Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
30.5.2019 13:33 - LokiB
sirien píše:
platba za přístup k záznamu celé hry - když si člověk může pustit tunu herních kanálů co sou zadara...


jo, ale nejsou v češtině, s "českými tvářemi" ... což ať už se nám to líbí nebo ne, je prostě pro některé lidi podstatný rozdíl.
30.5.2019 13:40 - sirien
LokiB píše:
s "českými tvářemi"

aniž bych se chtěl kohokoliv dotknout nebo ho urazit nebo cokoliv podobného (zcela vážně, fakt ne tentokrát) - ty tváře by měl někdo fakt znát?

Jako vážně se ptám - Anděl, Valenta, Mazáčová, Karpianus, Adachi, Karpianus... ?? nic z toho mi ani fň neřiká (vyjma toho druhýho Karpiana, samozřejmě, ale kdyby nebylo Končiny...), každého z nich bych si musel jít vygooglit abych vůbec zjistil kdo to sakra je (herec? moderátor? bloger? vloger? wut?) - na druhou stranu můj přehled české (pop)kultury je mizernej a neplánuju to nijak moc měnit, takže je dost dobře možné, že to skutečně sou nějaké profláklé celebrity, jen já sem v tomhle směru takovej ignorant.
30.5.2019 14:33 - Quentin
Sirien píše:
platba za přístup k záznamu celé hry - když si člověk může pustit tunu herních kanálů co sou zadara...)

Tohle někde nabízí nebo to byl jen příklad?
30.5.2019 14:38 - pilchowski
Quentin píše:
Tohle někde nabízí nebo to byl jen příklad?


psali na svým FB, že backeři dostanou přístup k delší stopáži s přebreptama, hluchejma místama apod.
30.5.2019 14:43 - sirien
Quentin píše:
Tohle někde nabízí nebo to byl jen příklad?

viz dříve:
pilchowski ve #216 píše:
Plnou palbu se všemi hluchými místy (sic) však dostanou backeři


Mikrotransakce za články v Končině pak nakonec nikdy nerealizovali, ale než se ten projekt samo-odepsal ta ten záměr explicitně vyjádřili. Na webu Končiny pak vyšel jeden volně dostupný článek o vedení hry, který měl být jako "ochutnávka" nebo "veřejná ukázka" toho budoucího obsahu. Nijak mě neokouzlil, v porovnání s místními články to byla dost začátečnická stať bez nějakého hlubšího vhledu.


Btw. co ta moje otázka výše - jako fakt ty lidi sou nějak známí? Já sem je teď projel Googlem a jako - jedinej Valenta z nich má záznam na wikipedii. Ostatní Google sice najde, ale až na jednu moderátorku (z první stránky Google ani nevim čeho, její Google top fame je, že byla jednou u Krause) to sou "random" divadelní herci, tzn. rozhodně ne "známé tváře", jak naznačoval Loki. Nebo sem něco minul?
30.5.2019 14:46 - pilchowski
Quentin píše:
Tohle někde nabízí nebo to byl jen příklad?


Cituji teda přesně, bohužel autoři KD se tady na kostce odmlčeli už před drahnou dobou...

"Prozradíme, že backeřii budou mít navíc exkluzivně přístup k nesestříhanému materiálu i se všemi legracemi a nepovedenými věcmi kolem."
30.5.2019 15:10 - Xeth
Na mne to dělá dojem, že se snaží o sestříhané záznamy hry. Těch 20 min podle mne bude nějaká ochutnávka, takový závdavek, pro nakopnutí startovače. Jinak si to moc nedovedu představit.
30.5.2019 15:28 - LokiB
Na tom, že backeři dostanou exkluzivní obsah, nevidím nic až tak divného. Jako večeři se štábem jako Critical Role holt asi nabízet nebudou ;)
30.5.2019 20:04 - Jarik
Já bych měl asi odpovědět do diskuse RPG videa, youtubeři, ... ,ale napíši to sem. Protože Sirien to tu nastřelil, tak odpovím sem.

Já jsem myslím "klasický český hráč", protože angličtinou FAKT nevládnu ani zbla (pomalu se to teď mění, ale tak pomalu, že každý žák ZŠ ví víc než já).

A co se YT videí týká, tak... si prostě zapnu generované titulky EN, k tomu generovaný překlad, a mohu se koukat. Úroveň ten překlad má stejně vysokou jako česká seriálová mainstreamová tvorba.
Toliko k té CZ a EN tvorbě na YT.
30.5.2019 20:53 - sirien
Jarik píše:
Úroveň ten překlad má stejně vysokou jako česká seriálová mainstreamová tvorba.

lol.
Jako... kvalita mainstreamového překladu, nebo jakože ten auto-překlad má stejnou kvalitu jako původní česká mainstream tvorba? :D
30.5.2019 21:22 - Jarik
Sirien: Myslím to takto. Polovina národa se večer dívá na Ordinace, Soukupa, apod.
Když proti tomu postavím Matta a Critical Roll s automatickým překladem, tak ten auto-překlad vítězí.

Toliko pro záznam.

Osobně jsem zvědaví, jestli ty "Krotitelské celebrity" budou aspoň z poloviny schopné být proaktivní (jako to maj hráči ve jmenovaném CR), nebo budou pasivní (reaktivní) jako dost z hráčů, co jsem potkal na GC :D
30.5.2019 21:50 - LokiB
Do záznamu, Ordinaci sleduje cca 1 milion diváků, Soukupa asi 4% (zajímavé, že zrovna 4%) diváků, což může být asi tak 150 tisíc lidí (vzhledem k počtu diváků).

Nesleduji ani jedno, ale Critical Role nesleduji pravidelně také, shlédnul jsem a rychlo-přetáčením projel některé několik jejich session. Dobrý, ale ne pro mě.

Čímžto pádem, budou-li Krotitelé někde mezi Soukupem a Critical Role ... asi to taky nebude pro mě. Ale myslím, že takhle dnešní doba nefunguje ... na české youtubery nekoukám vůbec, ale i od svého syna vím, že lidé na ně koukají. Mládež na ně kouká celkem hodně. Koukají i na úplně nésmysly, ze kterých mi zůstává rozum stát, když jsem s tím konfrontován. A jestliže mohou koukat pravidelně na holku, která dělá reklamu kosmetickému zboží, a koukají radši na českou holku než na cizinku (dcery mých kamarádů), nebo na české youtubery (a to podotýkám, že můj syn rozumí anglicky výborně, protože se učil už od velmi nízkého věku) ... tak si myslím, že na českou verzi podobného pořadu budou koukat také.
Stejně jako koukají lidé na české verze Voice of Každáprdel, Když spadlé hvězdy tančí nebo Tvoje zadní tvář má známý hlas ... a koukají raději na českou verzi, než na původní. Proč asi?
10.6.2019 16:00 - pilchowski
tak prej tady je nějakej teaser
10.6.2019 16:54 - sirien
au - sestřihávanej teaser a to zaváhání hned na pátý vteřině při uvítání diváka nad názvem vlastního pořadu. Já vim, že to je detail a nic to neříká o podobě toho co nás čeká, ale... srsly.

Jestli to je autentická podoba prostoru a úhlů kamer co se budou používat, tak jako dobrý. Jen teda místy mi přijde že někteří v těch záběrech svoje reakce trochu přehrávaj pro kameru, ale to přičítám spíš prvotnímu nadšení a myslim že je to v reálný hře (snad) rychle přejde.

Ok, od první minuty to je upřímně vtipný :D

Dobře. Pořád od toho nehodlám nic očekávat dokud neuvidim skutečnej první díl, ale minimálně zatim zvládaj nezklamat. So far so good.
10.6.2019 17:22 - LokiB
hele, přehrávání tam podle mě bude ... je to show, v show se přehrává. kdyby nepřehrávali, budou jim zas říkat, že jsou studení a nudní
10.6.2019 17:25 - sirien
aha.

Krotitelé draků – Epizoda I. – prolog

...ve skutečnosti překvapivě dobrý.

Produkční kvalita je super - čistej zvuk, hezký úhly kamer, hezky rozloženej prostor. A sympatická přidaná produkční hodnota (propsy, nějaký ty grafiky...)

Jedna z přítomných slečen mě dost irituje tím, že vypadá, gestikuluje a trochu i mluví jako jedna moje ex. Za to ona samozřejmě nemůže, ale je trochu těžký se od toho odtrhnout.

Chválim TARDIS hrneček. Nevim, čí je, ale ať je to kdokoliv, tak u mě má plus.

Nechci a minimálně výhledově zatim ani nebudu jmenovat, ale hráči mi nepřijdou úplně vyrovnaní (co do hry, RP i table talku), ale to se možná ještě vyvine.

20 minutovej formát je vcelku ok, ale teda doufal sem v trošku akčnější sestřih. Jako ne že by to bylo špatný ale zůstaly tam nějaký hluchý momenty v table talku a nějaký triviální hody, který sice asi (?) jako nejsou nijak "mimo normu", ale v rámci toho 20 minutovýho formátu sem čekal, že to bude pročištěnější.

Jako... jak moc to tak je v porovnání s jinými podobnými kanály budou muset posoudit jiní, kteří je sledují, ale na mě se za těch 20 minut vlastně stalo hrozně málo zajímavýho :/ Na druhou stranu kdejakej seriál má slabej první díl, takže...


Byl bych radši kdyby:

- Láďa spíš povzbuzoval hráče k tomu ať si akce popisují sami (a případně je doplňoval), spíš než aby to popisoval za ně (sestřelení vlašťovky, opsání dopisu)
- Láďa mluvil česky (nic ve zlym a vyjma toho začátku se tak i děje, ale prosím...)

...detaily, ale prospěly by :)


Anyway - so far, so good, sem zvědavej, jak se to výhledově vyvine.
10.6.2019 19:07 - ShadoWWW
Jako... HODNĚ dobrý! Kvalita je vynikající. První díl Critical Role před vámi tiše bledne. Máte můj obdiv.

Mou krevní skupinou je nejvíc Matyáš. Ale dost dobří jsou všichni hráči včetně PJ.

Toto se vám fakt povedlo. Jen tak dál.

Jen možná jediná drobná výtka ke Startovači: K těm nejvyšším odměnám jste mohli přihodit i základní trojici pravidel (PHB+DMG+MM). Podporovatelé by byli určitě rádi a měli by snadnou možnost, jak si hru zahrát, aniž by se museli složitě shánět s pravidly (nebo by to využili jako dárek pro někoho jiného). A vy byste tím ještě víc podpořili komunitu hráčů DnD 5e. 8)
10.6.2019 20:08 - York
Vypadá to fakt dobře.
10.6.2019 20:22 - ShadoWWW
Sirien: Nechceš jim pomoct s otitulkováním těch youtube videí? To by tomu Startovači mohlo dodat šťávu. Já na to bohužel nemám čas. :(
10.6.2019 20:38 - sirien
ShadoWWW: jako vážně se mě ptáš, jestli nechci jít aktivně spolupracovat s týmem Končiny? (EDIT: projistotu: ne, nechci)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090424060821533 secREMOTE_IP: 3.87.133.69