Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
26.7.2020 19:43 - Jerson
V té první hodině je strašně málo povídání o tom, jak vést hru. Chápu, že účelem videa může být nejen předat informace, ale třeba i zaplnit čas diváků a zabavit je, ale pak dávám přednost, když je zábavná a informační část oddělená pro snazší přeskočení.
26.7.2020 19:48 - sirien
efram: zjevně je myšlena "hustota informace", tj. počet jednotlivých sdělení na časovou jednotku.


Návštěvník: Není zač, Pepo, není vůbec zač.
26.7.2020 20:01 - PetrH
Ladislave, dochvilnost je výsadou nejen králů...STačí pustit za chvíli budeme, hned to vypadá lépe.
26.7.2020 20:19 - efram
Jerson

je to příliš dlouhé, mělo by to video být více strukturované a rozdělené do menších úseků
26.7.2020 20:34 - Návštěvník
Tím jsem chtěl říci, Siriene, že kážeš vodu a sám piješ víno. Pokud autoři Končiny nepochopili nevhodnost jistých témat pět let, tak ty jsi to nepochopil dodnes...

Můj přísvěpěk #837 nahlašte, prosím, moderátorům, ať se tímto tématem zabývají. Heslem může být něco jako: "Bezúčelná nahota RPGčkům dobrou pověst neudělá. Fakt ne."
26.7.2020 20:45 - York
Pepa: Popravdě mě se nelíbí tvoje tažení proti Sirienovu blogu úplně stejně jako se mi nelíbilo tažení proti Končině. Proč nikdo nesmí mít erotiku na blogu a proč nikdo nesmí napsat RPG setting plnej znásilňování víl a jinejch drsnejch témat? Ani jedno z toho nikomu neubližuje a nikdo přece nikoho nenutí ten blog číst a to RPG hrát.
26.7.2020 20:51 - efram
York

protože to v kontextu blogu nedava smysl, i když o tom autor napíše statě
26.7.2020 20:52 - Jezus
Je fakt, že sirienovi blogy nemají věkový rating veškerý žádný, nicméně i tak je určitý rozdíl mezi obrázkem s mírným erotickým podtónem a herním obsahem se sexuálním otroctvím a náznakem akceptovatelnosti znásilnění jako biologického pudu...

Což ovšem neznamená, že by ty sirienovi obrázky, které nijak nesouvisejí s obsahem článku byly úplně košér. Je to zbytečný sexismus. Nicméně proto je tam taky má, že? :-)
26.7.2020 20:54 - Boldrick
Nazdar, nenechte se rušit, jen pár drobností.
Sirien není teenager? ;-)

A jeho články jsou super a jestli jim ještě něco přidává pak jsou to ty dámy, já jsem pro, bez ironie.
26.7.2020 20:57 - PetrH
K tématu, je tu někdo, kdo sleduje dnešek ?
26.7.2020 21:04 - Jezus
Já koukám na výjimečné nedělní mrkwí vysílání, protože mám pocit, že záznam mají placený, abych pak mohl porovnávat...
26.7.2020 21:06 - PetrH
oni KD taky, ja mam oboji, zatim mrkew vede
26.7.2020 21:07 - Jezus
Nebo radíš, abych přeladil? Mrkew (dneska?) zatím nic moc... ale je fakt, že to stejně posloichám jen napůl ucha...
26.7.2020 21:11 - York
efram píše:
protože to v kontextu blogu nedava smysl


Nemám sice rád, když lidi tapetujou diskuse obrázkama, ale tady fakt musim:

26.7.2020 21:21 - efram
York

tím jsi jako obhájil svuj nazor ? velice moudre,
hele napis taky nejakou stat jak podpori polodena nebo naha zena clanek o tom jak je to dobre, treba stejne jako naha zenska palzici se na prkne podlaze propagujici ta prkna
26.7.2020 21:24 - sirien
Pepa: Ve skutečnosti piju single malt. Až zvládneš ustát pohled na fotku ženské bradavky bez zrychlenýho tepu a morální krize, tak doporučuju vyzkoušet. (Ne dřív, mohlo by to vést k tomu, že spatříš reálnou bradavku, na což zjevně ještě nejsi ready.)


Boldrick: samozřejmě, že sem teenager - kolik by mi asi tak jako mělo bejt? Nicméně ty holky dávám k blogům, ne k článkům. Fakt v tom je rozdíl.
26.7.2020 21:25 - Log 1=0
Několik poznámek za mne:
1. Mezi použitím erotických fotek a de facto legitimizací znásilnění (byť čistě v rámci fikce) vidím naprosto zásadní rozdíl, a dost se mi nelíbí, když Pepa používá první k relativizaci druhého.
2. Erotika na blogu a drsné věci v RPG jsou naprosto v pořádku, pokud jsou dobře zpracovány. Což tady ani v jednom případě neplatí. Ne, vtip, kterému se dnes už směje jen sám autor nepovažuji za legitimní důvod pro cokoli, a pokud (doufám) nezáměrnou obhajobu sexuálních násilníků a vrahů někdo považuje za dobré zpracování tohoto tématu, tak žije na nějaké jiné planetě. Pokud by Sirien přestal ty fotky používat, budu jen rád. Ale pořád tu jsou rozdíly dané bodem předešlým a následujícím.
3. Sirien na své blogy dává obecně věci, které nejsou úplně "košer", hlavně nedomyšlené věci, spíše zbytečné seznamy seriálových epizod a kontroverzní věci, o kterých se chce pohádat. Končina byla určena k "maximálnímu rozšíření" mezi lidi, jako hlavní produkt svých autorů. Zamýšlený a možná i reálný dopad těchto věcí je naprosto odlišný.
26.7.2020 21:26 - Jezus
To je teda úroveň, fakt. *vážně bych ocenil smajlíka obracejcího oči v sloup* (Připadal bych si pak při tom kázání tak jako víc dospěle...)
26.7.2020 21:28 - efram
kdo je nebo neni ready je diskutabilni, pravdou je ze mnozi co jsou ready ji zase dlouho nevideli a pak potrebuji jine kompenzace
26.7.2020 21:43 - Návštěvník
Sirien: Myslíš si, že se obhájíš navážením do mě? Nemyslím si...

Log1 = 0 píše:
1. Mezi použitím erotických fotek a de facto legitimizací znásilnění (byť čistě v rámci fikce) vidím naprosto zásadní rozdíl, a dost se mi nelíbí, když Pepa používá první k relativizaci druhého.


Jako ano. Takto: Sirien v tomto dělá "menší zlo" (nebo menší "medvědí službu") než dělala Končina, ale i tak se proti tomu vymezuji. Je to podobné jako propagovat pomocí nahých holek například šachy. Číli úplně mimo.

Naštěstí jsme komunita. A komunita nežije pod nějakým "diktátem". Komunita žije způsobem "jakým si to sama udělá". Takže pokud se vám toto také nelíbí, tak se proti tomu (podobně jako já) také vymezte a třeba se něco změní. I vy (každý z vás) máte tu šanci udělat svět lepším, vřelejším a více "welcoming" místem...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086096048355103 secREMOTE_IP: 18.208.172.3