Kultura

Dukolm
22.1.2019 17:02




Zde se řeší provozní věci okolo SRD jako celku pokud máte něco přímo k nějakým pravidům v SRD tak doporučuji napsat do diskusí pro to určených:


Věci které by jsme chtěly/plánujeme do SRD přidat ale čekají až na ně vyjde můj čas. Pokud by někdo chtěl s něčím pomoci může se ozvat.
  • Rámeček na externí odkazy - nový typ rámečku, který by odkazoval na další zdroje a články třeba zde na Kostce a který by se zobrazoval bokem hlavního textu. Dukolm nemá problém připravit html (Vue komponentu) podobu rámečku; Co je potřeba je vyřešit css styly tak, aby rámečky nerušily text a byly opravdu jen jako doplňkový obsah. A tyhle podmínky splňovaly pro všechna zařízení a jejich displeje.
  • Sbírání zpětné vazba - postranní nebo dolní ouško s odkazem na googlí formulář pro potřeby sbírání zpětné vazby.
  • Patička - vzhledem k tomu že vuepress nemá zatím patičku stránky a docela by se nám hodila tak je v plánu prověřit možnost ji přidat.
  • Kartotéky (pracovní název) - SRD je super na texty - už ne na vyhledávání ze seznamů. Bylo by super mít bokem SRD filtrovací výpisy např. na DnD kouzla, Fate triky, AW tahy atp. Co je potřeba: transformovat text v SRD na databázi + vytvořit stránku se samotným filtrováním nad takovou databází.
Github repozitář generátoru SRD d20cz/srd-generator-v2
Co pohání SRD VuePress
18.5.2023 21:28 - MarkyParky
Ha, tak to je vtipné.

Ono se dá nechat vypsat, jaké aktivity na tom webu dělal.

Takže:
- úvod si (dle instrukcí) stáhl z vašeho srd
- pak z nějakého důvodu přešel na wikiwand, na drd2.cz a nakonec skončil na wikipedii. Někde v tomhle procesu byly ty faily a fakáče.

Ve výstupu tak info ze srd bylo v pořádku, z toho zbytku dal směsici obecných canců a stížností na blokaci.

Tzn. omlouvám se za planý poplach, chyba není tady, ale obligátní ChatGPT skleróze a v tom, že neumím psát zadání tak, abych tu sklerózu potlačil.

Jdu to zkusit znovu.
18.5.2023 21:48 - MarkyParky
Hm, tak opět neúspěch:

Konverzace píše:

User
Chci, abys mi vytvořil tři ukázkové postavy pro hru Dračí doupě 2.

Jako zdroj pravidel používej pouze web http://drd2srd.d20.cz/
Nepoužívej žádné jiné weby.

Nevysvětluj mi, jak tvorba postav probíhá, nepokládej doplňující otázky, rovnou vypiš výsledek ve strukturované formě.


ChatGPT
Finished browsing
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Reading content
Going back to last page
Scrolling down
Reading content
Click failed
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Click failed
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Clicked on:
Favicon
fatesrd.d20.cz
Going back to last page
Reading content failed
Reading content failed
Going back to last page
Click failed
Finished browsing

Omlouvám se, ale při přístupu na stránku s povoláními došlo k problémům a nebylo možné získat potřebné informace pro vytvoření postav. Bylo mi však možné zjistit následující informace o rasách

User
Jaký druh problému tě zastavil při přístupu na stránku s povoláními?

ChatGPT
Při pokusu o přístup na stránku s povoláními došlo k chybě spojení - stránka nebyla dostupná, nejspíše kvůli problému na serveru nebo síťové chybě. Tyto problémy mohou být dočasné a stránka může být později znovu dostupná. Je mi líto za způsobené nepříjemnosti.

User
Stránka s povoláními je tady:
http://drd2srd.d20.cz/zakladni-prirucka/25-zakladni-povolani.html

Zkus navázat, kde jsi skončil a dotvořit postavy.


ChatGPT
Finished browsing
Click failed
Finished browsing

Omlouvám se, ale i při pokusu o přímý přístup na stránku s povoláními došlo k chybě spojení. Jak jsem již uvedl, může to být způsobeno dočasnými problémy na serveru nebo síťovou chybou. Tento problém je mimo moji kontrolu a nejsem schopen ho vyřešit. Je mi líto za způsobené nepříjemnosti.



Blbé je, že ty logy ukazují jen nic neříkající názvy akcí/výsledků, ale nic konkrétního.
18.5.2023 21:50 - MarkyParky
Ještě jsem zkusil dát mu v jiném vlákně úkol jen na té problematické stránce - a to ji kupodivu částečné načetl, ale pak selhal v pokračování (a z mnou neznámého důvodu leze pořád jinam - třeba na fatesrd ).

Konverzace píše:

User
Udělej mi stručný výpis toho, co je uvedeno na téhle jedné konkrétní webové stránce:
http://drd2srd.d20.cz/zakladni-prirucka/25-zakladni-povolani.html

ChatGPT
Finished browsing
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Reading content
Scrolling down
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Going back to last page
Clicked on:
Favicon
fatesrd.d20.cz
Going back to last page
Clicked on:
Favicon
fatesrd.d20.cz
Going back to last page
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Reading content failed
Reading content failed
Going back to last page
Click failed
Click failed
Click failed
Scrolling down
Clicked on:
Favicon
drd2srd.d20.cz
Finished browsing
Omlouvám se za technické problémy při pokusu o přístup k dalším informacím na této webové stránce. Zatím jsem byl schopen získat informace pouze o povolání "Bojovník".

Bojovník je základní povolání vhodné pro postavy, ....


Asi to prozatím odložím do kategorie "příliš vysoké level magie" a budu s tím zkoušet jiné blbosti.
18.5.2023 22:18 - Dukolm
Netuším jakou technologii používá k procházení ale vypadá to že to má problém s tím identifikovat odkazy, ...

Ale zkus se ho zeptat jestli zvládne vypsat odkazy. Přípsdě zkus jiné SRD kde není tak zanořené menu jako má DrD2 srd.
18.5.2023 22:45 - sirien
Bing to dává docela rozumně - kromě toho detailu, že mi to nastatoval s DnD atributama.

Bard vyplivává DnD chary natvrdo a při snaze o korekci mě zjebe že umí jen anglicky.
18.5.2023 23:13 - LokiB
sirien: jaké postavy ti to vrátilo?
Mně dává ChatGPT takové legrační DnD ...

Postava 1:

Jméno: Berenar
Rasová příslušnost: Elf
Povolání: Lukostřelec
Věk: 120 let
Výška: 180 cm
Váha: 70 kg
Pohlaví: Muž
Charakteristické vlastnosti: Ostražitý, mrzutý, zručný
Charakteristické dovednosti: Lukostřelba, Skrývání se, Léčení bylinami
Schopnosti: Síla 10, Obratnost 18, Odolnost 12, Inteligence 14, Charisma 10, Vůle 10
Hlavní vlastnosti: Obratnost, Inteligence
Postava 2:

Jméno: Rurik
Rasová příslušnost: Trpaslík
Povolání: Hraničář
Věk: 150 let
Výška: 140 cm
Váha: 80 kg
Pohlaví: Muž
Charakteristické vlastnosti: Hrdý, vytrvalý, mistr zbraní
Charakteristické dovednosti: Boj se sekerou, Stopování, Přežití v divočině
Schopnosti: Síla 16, Obratnost 12, Odolnost 14, Inteligence 10, Charisma 8, Vůle 12
Hlavní vlastnosti: Síla, Odolnost
Postava 3:

Jméno: Liara
Rasová příslušnost: Člověk
Povolání: Kouzelník
Věk: 25 let
Výška: 165 cm
Váha: 55 kg
Pohlaví: Žena
Charakteristické vlastnosti: Moudrá, záhadná, nadaná
Charakteristické dovednosti: Kouzlení, Identifikace magie, Zápis do kouzelného knižního kroužku
Schopnosti: Síla 8, Obratnost 12, Odolnost 10, Inteligence 16, Charisma 14, Vůle 12
Hlavní vlastnosti: Inteligence, Charisma
18.5.2023 23:18 - LokiB
Ale když mu položím otázky takto, je to lepší:

User:
Dokážeš načíst pravidla hry ze stránek http://drd2srd.d20.cz/ ?

ChatGPT
Ano, mám přístup ke stránkám http://drd2srd.d20.cz/ a dokážu načíst pravidla hry "Dračí doupě II" z těchto stránek. Jaká konkrétní pravidla nebo informace vás zajímají?

User:
Jak bys podle těchto pravidel vytvořil postavu s Konceptem Hrdý barbar?

ChatGPT
Podle pravidel ze stránek http://drd2srd.d20.cz/ bych vytvořil postavu s konceptem "Hrdý barbar" následovně:

Zvolil bych rasu:

Například: Trpaslík nebo Člověk.
Vybral bych základní povolání:

Barbar (str. 39-41 pravidel DrDII).
Rozdělil bych Zdatnosti:

Rozhodl bych se, jaké Zdatnosti jsou pro postavu nejdůležitější. U hrdého barbaru by mohly být důležité zejména Síla, Obratnost a Odolnost. Ostatní Zdatnosti bych přerozdělil podle potřeby.
Vybral bych si výhody a nevýhody:

Hrdý barbar může mít například výhodu jako "Vykutálený manévr" (str. 62 pravidel DrDII) nebo nevýhodu jako "Divoká hrůza" (str. 63 pravidel DrDII).
Určil bych Charakteristické vlastnosti a dovednosti:

Charakteristické vlastnosti by mohly zahrnovat hrdost, silnou vůli a odhodlání. Charakteristické dovednosti by mohly být například boj se zbraněmi, přežití v divočině a vytrvalost.
Zvolil bych vhodné vybavení:

Barbar by mohl mít zbraň jako sekeru nebo kyj, koženou zbroj, případně jiné vhodné vybavení podle vlastního uvážení.
Je důležité dodržovat pravidla pro tvorbu postav uvedená na stránkách http://drd2srd.d20.cz/ a přizpůsobit je konkrétnímu konceptu postavy.

User:
Jaké hodnoty Zdatností - Tělo, Duše, Vliv bys pro takového barbara zvolil?

ChatGPT
Pro hrdého barbara bych zvolil následující hodnoty Zdatností - Tělo, Duše, Vliv (TDV):

Tělo (T): Vzhledem k tomu, že barbar je fyzicky silný a odolný bojovník, zvolil bych pro něj vyšší hodnotu Těla.

Například: Tělo 16
Duše (D): Duševní vlastnosti nejsou u barbarů obvykle jejich hlavním zaměřením, takže bych zvolil střední hodnotu Duše.

Například: Duše 12
Vliv (V): Barbarové se často spoléhají na svou sílu a fyzickou přítomnost, a proto mají obvykle nižší hodnotu Vlivu.

Například: Vliv 8
Je vhodné upravit tyto hodnoty dle preferencí a stylu hraní, ale zvolené hodnoty by měly odpovídat obecnému obrazu hrdého barbara.

User:
Při Tvorbě postavy můžeš rozdělit mezi Tělo, Duši a Vliv jen 15 bodů. Oprav se.

ChatGPT
Omlouvám se za nesprávnou informaci. Při tvorbě postavy v rámci 15 bodů na rozdělení mezi Tělo, Duši a Vliv bych pro hrdého barbara zvolil následující hodnoty:

Tělo (T): Pro hrdého barbara je důležité mít silné tělo, které mu umožní efektivní bojování a odolnost vůči nepřátelským útokům. Zvolil bych vyšší hodnotu pro Tělo.

Například: Tělo 6
Duše (D): Duševní vlastnosti jsou u barbarů obvykle méně výrazné, ale stále mají svůj vliv na jejich schopnosti a odhodlání. Zvolil bych střední hodnotu pro Duši.

Například: Duše 5
Vliv (V): Barbarové se spoléhají více na svou fyzickou sílu a přirozenou autoritu než na manipulaci a vliv na ostatní. Zvolil bych nižší hodnotu pro Vliv.

Například: Vliv 4
Celkově bych rozdělil 15 bodů mezi Tělo, Duši a Vliv s ohledem na důležitost jednotlivých vlastností pro hrdého barbara. Samozřejmě si můžete tyto hodnoty přizpůsobit dle svých preferencí a stylu hraní.

-----------------

Pardon, nechtěl jsem unést vlákno, jen mě to na chvíli zaujalo :)
18.5.2023 23:53 - sirien
To možná radši hoď do AI vlákna než se to tady úplně zvrhne. :)
19.5.2023 07:15 - MarkyParky
Dukholm: Přemýšlím, jestli mu nedělají problém ty vnitřní odkazy přes #.

Přesně něco takového jako se povedlo LokiB, jsem očekával, ale nedostal.

Budu zkoušet dál, případně teda v tom AI vlákně, zjevně to není technický problém serveru, ale té AI.
3.8.2023 13:48 - JaraJ
Zdravím :)
Všiml jsem si chybky v SRD, že v Druidském grimoáru je místo kouzla Divoké roztrhání klerické Divotvorství :)
30.10.2023 22:40 - Dukolm
Tak nově je přístup do složek se zdroji pro SRD pouze pro čtení kdo bude potřebovat editovat tak mi napište skrze PM/IM váš email na google účtu a přidám vám práva.

Je to z důvodu že někdo tam dělal destruktivní změny a nehlásil se k tomu, a vzhledem k nastavení google nemám jak daného člověka zablokovat nebo kontaktovat.

Zkusím v dohledné době aktualizovat i informace v hlavním SRD.
27.3.2024 05:51 - Naoki
bug report:

right-click "Open link in new tab" obcas vrati 404

reproducing steps:
1. go to http://dnd5esrd.d20.cz/
2. otevrit link "Jeskyne a Draci - Zakladni Kniha" v novem okne

vyzkouseno ve Firefoxu
1.4.2024 19:25 - Dukolm
Opraveno, díky za report.
2.4.2024 17:13 - Dukolm
MarkyParky: poslední úprava možná byl ten problém proč ChatGPT selával.
5.4.2024 20:33 - MarkyParky
Dík, schválně to zkusím.
5.4.2024 20:51 - MarkyParky
Hm, to je zajímavé .. přístup už asi funguje, ale ChatGPT-4 dost změnila přístup - je teď nějak připo.... z porušení copyrightu a odmítá ten text zpracovávat nad rámec toho, že mi dává konkrétní linky na věci, na co se ptám.

Zjevně tedy tentokrát SRD fakt čte, nepadá na tom a ví, co v něm je ... ale když přijde na to ty instrukce použít, tak se blokne.
- když jsem měkký, tak mi říká, kde danou informaci najít (a to dělá přesně, takže to musí mít načtené), ale neocituje/nepoužije jí
- když přitvrdím, předstírá použití, ale přitom halucinue věci, co v srd nejsou (ale halucinuje je věrně, takže strukturou napodobují pravidlové featury z DrDII, což opět potvrzuje, že tu stránku čte dobře nebo DrDII měla v trénovacích datech).

Zkusím ještě binga, jestli bude stejně ostýchavý.
5.4.2024 20:53 - MarkyParky
A ještě teda zajímavé, když ji požádám česky, aby to udělala, tak rovnou řekne, že neumí browsit internet.
Při anglické žádosti se chová tak, jak jsem popsal výše.

Každopádně to ale není problém SRD, to je problém ChatGPT. I tak díky.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080029010772705 secREMOTE_IP: 18.188.20.56