Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
20.6.2019 14:27 - ShadoWWW
Se streamovaným hraním začali Acquisition Incorporated už před deseti lety a u RPG hráčů byli oblíbení. I když se mi AI líbili, tak bych takovým stylem hrát nechtěl.

CR přišli o mnoho let později, a přesto se stali fenoménem až oni a prorazili ve velkém i do mainstreamové populace. Přesto mám pocit, že většina geeků by před deseti lety dala přednost tomu, aby do mainstreamu prorazil spíš AI styl než CR styl. Mnozí možná i dnes.


TÍM CHCI ŘÍCT,
že i když jsou KD první, tak to neznamená, že za pár let nemůže přijít někdo, kdo prorazí lépe. Zároveň ale těžko soudit, co je obecně lepší nebo horší styl a co má větší šanci prorazit. Naše optika může být pokřivená, podobně jako před deseti lety optika fanoušků AI.
20.6.2019 14:34 - sirien
ShadoWWW: nic ve zlym, ale ten wishful thinking z Tebe přímo kape. Samozřejmě chápu proč, ale to na tom moc nemění.

Zároveň to Tvoje srovnání trošku kulhá - z pohledu DnD je CR styl posun dopředu (nebo minimálně do strany, rozhodne ale posun), zatimco Krotitelé sou z pohledu DnD i DrD krok zpátky - a docela dlouhej krok zpátky - k něčemu co tu už dřív bylo a co sme překonali a většina lidí k tomu dodá slova jako "naštěstí" a "konečně".

Jako srsly - hody na CON na usnutí? A horší je lepší? A všechny ty další "cool" momenty co v těch 20 minutách sou? K tomu se chceš vracet? V porovnání s tím když sou okolo věci jako tohle?
20.6.2019 14:46 - LokiB
sirien píše:
hody na CON na usnutí? A horší je lepší


On ve skutečnosti horší není lepší ... protože žádný výsledek není "lepší", ne? :) oba mají svůj odraz ve fikci, a dá se podle nich hrát. To já jen tak :)

sirien píše:
Nehodlám dohledávat zpětně kdo se to ptal (Loki?), ale odpověď na otázku proč lidé chtějí vidět cizí roleplaying je (aspoň za mě) následující:


Jj, ptal jsem se já.
Chápu, jak to máš. Pro mě příběh není vždycky o postavách ... a doufám, že to nebereš, že jsem hnidopich. Samotné hráčské postavy mě až tak moc neberou, příběh je pak hodně o tom co, proč jak ... to "kdo", v knize nebo filmu je to zajímavé, ale v sledování cizího RPG, už moc ne. pro mě.
A právě na tom kolabuje to tvoje srovnání filmu s hrou.
20.6.2019 14:48 - Aegnor
LokiB píše:
On ve skutečnosti horší není lepší ... protože žádný výsledek není "lepší", ne? :) oba mají svůj odraz ve fikci, a dá se podle nich hrát. To já jen tak :)

Celé DnD je postavené na tom, že vyšší hod je lepší.
20.6.2019 14:51 - Log 1=0
LokiB píše:
On ve skutečnosti horší není lepší ... protože žádný výsledek není "lepší", ne? :) oba mají svůj odraz ve fikci, a dá se podle nich hrát. To já jen tak :)

Ale jen v jednom výsledku se naplní záměr HP/hráče.
20.6.2019 14:53 - sirien
LokiB píše:
protože žádný výsledek není "lepší", ne? :)

Roleplaying Game obsahuje i ono slovo game - je překvapivé, jak často na to někdo zapomíná :)
20.6.2019 14:57 - York
sirien píše:
věci jako tohle


Zrovna D & Diesel je styl hry, kterej bych fakt nikomu nedoporučoval. To je tak brutálně DM centered hra, až je to smutný :\
20.6.2019 15:08 - LokiB
York píše:
D & Diesel je styl hry


To není ani tak styl hry, jako show :)

sirien píše:
Roleplaying Game obsahuje i ono slovo game - je překvapivé, jak často na to někdo zapomíná :)


Ale prdlačky ;)
Ten hod by zbytečnej, a ani z gamistického pohledu neměl žádný význam.
20.6.2019 15:09 - sirien
York: Tak jistě, ten Tabletop Fate je v tomhle mnohem lepší, ale ten D&Diesel má ke Krotitelům "stylově" o hodně blíž a přitom ten rozdíl mezi nima je propastnej.

A nemám tim teď namysli Mattovy popisy a "general charisma", ale opět - to co se tam za tu (dost srovnatelnou) dobu stihne odehrát (a přitom nejde o nijak složitej nebo sofistikovanej příběh, spíš právě naopak), to, jak za tu (dost srovnatelnou) dobu stihnou hráči představit a charakterizovat všechny postavy atd. A to tam přitom většinu herního času zaberou souboje a půlku zbytku si pro sebe ukradne Matt a z té zbylé půlky si další půlku ukradne Vin.


EDIT: Loki: ten hod byl zbytečnej, přesně, a jako by to samo o sobě nebylo dost tak ještě navíc k tomu byl mizerně provedenej :)
20.6.2019 19:51 - Quentin
sirien píše:
Pokud se na něco jako jsou Krotitelé dívám, tak se na to nedívám kvůli produkci nebo kvůli obrázkům nebo tak něco - dívám se na to kvůli příběhu...

Osobně se na podobné shows dívám zejména, protože mě zajímá, jak jinak lidi hrajou, a co bych se od nich mohl naučit. A když už u něčeho vydržím déle, tak je to, protože jsem si stihl vybudovat tohle a oblíbil si hráče (a postavy) dost na to, aby mě bavilo s nimi trávit čas.

Příběh mě vlastně ani tolik netankuje, i když je super, pokud se nějaký podaří.

U Krotitelů to moc na naučný nebo zajímavý styl hry nevypadá, takže to bude závod opadající hype vs charisma hráčů :)
21.6.2019 08:35 - Gergon
ShadoWWW píše:
Dračák na Startovači taky moc nevybral, a tak to Gergon zabalil (další díly nebudou).


To není pravda. Nejdřív prosím zjistit správné informace jak to je ve skutečnosti a pak teprve šířit dál pravdu a ne nepravdivé bludy a domněnky ;) Děkuji
21.6.2019 08:40 - Gergon
sirien píše:
Vzhledem k jeho nevalné a prudce klesající kvalitě se neni čemu divit.


Bylo by hezké, kdyby lidi nepovažovali svůj názor za jediný správný ;) Máš právo na svůj názor a klidně piš že se ti Dračák nelíbil, to je v pořádku, ale jednoznačně říkat že jeho kvalita klesala a je nevalná jen proto že šla jiným směrem než si ty představuješ - a vzhledem k tomu že 90% diváků třetí díl považuje za nejlepší tak je to názor ojedinělý - je dost arogantní prohlášení.

A když už píšu, tak by bylo fajn srovnávat srovnatelné, například na čsfd porovnávají lidé Dračák právě s Gamers - bylo by dobré si uvědomit, že to na co my jsme měli desítky tisíc, oni měli několik milionů. Třetí díl Gamers vybral na Kickstarteru 7 mil. korun. Tak pak těžko srovnávat s Dračákem, který měl 60 tisíc. A vzhledem k tomu že právě Krotitelé draků o kterých je tato diskuze požadují pro dobrou produkci toho že šest lidí sedí v jedné místnosti přes půl mega, tak si myslím že je spíš obdivuhodné co jsme dokázali v čr vyprodukovat za tak minimální náklady ;)
21.6.2019 08:53 - Log 1=0
gergon píše:
To není pravda. Nejdřív prosím zjistit správné informace jak to je ve skutečnosti a pak teprve šířit dál pravdu a ne nepravdivé bludy a domněnky ;) Děkuji

Hele nechci rýpat, ale když dementuješ nějakou informaci, tak je docela dobré tu skutečnost uvést, protože to je z propagačního hlediska lepší, než spoléhat, že si to náhodný čtenář vygooglí.
21.6.2019 09:23 - Corny
Za sebe můžu říct, že bych si TTRPG velice rád už jen z principu kupoval, ale věci, o který mám zájem, bych si vesměs musel nechat dovážet přes oceán, což se na ceně a vůbec docela promítne. Navíc v zásadě nesnáším český překlady, takže když už se tu nějaká ta hra občas vyskytne, tak je většinou přeložená a o to nestojím. Takže za mě zkrátka není nabídka.

(Trochu mi to připomnělo, jak v Japonsku se často docela nadává, že místní, co si kupují sborníky Mangy, mají tu mangu často později a v horší kvalitě, než cizinci, protože než se tam vydistribuuje, tak na netu už je tou dobou přeložená a vyčištěná - přičemž třeba já bych si klidně nějaký takový sborník každý týden kupoval, ale tak nějak ho sem do trafik nedodávají z Tokya :DD)

EDIT Lol, jsem chtěl odkázat na to, na co jsem reagoval, aby se v tom dalo trochu vyznat a teď to zaboha nemůžu najít...tak ani nevím, jestli to nebylo někde kdysi v minulosti, nebo jestli se mi to jen nezdálo a nebyl to výplod mé choré mysli XD Anyway, když jsem to napsal....
21.6.2019 09:54 - LokiB
Corny: co ti brání si v dnešní době kupovat PDFka a buď si je číst na kompu ,telefonu či tabletu, nebo si je nechat profi vytisknout.

DriveThruRPG je celkem dobrý zdroj všeho možného, a ne jediný.
21.6.2019 10:18 - Aegnor
Loki: třeba mně osobně se pravidla z pdfka studují fakt blbě. Jako na rychlé nalezení nějakýho konkrétního odstavce je to pdfko super, ale na přečtení celé příručky prostě nějak potřebuju tu knížku.
21.6.2019 11:18 - LokiB
Si to mužeš nechat vytisknout, 280 stran za méně než 280 Kč. To není špatné, když chceš ušetřit na poštovném a knihu chceš na čtení a ne na mazlení se s originálem ;)
21.6.2019 11:38 - Corny
Loki:
Tak samozřejmě že mi nic nebrání a kdybych nějakou hru zkusil a byl by zájem ji plnohodnotně hrát, pravděpodobně bych si to PDF alespoň z principu koupil (ono teda je na netu plno a plno RPG, které jsou hodně fajn a nestojí ani korunu, třeba Stars Without Number nebo Lady Blackbird :)).
Ale originál je originál. Některý věci bych si docela rád koupil v originále, abych je pak měl hezky v knihovničce a mohl si je pročítat, byť není moc šance, že si je zahraju (fňuk, Night Witches, fňuk)

Každopádně mám originální výtisk Blades in the Dark special edition, který plánuju určitě hrát zase častěji v budoucnosti, takže ta ochota investovat do her, který mi za to stojí, tam je :) a zrovna u toho by mi "jen" vytištěná Pdf verze přišla taková ... polovičatá.
21.6.2019 12:04 - sirien
Gergon: Můj problém s Dračáky rozhodně není ve věcech dotčených vaším rozpočtem. Ostatně to že rozpočet u fanfilmu nakonec nic moc neznamená je velmi dobře vidět na Gamers 1 (které fakt nijak závratný rozpočet neměly) nebo naopak na Prach a broky, že.

Jak moc je můj názor ojedinělý bych nechal na posouzení každého soudruha - v mém okolí (včetně tohoto webu, co sem si všiml, ale nejen) spíš naopak. Že máte na trojku nejlepší ohlasy dává smysl - komu ste se nelíbili se na to vybodnul a vůbec si jí nepustil (views na YT máte 35k / 20k / 7k - vzhledem k tomu že nejvíc views máte zaručeně krátce po uvedení, tak se ta sestupná tendence zdá být dost zjevná).


Anyway, ve skutečnosti sem neměl v úmyslu do Dračáku nijak zvlášť rejt a popravdě bych do toho nerad nějak moc víc zabředával; Dračák tu byl uvedený v rámci nějakého argumentu a já chtěl reagovat především na ten argument, ne pitvat Dračák.
21.6.2019 12:18 - efram
Na podobná videa se koukám pro inspiraci. Co a jak hrají jiní/é skupiny. Myslím si, že Shadowww ma jednoznačně pravdu, že staré matadory tento model asi neosloví, ne nějak hluboce, ale potenciál přitáhnout nováčky tu rozhodně je. Rovněž si myslí, že i když Sirienovi výhrady jsou na místě, nebral bych je tak kriticky. Je samozřejmě zarážející ten čas nácviku, ale není to spíš takové plácnutí v rozhovoru? Mimo to, když čtu tyhle všechny výtky (jakkoliv píšu, že jsou na místě) tak mě vždy napadne jak by vypadal takový projekt právě od kritiků. A to říkám jako fakt (bez sarkasmu atd.).

Chtěl bych se zeptat všech kritiků na jednu otázku: "Je v KD aspoň něco co lze považovat za zdařilé, podnětné nebo pozitivní?"


gergon píše:
považuje za nejlepší tak je to názor ojedinělý - je dost arogantní prohlášení.


Ber to jako Sirienovu neoddělitelnou součást.

Sirien píše:
(včetně tohoto webu, co sem si všiml, ale nejen)


no zrovna tady ta diskuse nakonec vyzněla dost fifty fifty, protože tu byli jak kritici tak lidé co říkali pozitiva.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10106706619263 secREMOTE_IP: 44.215.110.142