Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
28.2.2019 20:09 - Gurney
LKarpianus #96 píše:
Nadhled mi nechybí. Proto naprosto s nadhledem umím říct Siriene, ze jsi proste debil. :-) Dal to nemá smysl řešit. Good luck v trolleni, Mas ještě par dalších herců k zdrbani.

LKarpianus #152 píše:
Log1, tahle tendence z jeho strany už trvala delší dobu. A já si tu nadávku opravdu promyslel. Bylo mi jasné, že pro několik z vás tím vlastně potvrdím domněnku, že jsem namyšlený blbec, ale bylo pro mě důležitější to verbalizovat a tím to opravdu takhle ukončit.

Zrovna dnes ráno si tak čtu tvoje poznámky a přemýšlím, jestli ti poslat klasickou pmku na téma "buďte tak hodní a dodržujte to málo pravidel co tu máme, i když vás zrovna někdo naštve nebo máte nějaké osobní spory z minulosti". Nicméně tím druhým postem jsi to dilema vyřešil za mě - pokud to máš tak dobře promyšlené, zřejmě víš, jak se tady díváme na podobné osobní urážky (viz. pravidla webu, k rozkliknutí níže na stránce) a tedy zkoušíš, co všechno ti tady projde. Tímto jsi byl varován a jestli si od tebe přečtu nějaké další nadávky nebo další blábol na téma, že jsi vlastně nemohl jinak, letíš z Kostky, permanentně. A důrazně upozorňuju, že máš-li pocit, že ti křivdím, řeší se to po pmkách a nikoli ve veřejné diskuzi.

A poprosím všechny, kdo do této diskuze příspívají, aby vážili, co píšou. A pokud přece jen dojdete k závěru, že to nejde jinak a budete mít potřebu to "verbalizovat a tím to opravdu takto ukončit", raději se na to vykašlete a vyrazte ven do hezkého jarního počasí. Už se tady z toho začíná stávat další legendární žumpa.
28.2.2019 20:20 - LKarpianus
Gurney, muzes me vyhodit... Mas me plne svoleni. Diky...
1.3.2019 11:19 - Aegnor
LKarpianus: To by byla škoda. Krotitelé mají potenciál být kvalitní počin z české kotliny a mrzelo by mě, kdybychom tady nemohli slušně komunikovat s autory jenom kvůli jedné historické hádce.
9.3.2019 14:17 - pilchowski
No, zdá se, že přestali komunikovat autoři.
9.3.2019 15:31 - Log 1=0
A přitom mi přišlo, že se to u sousedů pěkně vyříkalo, a už by to mohlo být OK.
No, asi ne.
9.3.2019 19:59 - sirien
Klid, nic zajímavýho se zatim neděje - autoři hrají marketingovou hru s postupným uvolňováním informací (jednou za čas pošlou ven dílčí info aby drželi trafic na soc sítích atp., ale fakticky vlastně nic moc ukázaní neni. Naposled pár statů další postavy.)

Až dojde na něco zajímavýho tak se to sem myslim rychle donese i když to autoři nesdělí sami - že se rozhodli odmlčet je jejich volba, třeba je to zas přejde.
5.4.2019 17:05 - pilchowski
Gurney píše:
Se tak koukám na první postavu a dobrej min-max... "Kdysi vážený a charismatický velitel" Int 8 -1, Cha 8 -1


hele nějakým zázrakem se mu ty staty změnily
5.4.2019 18:06 - sirien
Hm. Taky přibyli nějaký postavy a hráči. Ale koho to v téhle fázi zajímá.

Upřímně - přijde mi to trochu křečovitě trapný. Zvlášť když nevydávaj žádný nový informace (/aktuality), ale jen uměle roztahujou publikace věcí který už dávno maj. Ještě by to třeba mohli dovést do dokonalosti a uvolňovat informace ne postavu po postavě, ale třeba stat po statu a se jménama hráčů by mohli na FB zkoušet hrát s publikem třeba šibenici tempem psímenko denně nebo třeba 20 otázek.

Teasery maj (by měly mít) nějaký hranice rozumného rozsahu plus jsou obvykle závislé na očekávání - vzhledem k tomu že tohle je úplně nová věc od které nikdo neví jaká bude a od autorů co svůj předchozí projekt silně nezvládli... myslim že bude pro všechny zdravější a důstojnější když si prostě počkáme až skutečně dodaj nějaký reálný obsah. Jako třeba první epizodu. Do té doby to je jen pokus vařit vodu, navíc znovu a znovu tu samou.
5.4.2019 18:12 - ShadoWWW
Souhlasím se Sirienem.

Ale vadí mi tam ještě jedna věc. Ty postavy jsou statově krutě nevyvážený. Chápu, že vlastnosti nahazovali, ale většina skupin jede podle standardní množiny nebo point-buy, takže tyto namaxované postavy budou mimo rámec herního zážitku těch, co si vyzkouší hraní DnD 5E v reakci na Krotitele draků.

Pokud chtějí oslovit DnD nepolíbené diváky a hru jim přiblížit, měli by vycházet z co nejstandardnějších předpokladů.

EDIT: Plus to, že začínají na 3. úrovni. Znám hráče, pro které je začínání na 3. úrovni složité a potřebují si to osahat a dostat do krve od 1. úrovně. Někteří dokonce začínají na 0. úrovni - jen s rasou a zázemím a povolání si berou až po prvním one-shotu.
5.4.2019 18:27 - LokiB
ShadoWWW: ten začátek na 3. úrovni bych jim nevyčítal. Stejně můžeš na všechno říc: "Znám hráče, pro které ..."

Hraní na 3. úrovni budede víc sexy
5.4.2019 18:28 - sirien
ShadoWWW: vůbec ty jejich postavy neřeš, ani staty, ani levely, nic - na těch statech nakonec beztak naprosto nesejde, ne když se bavíme o hernim streamu. Když se mnou souhlasíš, tak jim na to vůbec neskákej a v klidu si nerušeně počkej až skutečně dodaj nějakej obsah na kterym záleží.
5.4.2019 18:53 - Aegnor
ShadoWWW píše:
EDIT: Plus to, že začínají na 3. úrovni. Znám hráče, pro které je začínání na 3. úrovni složité a potřebují si to osahat a dostat do krve od 1. úrovně. Někteří dokonce začínají na 0. úrovni - jen s rasou a zázemím a povolání si berou až po prvním one-shotu.

Tak na jakejch úrovních začínali v Critical Role? Ty postavy byly snad ještě naexpenější, ne?
5.4.2019 18:59 - sirien
Já myslim, že ideální je začínat na 20. levelu.

Jen na to potřebuješ o dost víc desetistěnek.
5.4.2019 19:01 - ShadoWWW
To nevím. Vím, že začínali na Pathfinderu, a když přešli na 5E, tak jejich postavy byli na vyšší úrovni, aby to odpovídalo zkušenostem postav z PF.

3. úroveň je vhodná pro one-shoty, že si ten systém na jedno odpoledne nebo večer nabízí víc, ale při dlouhodobé kampani je rozhodně lepší začínat od 1.
5.4.2019 19:35 - sirien
Proč? To je myslim věc která mnohem víc záleží na tom jakou chci hrát kampaň a o jakých postavách chci vyprávět příběh, ne?
5.4.2019 21:22 - LokiB
ShadoWWW: to je pravidlo, které sis určil tak jako obecně sám :) nebo pro to máš nějaké zdůvodnění? Mně začínání na 1. úrovni dlouhodobě nevadilo a hráli jsme to tak, ale zrovna pro 5E jsme si taky řekli, že začneme už postouplí na třetí, dávalo nám to lepší feeling do dané kamapně
6.4.2019 08:26 - Quentin
Critical role začínali snad na 7., protože tak pokračovala jejich domácí kampaň, myslim.

3.lvl je dobrej začátek pro stream. 1-2.lvl jsou moc old schooly a můžeš snadno zařvat. IMO.
6.4.2019 08:38 - shari
O první kampani CR nevím skoro nic, ve druhé kampani začínali na druhé úrovni.

Osobně na začínání na třetí úrovni nevidím nic špatného - ani ve streamované hře ani v soukromé. Začínat na první je sice standard, ale není třeba se ho držet.
6.4.2019 08:40 - ShadoWWW
1. a 2. úroveň je to, co se dřív označovalo jako 0. úroveň, tedy jakýsi přerod obyvatele v dobrodruha. Když vezmu jako příklad Pána prstenů, Frodo se stává skutečným dobrodruhem v Roklince. Předtím je to spíš úvod k tomu, jak se stal nositelem Prstenu.

Osobně mi takto odehraná "minulost" přijde lepší, než když hráč začne už jako dobrodruh (typicky 1. úroveň v 4E nebo 3. úroveň v 5E) a minulost si sepíše na papír, ale nejsou to hráčovy skutečné zážitky.

A pak z hlediska pravidel. Prošlo mi pod rukama za ty čtyři roky kolem čtyřiceti hráčů. Většině z těch, co DnD předtím nikdy nehráli (žádnou předchozí edici), hodně usnadnilo začínání na 1. úrovni. Pro ty, kteří nikdy předtím nehráli žádné RPG, to byla skoro povinnost. Zrovna teď nedávno mi jeden hráč psal, který začínal tažení až na 5. úrovni, měl později kolem 10. úrovně problém, že se chytal stále méně a méně.

To je obecně problém internetových RPG diskuzí, že do nich přispívají geeci, co mají RPGčka v malíčku (nebo aspoň jedno). Jejich pohled na věc je deformovaný vůči těm, co RPGčka nikdy nehráli.
6.4.2019 08:49 - shari
ShadoWWW píše:
A pak z hlediska pravidel. Prošlo mi pod rukama za ty čtyři roky kolem čtyřiceti hráčů. Většině z těch, co DnD předtím nikdy nehráli (žádnou předchozí edici), hodně usnadnilo začínání na 1. úrovni. Pro ty, kteří nikdy předtím nehráli žádné RPG, to byla skoro povinnost. Zrovna teď nedávno mi jeden hráč psal, který začínal tažení až na 5. úrovni, měl později kolem 10. úrovně problém, že se chytal stále méně a méně.

Shadowwwe, omlouvám se, ale ačkoli ti tohle neberu, tak opravdu nerozumím tomu, proč by to měl být problém pro Krotitele draků. Co jsem koukala na web, tak minimálně ti první dva nějaké zkušenosti s hraním mají. Můžeš ten důvod trochu rozepsat?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070034027099609 secREMOTE_IP: 44.213.80.203