Kultura

LKarpianus
29.1.2019 12:28
Krotitelé draků
Už několik měsíců pracujeme na přípravě seriálu á la Critical role z prostředí Končiny... Stay tuned! :-D

A pokud byste náhodou chtěli být informování o veškerých novinkách, tak nás lajkněte na facebooku. Za jakýkoliv feedback a podporu budeme rádi!

Web
Facebook
Instagram

Hráči:
- Matyáš Valenta
- Zuzana Mazáčová
6.8.2019 16:29 - PetrH
já snad nějaký ten santuscoin obětuji a půjdu do Polis
6.8.2019 22:40 - sirien
wut? co? proč?
6.8.2019 22:41 - ShadoWWW
Facebook KD píše:
TAK JE TO TADY!
Budeme hrát od října pravidelně každý druhý týden! Níže pro všechny případné další doplňující informace:

1) BUDETE TO STREAMOVAT?
Ano i ne... Došli jsme k závěru, že abychom byli schopni natáčet ve stejném složení a abychom nepřišli o žádného hráče, nezvládneme se scházet pravidelně v ty samé dny na živý stream. Proto budeme natáčet pokaždý v jiný den, předtočíme nejspíš i nějaké díly, které ale pak na náš YouTube kanál budeme zveřejňovat pravidelně, každý druhý týden. Streamování ale plánujeme (veškerou techniku na to máme k dispozici) ve významných situacích - například při završení dlouhé kampaně, předvánoční stream atd...

2) MŮŽU VÁS VIDĚT NAŽIVO A NE JEN NA YOUTUBE?
Ano! Budeme natáčet v Paralelní polis. Předem vždy dáme vědět, v jaké termíny a vy se za námi můžete přijít podívat. Abyste nás při natáčení nerušili, bude přímo v kavárně Paralelní polis promítané živé natáčení na velkou obrazovku a k ní si můžete zapůjčit ti bluetooth sluchátka. Po samotném hraní pak přijdeme mezi vás a rádi si s vámi popovídáme. Budeme rádi za jakýkoliv názor, kritiku a podobně!

3) JAK TO BUDE VYPADAT?
Natáčet budeme na tři kamery v podobném setupu, jako má například Critical role, hráče včetně gamemastera tak uvidíte v obraze prakticky neustále a můžete sledovat jejich reakce.

4) JAKÝ CHYSTÁTE PŘÍBĚH?
Budeme navazovat na naše hraní z natáčení. Před prvním hraním zveřejníme i pro lidi, co nás nebackli, záznam z hraní, aby se mohli na příběh podívat. A samozřejmě na začátku hry náš GameMaster shrne v kostce, co se našim hrdinům přihodilo a kde navazujeme.

5) CHYSTÁTE NĚJAKÉ NOVINKY?
Ano, chceme na naše natáčení pravidelně zvát hosty. Už máme rozjednané dva, skvělé, na které se moc těšíme! Další novinkou, kterou zvažujeme je, že Ladislav Karpianus vždy krátce před hraním zveřejní své poznámky k následující hře a vy tak budete moci v přímém přenosu sledovat, jak mu to hráči hatí a jak se z toho snaží vybruslit a improvizovat. Slibujeme si od toho, že by to mohlo pomoci začínajícím gamemasterům, aby ještě více viděli "do karet" našemu vypravěči.

6) JAK TO CELÉ BUDE FINANCOVANÉ?
Krátce před říjnem zveřejníme kampaň Patron na Startovači. Ta funguje tak, že případní zájemci nám můžou zasílat pravidelně menší částku, za kterou budeme moci koupit lepší vybavení, zaplatit prostor i člověka, který se nám o celý záznam a případné streamy bude starat. Ze začátku jedeme nadšenecky - vše je zadarmo, ale víme, že déle jak půl roku taková věc bez financí nepůjde udržet...

Pokud máte další dotazy, ptejte se v komentářích! Moc se na vás těšíme!
6.8.2019 22:54 - sirien
aha.
6.8.2019 23:13 - Colombo
To je ta zprofanovaná Pražská Kavárna?
6.8.2019 23:33 - sirien
Mimo jiné.
7.8.2019 07:42 - Jerson
sirien píše:
aha

Jaká to nadšená reakce...
Ale měl jsem při čtení jejich FB podobné pocity.
7.8.2019 09:01 - Aegnor
Takže, LK se prvně vrhnul na projekt silně závisející na financování fanouškovské komunity a až když mu to nevyšlo, tak udělal projekt budující fanouškovskou základnu? Chápu to správně?
7.8.2019 09:16 - LokiB
Aegnor ... jo, asi to chápeš správně? Mně to přijde logické. Prostě to zkusili, nevyšlo to, všichni jim říkají, že jedním z důvodů je i nedostatek fanouškovské základny, tak ji vytvářejí.
Co by se na tom dalo nechápat? Že "kdybys něco takového dělal ty, tak bys to dělal jinak"? :)
7.8.2019 09:43 - Jerson
No já bych třeba začal s tím, že to budu dělat zadarmo, tedy za vlastní peníze, a když se to bude líbit, tak bych si o nějaké peníze řekl. Začít tím, že to budu dělat zadarmo, tedy za vlastní, ale když fanoušci nezačnou platit, tak skončím, mi přijde takové... zvláštní.
7.8.2019 09:48 - LokiB
Jerson: však ti v tomhle plánu nikdo nebrání, ne?. Začni, já se rád podívám a podpořím tě :)
7.8.2019 09:50 - Jarik
Jerson: tomu se říká práce.
Děláš to za peníze, i když se ten výsledek nemusí líbit :D

Pak je ještě možnost... svézt se někomu po zádech. Když se něco (co někdo dělá zadarmo) líbí, tak JÁ to můžu dělat za peníze. Na svém trhu.
Ale ani tato cesta tu neproběhla.
7.8.2019 10:12 - efram
Přesně jak píše LokiB, všichni co říkáte, že by jste to udělali jinak OK, běžte a udělejte to! Můžeme pak porovnat výsledky.
7.8.2019 10:16 - Aegnor
LokiB píše:
Co by se na tom dalo nechápat?

Co já vím, třeba má obrovskou fanouškovskou základnu a nepotřebuje ji budovat.
7.8.2019 10:25 - Jezus
Pokud to chápu správně, tak LK nechce dělat klasické "for fun" hraní točené na jednu kameru a mikrák, kterých po netu (česky) pár je. Některé jsou koukatelné, je fajn, že jsou, ale chápu, že k nim nechce přidávat další.

Prostě jeho primární motivace (respektive to, co ho na tom baví/zajímá) je zkusit to posunout trochu "výš", do vyšší kvality (alespoň, co se techniky týká). Plus není to samozřejmě klasická parta rpg hráčů, což s tím souvisí.

A teď. Tyhle srandy něco stojí (ta úroveň, kterou chce). On do toho nějaké své peníze (a hlavně čas a fůru zařizování) dává. Takže fáze - dělám za vlastní - tam je. Jenže vzhledem k nákladům je dlouhodobě neudržitelná (byl by to moc drahý koníček).
Takže to zkusí, a uvidí se podle zájmu "komunity".

Upřímně - pokud nebude zájem (ani počty zhlédnutí), koho by bavilo točit něco, na co nikdo nekouká, i kdyby na to ty (vlastní/sponzorské) peníze měl?
7.8.2019 10:26 - obbivan
Aegnor: To by mu vyšel startovač.
7.8.2019 10:34 - sirien
Loki, efram: na to aby někdo řekl, že se věci mají dělat jinak nebo že by je dělal jinak nebo radši viděl dělané jinak skutečně nemusí jít a sám je dělat. Lidé co ty věci skutečně dělají se k tomu pak můžou postavit jak chtějí a vzít to jako doporučení, radu, kritiku, blbý kecy nebo to zcela ignorovat. Což má pak svou váhu podle toho, jak úspěšní skutečně jsou.

Ani jeden z vás nepatří k lidem co to skutečně dělají. Zmínění lidé co to skutečně dělají byli doteď velmi neúspěšní ve všem čeho se dotkli. Jiní lidé co to dělají (úspěšně) to dělají jinak - shodou okolností tak jak tu píší ostatní. Asi tolik ke smysluplnosti vašich "moudrých" poznámek.


Jerson: no, já sem viděl ten jejich slavnej nesestříhanej záznam pro backery. Byl sem tím okouzlen asi tak stejně jako Ladislavovou přetrvávající představou, že má na to, aby dával nějaké rady nováčkům o vedení her.
7.8.2019 10:41 - sirien
Jezus píše:
Prostě jeho primární motivace

...je sklidit potlesk publika a udělat ze sebe osobnost ("osobnost") scény.

Působilo to tak na mě dřív, působí to tak na mě teď. Fakt že absenci vlastního "kreditu", kvality obsahu a nějaké časové investice a autenticity zkouší přebít penězma, formou a hrubou propagací (Končina a desítky tisíc za ilustrace a promo, Krotitelé a startovač na půl mega s mediálníma partnerama...) mě přiznám se trochu irituje - působí to na mě jak snaha bulvární celebrity být ve středu pozornosti bez toho, aby měla k čemukoliv co říct.
7.8.2019 11:25 - Jezus
sirien píše:

...je sklidit potlesk publika a udělat ze sebe osobnost ("osobnost") scény.


True. Já neříkám, že je to bůhví jak ctnostná motivace ;-) Sklízení potlesku je ostatně důvod, proč na "jeviště" leze hodně lidí.
Samozřejmě, že "lepší" motivací je "pobavit sebe a ostatní", ale ono se to často má ruku v ruce. Ani CR by bez "potlesku" nedělali věci s takovým nadšením...

Samozřejmě, že je škoda, že tu není někdo, kdo by uměl suprově vést hru/ovládal moderní herní teorii a praxi/ zvládl roleplayovat a přitom nerailrodovat/sehnal k sobě dobré hráč a roleplayery/uměl si udělat slušné promo (protože bez toho se do širšího povědomí dostaneš blbě, to je prostě fakt)/a ještě si zorganizoval solidní technickou úroveň. A hlavně vůbec by chtěl nějaký takový projekt dělat.

Iritovat tě to může a já se ti nedivím. Ale hodně té "flustrace" imho vychází z toho, že to zaprvé není skutečně někdo z vnitřku komunity a zadruhé z toho, že v ní není nikdo lepší*.

*(mluvím o souhrnu herních dovedností, které tu jsou a organizačných možností, pořádného proma a ochoty "jít s kůží na trh")
7.8.2019 11:35 - efram
sirien

Šel a udělal to jinak, holt se nepovedlo. Ale pořád je o krok dál před místními radílky jak by to bylo lepší. Je to takový cimrmanovský styl, ale budiž.

- z čeho čerpáš své přesvědčení, že: Píše:
Působilo to tak na mě dřív, působí to tak na mě teď. Fakt že absenci vlastního "kreditu", kvality obsahu a nějaké časové investice a autenticity zkouší přebít penězma, formou a hrubou propagací


Koukal jsem na vide KD a rozhovor v PJC a nic z toho co tam píšeš nevidím.

Vidím v tom pouze to že, věnovat se tomuhle směru propagace je mimo můj hledáček a zájem. Nevěnoval bych tomu ani čas, ani finance. Ta videa jsou obecně špatná, nelíbí se mi, ale to jsem tu už psal. V tom jsme, kupodivu, ve shodě.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095440864562988 secREMOTE_IP: 44.204.164.147