Kultura

Dukolm
22.1.2019 17:02




Zde se řeší provozní věci okolo SRD jako celku pokud máte něco přímo k nějakým pravidům v SRD tak doporučuji napsat do diskusí pro to určených:


Věci které by jsme chtěly/plánujeme do SRD přidat ale čekají až na ně vyjde můj čas. Pokud by někdo chtěl s něčím pomoci může se ozvat.
  • Rámeček na externí odkazy - nový typ rámečku, který by odkazoval na další zdroje a články třeba zde na Kostce a který by se zobrazoval bokem hlavního textu. Dukolm nemá problém připravit html (Vue komponentu) podobu rámečku; Co je potřeba je vyřešit css styly tak, aby rámečky nerušily text a byly opravdu jen jako doplňkový obsah. A tyhle podmínky splňovaly pro všechna zařízení a jejich displeje.
  • Sbírání zpětné vazba - postranní nebo dolní ouško s odkazem na googlí formulář pro potřeby sbírání zpětné vazby.
  • Patička - vzhledem k tomu že vuepress nemá zatím patičku stránky a docela by se nám hodila tak je v plánu prověřit možnost ji přidat.
  • Kartotéky (pracovní název) - SRD je super na texty - už ne na vyhledávání ze seznamů. Bylo by super mít bokem SRD filtrovací výpisy např. na DnD kouzla, Fate triky, AW tahy atp. Co je potřeba: transformovat text v SRD na databázi + vytvořit stránku se samotným filtrováním nad takovou databází.
Github repozitář generátoru SRD d20cz/srd-generator-v2
Co pohání SRD VuePress
Autorská citace #21
23.1.2019 18:49 - Šaman
Jop, dopsal jsem to do svého příspěvku paralerně s tebou. Upravil jsem to experimentálně v prvním dlouhém rámečku, strana 3: Landon se pokouší dostat z prastaré smrtící mechanické pasti…
Autorská citace #22
23.1.2019 19:27 - Dukolm
Za mě rozhodně neplánuji nějaké přepínání vzhledu maximálně jemně odlišný vzhled pro jednotlivé srd. Za mě SRD nikdy nebude nahrazovat PDF formát s obrázky, ... protože účel je jiný a to ten že za mě by mělo splňovat tyto požadavky: Rychlé a nenáročné na přenesená data. Čitelnost má přednost před grafikou. A dlouhodobě nenáročné na údržbu. Jednoduše se budou odkazovat kapitoly a části textu.

Pokud něco takového chceš a potřebuješ tak se můžeš dát do práce a udělat si to, prostředky k tomu jsou ale v mém plánu věcí co bych chtěl udělat to není takže to bude na někom jiném.

Teď něco málo k řešení využíváme VuePress a ten používá pro markdown toto řešení markdown-it) tam do něj máme zapojených pár rozšíření třeba na tvorbu bloků co používáme na rámečky protože některé budoucí SRD budou potřebovat více typů rámečků. A jen s citací kterou jsme vyhradily na příklady si nevystačíme. SRD jako takové je "statická"* webová stránka automaticky generovaná na počítači ze kterého nahráváme nové verze. To značí že nám pro jeho hostování stačí obyčejný hosting bez nějakého programovacího jazyku jen s webovým serverem.

DnD a listy kouzel i ve funkcionalitě SRD by se k tomu dalo najít řešení napadly mě hned dvě co kouzlo to samostatná kapitola a menu podle povolání nebo abecedy, případně stránky s odkazy na jednotlivá kouzla.


* pro ty technicky více znalé je statická na serveru ale na klientu je super javascriptové řešení s před načítáním věcí., ...
Autorská citace #23
23.1.2019 23:08 - Colombo
Píše:
* pro ty technicky více znalé je statická na serveru ale na klientu je super javascriptové řešení s před načítáním věcí., ...

Tím šuper javascriptové řešení myslíš to, jak to všichni nenávidí, když stránka začne loadovat kód bůhví odkud a zaseká to počítač?
Autorská citace #24
23.1.2019 23:35 - Dukolm
No přijde ti že by se tak SRD chovalo? Protože to co popisuješ ty je podle mě špatné řešení. Tady to je statické html jen pokud máš JS zapnutý tak to umí načíst věci rychleji a pře načíst jen část stránky a vyhledávat nad nadpisy. Neboj se bitcoiny na váš účet netěžíme :-D
Autorská citace #25
23.1.2019 23:49 - sirien
DogeCoiny, na druhou stranu...
Autorská citace #26
23.1.2019 23:57 - Šaman
Dukolm píše:
Neboj se bitcoiny na váš účet netěžíme :-D

Tak mě by to nevadilo. Klidně mi je tam těž ;)
Autorská citace #27
3.2.2019 21:54 - Maelik
Díky práci na e-book verzi D&D5e mám k dispozici pravidla mechanik i kouzla (jak z PHB, tak můj překlad Xanathara), zatím k dispozici v .docu, .odt, .epub (= html) a .mobi. Nemám problém je převést i do markdownu.

Nevím jak moc to potencionálně pomůže, ale kdyžtak stačí říct v jakém formátu a kam to mám hodit.
Autorská citace #28
3.2.2019 22:26 - sirien
Maelik: pomůže to naprosto neskutečně.

EDIT: poslal sem Ti nějaké detaily v PM

EDIT2: formátování pls podle formátovacího manuálu k SRD
Autorská citace #29
5.2.2019 11:58 - Maelik
vyžádané soubory byly zaslány agentovi uvedenému v PM.
Autorská citace #30
6.2.2019 14:48 - Arled
Dalo to trochu víc práce než jsem čekal, ale moc děkuji. Bez Tvého souboru bych na tom strávil mnohem víc času.
Autorská citace #31
7.2.2019 01:13 - Maelik
Jsem rád, že to pomohlo.
Autorská citace #32
7.2.2019 01:20 - Colombo
Rozbalovací šipečky by mi více seděli na levé straně s tím, že nebudou jen u té největší kategorie, ale u těch menších.

Jinak, chválím že je kód dostupný na githubu a že je to v markdownu:P

Snad jen, bylo by hezké mít na githubu link na live verzi.
Autorská citace #33
7.2.2019 02:01 - sirien
Colombo: noted. Jestli Tě napadne ještě něco tak dej určitě vědět.

(o podivnosti H4+ nadpisů víme a je v plánu udělat pro ně výhledově nějaké vhodnější styly)
Autorská citace #34
7.2.2019 08:41 - Jarik
Sirien:
ehm, ehm... Budou SRD i SW Fate? :D

a u ST chybí v menu Kung Fu (v sekci Subsystémy).
Autorská citace #35
11.2.2019 14:12 - sirien
Ano, i SW Fate budou... ale dej mi po tý trojici základních příruček trochu voraz :D

(kung-fu - díky, vidim, chybně nastavenej nadpis... opravim)
Autorská citace #36
19.2.2019 21:22 - sirien
Z diskuse k DnD 5e SRD:

sirien píše:
Grimoár poměrně dobře ukázal, že chování levého menu je skutečně... řekněme neoptimální. Bohužel řešení podle všeho není momentálně triviální :/


Aegnor píše:
Funguje to pouze přes copy-paste? Nemůže to fungovat přes nějaké odkazování na zdrojovou stránku (tzn. mít magickou střelu v příručce hráče a ve všech virtuálních knihách pouze říct "vlož kouzlo odsud")? Velice by to zjednodušilo aplikaci jakýchkoliv errat.


Taky už mě to napadlo.

Ono momentálně jsou na stole v podstatě dva problémy:

1) jak přimět levé menu, aby udělalo nižší nadpisy collapsible (=rozklikávací). Vuepress bohužel momentálně tuhle možnost nenabízí (umí vytvořit položky vyšší úrovně a shrnout pod ně základní položky, ale neumí jít dolu dovnitř jednoho souboru)

2) jak centralizovat obsah který chceme mít na více místech. Teoreticky by to mohlo být proveditelné, protože Vuepress by měl umět načíst vue.js kód přímo z .md souboru, takže bys teoreticky mohl udělat každé kouzlo jako separátní .md soubor a pak udělat jeden soubor který by byl tvořený sérií odkazů na tyhle dílčí .md soubory.

Bohužel teď nemůžu nikde najít jak by se to mělo udělat.

Otázka je, co by to udělalo s rychlostí načítání (ono už teď sou ty kouzla fakt otravně dlouhej soubor...)


Každopádně zdroj je veřejně na Githubu (jak pro SRD tak pro Vuepress), tak se na to klidně mrkni a jestli Tě něco napadne tak dej vědět.
Autorská citace #37
19.2.2019 23:33 - Colombo
1) To jako že si nemůžete udělat customizované CSS nebo napsat nějaký plugin? Protože tohle je čistě HTML5 + něco málo JS záležitost. A to píšu z pozice někoho, kdo CSS nebo HTML v podstatě nerozumí

2) Pro listy kouzel atp. by nebyl problem udělat nějaký processing step před tím vaším vuepressem (ostatně, tohle static site generatory dělají celkem běžně s listem stránek/postů, které jsou pak na hlavní stránce).

V podstatě si uděláš md s kouzlem ve složce kouzla. Na začátku md budou nějaké yaml tagy.

Kdekoliv budeš chtít pak hodit to kouzlo, hodíš tam spešl tag a v preprocessing kroku se jukneš do souborů pro kouzla, najdeš konkrétní kouzlo a celé to kouzlo tam prostě nakopíruješ.

V momentě kdy budeš chtít udělat listy kouzel, nemusíš ručně psát nějaký list, prostě se jukneš do složky a podle souborů ve složce uděláš list kouzel, případně vyfiltrovaný podle nějakého YAML tagu.

Ono, napsat si custom static site generator není vůbec těžké.

Můj jednoduchý a prasácky napsaný má jen 300 řádků. Nejtěžší na tom je to CSS
https://github.com/J-Moravec/CookingRecipes
Autorská citace #38
19.2.2019 23:49 - sirien
Colombo: Tak udělat jde cokoliv, že jo. Třeba si napsat vlastní JS framework na míru a udělat si na něm vlastní publikační platformu. Na co to naráží je:

a) kolik času do toho Dukolm chce/může spálit teď (hint: tohle ideálně nemá být věc nad kterou by se spálily nekonečna času, naopak)

b) kolik času to má žrát v budoucnu (hint: záměr je mít co nejnižší náklady na údržbu - jakejkoliv vlastní mod může v budoucnu těžce zkomplikovat život nebo minimálně něco rozbít a následně sežrat čas na opravu, pokud by nastal konflit s nějakou budoucí verzí)


Zároveň tu nikde netiká časovaná bomba, takže aktuální heslo je spíš "v klidu, rozvážně, bez zbrklosti, cestou nejmenšího odporu". Samozřejmě, pokud někdo udělá research za nás a hodí sem nějaké použitelné výsledky, tak to může věci značně usnadnit a urychlit (taky to určitě nakopne, protože dělat na něčem s čim lidi pomáhaj je vždycky víc naplňující).

Např. ten postup cos popsal mě napadl taky (a to toho vim o programování dost možná i míň než Ty) - když někde v manuálech a vývojářských diskusích Vuepressu zvládneš vyhrabat, jak ty proměnné (="spešl tag") nahradit konstantami (="TENHLE tag"), tak to bude awesome - já to už zkoušel, ale jen v rychlosti a na nic užitečnýho sem tam nenarazil (nebo možná jo, ale nerozeznal sem že to je to co potřebuju).
Autorská citace #39
20.2.2019 00:38 - Dukolm
Colombo píše:
2) Pro listy kouzel atp. by nebyl problem udělat nějaký processing step před tím vaším vuepressem (ostatně, tohle static site genera


Tohle je jedna z možností která se dá udělat ale aktuálně na SRD dělá víc lidí co umí naplnit markdown soubory, než těch co umí programovat. To nemyslím nějak špatně spíš to jen ukazuje to že SRD jsou ještě ve vývoji a některé věci se jednodušeji vyzkouší hrubou silou CTRL+C,CTRL+V než hned je promýšlet optimalizovat programováním. To je fáze ve který jsme teď.

A tím se dostáváme i k věcem jako menu, ... tak sou zatím jiné priority než přepisovat fungování komponenty pro měnu.

Aktuálně pro mě je prioritou automatizace nasazení změn. Z gitu na live verzi.

sirien píše:
Např. ten postup cos popsal mě napadl taky (a to toho vim o programování dost možná i míň než Ty) - když někde v manuálech a vývojářských diskusích Vuepressu zvládneš vyhrabat, jak ty proměnné (="spešl tag") nahradit konstantami (="TENHLE tag"), tak to bude awesome - já to už zkoušel, ale jen v rychlosti a na nic užitečnýho sem tam nenarazil (nebo možná jo, ale nerozeznal sem že to je to co potřebuju).


Ten tag kdysi odmítly takže přímo ve vuepresu není, ale šlo by použít jiné řešení založené na node.js které by se spustilo před builděním statické verze SRD. Ale to jsem zatím neměl čas studovat a zkoušet zprovoznit.
Autorská citace #40
13.4.2019 19:28 - sirien
je tu někdo kdo by byl ochotný napsat skript, který:

- vezme .md soubor a roztrhá ho na hromadu menších souborů, kde každá mini-soubor bude obsahovat právě Hx a text po další Hx
- vezme ten samý .md soubor, všechny Hx nahradí stringem obsahujícím onen konkrétní Hx a zahodí všechno ostatní

?
Fakt by se to hodilo - moc moc by se to hodilo :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.067216157913208 secREMOTE_IP: 44.192.107.255