe svolení kritizovat (v diskusi na D20, nikoliv nějakém opravdu rozšířeném médiu) Krotitele draků?

malkav píše:
Já chápu eframovy poznámky spíš tak, že se dá kritika k cizímu projetku vyjadřovat i s určitou úctou s ohledem ke snaze toho člověka, když sám kritik nemá čas/chuť/možnosti se o něco sám snažit ;)

Pak byste si mohli přečíst některé komentáře ke Krotitelům Draků, které se objevily na FB, Youtube či Startovači, abyste kritiku zde zasadili nějaké slušnosti a uctivosti.
15.7.2019 09:12 - efram
Jerson píše:
Opravdu musíme dělat všechno, k čemu se hodláme vyjadřovat? Kolik pravidel RPG jsi napsal ty, když jsi začal kritizovat Omegu?


Sundej si červený hadr z očí....nikdy jsem nekritizoval Omegu. Má kritika směřovala k tvým vítkám, hodnocení atd. Kapiš? To co si natočil před dvaceti lety je v současné době a trendech relevantní asi stejně jako používání knihtisku vs použití dnešní tiskárny.

Nikdo tu nepopírá, že většina lidí má nějaké zkušenosti (ano můžeme se tu předhánět kdo kolika lidem poradil a bla bla bla). I když leckdy popírání zkušeností vychází právě od tebe a dalších matadorů (zejména u oponentů). Co tam máš dál?

Například poslední Sirienův rozbor částky za kterou ten pořad dělají. Místo, aby se normálně zeptal co tam tedy tolik stojí tak to napíše stylem, že on by to udělal lépe a že to tolik stát nemůže. Stejně tak ty, kritizuješ, kde co a když po tobě člověk chce aby jsi tedy předvedl svůj modul nebo poznámky, napíšeš, že sem hodíš náčrtek vzducholodi......jistě lze kritizovat cokoliv, ale jde o formu.

Vůbec nechápu proč sem taháš poznámky a kritiku z yt, startovače. Kdyby se k nim chtěl malkav vyjádřit udělá to tam. Nicméně jak je vidět diskutuje zde, takže se k formě vyjadřuje tady. hele ještě se dost hnusně vyjadřují lidé na novinkách... co ty na to?
15.7.2019 09:23 - Aegnor
efram píše:
Vůbec nechápu proč sem taháš poznámky a kritiku z yt, startovače. Kdyby se k nim chtěl malkav vyjádřit udělá to tam. Nicméně jak je vidět diskutuje zde, takže se k formě vyjadřuje tady. hele ještě se dost hnusně vyjadřují lidé na novinkách... co ty na to?

Jerson si myslí, že k tématu (Krotitelé Draků) zde vyjadřujeme svoji kritiku ještě docela uctivě, na to co se vyskytuje na jiných webech.

BTW, co se týče nějaké úcty ... všimli jste si, že se sirien za své rytí i omluvil? To je na něj ultra uctivé. :-)
15.7.2019 09:37 - efram
všiml........a jak jsem psal, a mnozi to prehledli, s tim co uvedl, z větší části, souhlasím.......

jeho prispevek jsem pripomnel jen pro uvedeni prikladu jersonovi
15.7.2019 09:39 - Jerson
efram píše:
Vůbec nechápu proč sem taháš poznámky a kritiku z yt, startovače.

Z tohoto důvodu.
LKarpianus píše:
Jersone - obdivuji tvou energii kdykoliv a kdekoliv (Facebook, youtube, tady) využít situace pro ustepacnou poznámku.


Nebo to tedy napíšu jinak. "Veřejně" - tedy na kanálech, které sledují stovky lidí - Krotitele Draků nijak nekritizuju. To si nechávám na tuto zapadlou diskusi, kterou najdou jen lidé, kteří o ní ví.

Nicméně sem i kamkoliv jinam píšu slušně, nikoho neurážím, nekritizuju lidi, vyjadřuju se k jejich výtvorům či postupům, případně výsledkům. Pokud s tím má někdo problém, je to jeho věc. Pokud Ladislav napíše, že žádné mé další poznámky na FB nebo Youtube nechce, nebudu je tam psát.
15.7.2019 09:46 - efram
Jerson

nebudu se dál přít, nemá to smysl, zase jsi si to překroutil k obrazu svému. ty si kritizuj co a kde chceš. Ale nenuť mě nebo malkava číst komentáře na yt nebo startovači. To, že to někdo, ty nebo jiní, komentují někde jinde me v kontextu zdejší debaty fakt nezajímá. Tvoje vysvětlení,proč si to uvedl považuji za zástupné.
15.7.2019 10:11 - Log 1=0
Jerson píše:
A také z představy, jak z krabice tohle vybalíš a říkáš si, že to bude pro váš pořad superhustá cool scéna, která se bude skvěle vyjímat před kamerou, a že v té chvíli je celkem jasno, že se postavy hráčů do toho souboje dostanou - buď dobrovolně, nebo je tam navedeš, případně jim to naznačíš - ale že ten souboj bude.

Tohle je velmi důležitá připomínka!
Pokud máš na hru rekvizity, máš tendenci stáčet příběh tak, aby se objevily. Ne, nemusí to vést přímo k railroadu, ale je poznat, že tě něco tlačí nějakým směrem. Právě proto jsem rekvizity definitivně přestal používat.


And now, something completely unimportant.
efram píše:
Například poslední Sirienův rozbor částky za kterou ten pořad dělají. Místo, aby se normálně zeptal co tam tedy tolik stojí tak to napíše stylem, že on by to udělal lépe a že to tolik stát nemůže.

WTF? Sirien se normálně, slušně zeptal, a pak k tomu uvedl i důvody, proč se ptá, co se mu nezdá, respektive co se mu zdá zvláštní. I LK, který je na jeho sarkasmy citlivý a přímo se ho to týká, to tak pochopil. A pak se se Sirienem několik komentů normálně bavili. A teď to najednou vytáhneš, jak je to hrozné. Hele, fakt ti to nepřijde divné, jako by ses třeba... mýlil?
Mimochodem, jak bys takovou otázku formuloval ty? Jen ze zájmu o přístup ke komunikaci.
15.7.2019 10:31 - efram
Třeba bych jen napsal,zda mi sem autor projektu může rozepsat jednotlivé položky, než bych přišel s tím, že bych sám vypočítával cenu jednotlivých služeb a ukazoval, že to jde i levněji. Jednak opravdu nevím co autor projektu chce a jak má vše nastaveno a jednak moje vnímání toho jak bych to udělal se může diametrálně lišit. Nebudu třeba tak náročnej na některé věci.
15.7.2019 10:33 - sirien
efram píše:
Například poslední Sirienův rozbor částky za kterou ten pořad dělají.

To je ten kde sem napsal že nevím jak podobné věci probíhají, že si z poskytnutého grafu neumím vůbec představit co se za uvedenými položkami nákladů skrývá a že bych ocenil nějaký konkrétní a pro laika srozumitelný rozpis na co ty peníze jdou a co z nich pro diváka bude?

Ano, to byl vskutku velmi útočný post kde sem se vůbec neptal co tam tedy kolik stojí a psal sem jak bych to hrozně udělal líp.

Koukám, že Tvé proklamované výborně komunikační schopnosti co teda dle Tvých vlastních slov nefungují při psaní zjevně moc nefungují ani při čtení. Seš si jistý že to ani naživo není jen Dunning-Kruger?
15.7.2019 10:39 - efram
JJ pokulhávají, protože tady jsou mistři překrucování na vysokém skilu :). Ten post je pln vítek jak to určitě stojí méně a zpochybňování toho záměru. Je zbytečné se o tom bavit. Přesvědčit tě v tvém postoji je nemožné. A pls přestaň už opakovat tu mantru, která ti uvízla v hlavě jak kotva hozená z lodi. Já taky za každej post nepíšu, že jsi na svou aroganci hrdý...a arogantně se chováš.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074786186218262 secREMOTE_IP: 44.205.5.65