Kultura

Dukolm
22.1.2019 17:02




Zde se řeší provozní věci okolo SRD jako celku pokud máte něco přímo k nějakým pravidům v SRD tak doporučuji napsat do diskusí pro to určených:


Věci které by jsme chtěly/plánujeme do SRD přidat ale čekají až na ně vyjde můj čas. Pokud by někdo chtěl s něčím pomoci může se ozvat.
  • Rámeček na externí odkazy - nový typ rámečku, který by odkazoval na další zdroje a články třeba zde na Kostce a který by se zobrazoval bokem hlavního textu. Dukolm nemá problém připravit html (Vue komponentu) podobu rámečku; Co je potřeba je vyřešit css styly tak, aby rámečky nerušily text a byly opravdu jen jako doplňkový obsah. A tyhle podmínky splňovaly pro všechna zařízení a jejich displeje.
  • Sbírání zpětné vazba - postranní nebo dolní ouško s odkazem na googlí formulář pro potřeby sbírání zpětné vazby.
  • Patička - vzhledem k tomu že vuepress nemá zatím patičku stránky a docela by se nám hodila tak je v plánu prověřit možnost ji přidat.
  • Kartotéky (pracovní název) - SRD je super na texty - už ne na vyhledávání ze seznamů. Bylo by super mít bokem SRD filtrovací výpisy např. na DnD kouzla, Fate triky, AW tahy atp. Co je potřeba: transformovat text v SRD na databázi + vytvořit stránku se samotným filtrováním nad takovou databází.
Github repozitář generátoru SRD d20cz/srd-generator-v2
Co pohání SRD VuePress
Autorská citace #1
22.1.2019 17:02 - York
Vypadá to dobře. Přehlednej, čistej design. A jednoduchej markdown na tvorbu obsahu je taky fajn.

Thumbs up!
Autorská citace #2
22.1.2019 17:14 - Shako
Počin dobrý, ale..

Siriene, ten text je strašně ukecaný a dočíst se, o co se vlastně jedná nějak v rychlosti je skoro nemožné. Zkus to nějak zkrátit (jakož hodně zkrátit) nebo dát na úvod nějaké TL;DR. A dvacetkrát si tam použil zkratku SRD, ale nikdo nevidím její vysvětlení - čímž se pochopitelnost textu pro neznalého člověka blíží nule.
EDIT: Což v kontextu s call to action, že zapojit se může každý moc nefunguje, když část lidi vůbec nepochopí, o co jde - imho tedy část lidí ani neklikne na odkaz toho článku, protože nepochopí, že by je to mělo zajít.
Autorská citace #3
22.1.2019 17:24 - Maelik
Shako: SRD = System Reference Document?
Autorská citace #4
22.1.2019 17:37 - Log 1=0
No, já si to taky rychle dohledal, ale stejně myslím, že nemít v textu samotném alespoň krátké vysvětlení je chyba.
Autorská citace #5
22.1.2019 17:59 - sirien
...a já myslim že přečíst těch pár odstavců věnovaných historické návaznosti nikoho z vás nezabilo a k pointě ste se zjevně zvládli dostat všichni ;)

Jinak že by někdo nevěděl co je SRD zrovna v téhle komunitě... mě poněkud překvapuje, přiznávám.


EDIT: nicméně ok, nějak sem to přepsal, abyste byli spokojení :)
Autorská citace #6
22.1.2019 19:34 - Kropy
Super :D jenom si dovolím trochu brblat maličko se to protáhlo od toho července co jsi mi komentoval tu diskuzi s webem a tvrdil, že to bude za chviličku. ;)
Nicméně musím pochválit určitě super řešení, akorát si dovolím pár otázek. Takže:
1) Odhadem DnD 5e bude v tomto projektu kdy ?
2) U DnD 5e plánujete čistě základní pravidla nebo postupně všechny přeložené příručky?
3) Pokud odpověď 2 je ano tak také odhad jak dlouho.
4) Konečně k věci cílem u DnD bude přepis těch příruček, nebo i nějaká možnost zjednodušených variant pravidel (např. přehledný seznam kouzel podle povolání a podobně)?
Btw u odhadů by se hodil alespoň rámec, za chvíli není úplně fajnová odpověď.

No offense spíš mi jde o to jestli má cenu pokračovat v webu sice jsem na něm nic nevylepšil od nějakého července, ale je na úrovni kdy nám na hraní bohatě stačí. Ale rozhodl jsem se tam přidat Xanatara (viz. diskuze překladu i s důvodama) a docela by se hodilo jak moc smysluplné je na tom dělat.
Autorská citace #7
22.1.2019 20:24 - sirien
You can't rush perfection ;) A půl roku žádná míra, vem si takovej Nightfall. Kromě toho sem nic nesliboval a psal sem, že to bude někdy ve čtrtek a před Nightfall - a je to před Nightfall a v úterý, takže vlastně ještě o 2 dny dřív, než to bejt mělo :)


DnD bude velmi pravděpodobně soon-ish. "Soon-ish" znamená v reálně blízké době.


Zaprvé je potřeba dodělat a doladit nějaké technické detaily pod kapotou, což se nejspíš udělá nadvakrát, ale DnD v tom bude mít přednost (v současnosti jedeme "betu" s jednou Fate knihovnou aby se odladilo fungování a nějaké automatizace, následně přidáme DnD knihovnu a odladíme nějaké interakce mezi knihovnami navzájem a celý "ekosystém" budoucích SRD a až potom to "otevřeme" úplně. Nebo tak sem to aspoň pochopil z toho jak mi to Dukolm popisoval... :D )

Zadruhé je potřeba to DnD přenést do markdown souborů. Momentálně na tom pracuje ShadoWWW, což vzhledem k tomu, že DnD knihovna ještě není otevřená, probíhá "interně", nicméně určitě mu s tím můžeš pomoct - stačí se mu ozvat a dohodnout se :) (což platí pro všechny - čím víc lidí pomůže, tím rychlejc to bude)


Plánuje se přenést to, na co bude kapacita. Základní priorita je takřka určitě PHB a dál už je to diskutabilní a záleží na tom co a) někdo půjde a udělá a b) co bude nejvíc žádáno. V tomto pořadí, logicky.


Primárním cílem SRD je zcela určitě přenést příručky tak, jak jsou. Nicméně na to se není nutné omezovat a technicky klidně mohou vzniknout "virtuální" knihy nějakých compendií, které shrnou obsah určitého typu odevšaď. Ostatně krása tohodle SRD řešení je i v tom že jakmile to je jednou v markdownu, tak všechno ostatní je už jen otázka copypasty. Dokážu si asi snadno představit nějakou virtuální knihu typu Tome of Classes atp. s kapitolami jednotlivých povolání a s obsahem napříč příručkami, stejně jako třeba Tome of Monsters atp. Technicky můžeš udělat i nějaký Spell book, i když SRD asi není nutně ideální nástroj pro listování kouzel a... no, zatím nechci nic předbíhat, zejména ne u věcí které mohou být až po Nightfall...
Autorská citace #8
22.1.2019 21:19 - Kropy
Ok díky za odpověď, takže reálně pro spellbook rozdělený na classy můžu web zachovat a udělat Tarfillovi radost a naházet tam ke classám i spelly z Xanatara. Případně nějaký takový věci.
K pomoci, těžko říct, když by to šlo tak bych pomohl rád, ale s nulovou zkušeností a tím, že nevím kdy budu mít jak moc času na tom dělat .... Nechci dělat přesný opak pomoci.
Btw teď když jsi začal o Nightfallu není tohle co dělám a mám v plánu dodělat prakticky to samé jakou tebou navrhované DnD5KOUZLA.d20.cz z diskuze k Nightfallu ? Pokud ano, a nebude se toho chtít samozřejmě ujmout nikdo jiný tak můžu zapracovat na zpracování a pokud vymyslím něco kreativního a dobrého nevidím důvod proč si to syslit pro sebe ;)
Autorská citace #9
22.1.2019 21:29 - sirien
Nejspíš...

...ale tak mě napadlo že pokud se udělá virtuální kniha Class compendium, tak se k sesilatelům dají dodat i dvě podkapitoly Spellbook by level a Spellbook by alphabet.
Autorská citace #10
22.1.2019 21:36 - Kropy
Upřímně záleží na tobě/ vás ... já na naše hraní můžu zbastlit nějakou obdobu toho co už mám jen s přidáním Xanatara, maximálně nějakého vyhledávače, to bych snad mohl zvládnout s tou úrovní znalostí jakou mám. Pokud něco většího tak bych rozhodně musel zjistit jak se co dělá. Ale něco většího na doménu webu zdarma, kde je dost omezený prostor je podle mě dost zbytečné.
Autorská citace #11
22.1.2019 22:25 - sirien
Ty přenosy obsahu jdou skutečně hodně hladce...

...takže teď už tam je i kompletní FAE :)

System Toolkit... bude někdy napříč dalšími pár týdny (pokud se teda nenajde někdo kdo by mi se přidal a pomoh s nim).
Autorská citace #12
23.1.2019 16:58 - York
Možná by nebylo od věci mít jeden zdrojovej markdown jak to tu plaintext verzi, tak pro plný formátování s grafikou, co někdo postnul o diskusi vedle. Nebo aspoň nějakej konvertor, ať se dá vycházet ze stejnýho zdrojovýho textu.

Respektive, ono se to možná bude lišit jen v CSS, takže by se u toho možná daly přepínat skiny za běhu.
Autorská citace #13
23.1.2019 17:39 - sirien
York: po krátké interní výměně ("co to York chce?" "nevim, já se chtěl zeptat tebe") Tě asi budu muset požádat, abys svůj požadavek (a všechny jeho dílčí části) rozvedl a vysvětlil trochu podrobněji :)
Autorská citace #14
23.1.2019 17:49 - York
Sirien: Přepínání mezi tímhle vzhledem a tímhle vzhledem s tím, že zdrojovej text (markdown) bude stejnej.
Autorská citace #15
23.1.2019 18:19 - sirien
...pořád se nechytám.

Jakože chceš víc skinů na samotném SRD?

Jakože chceš, aby jeden markdown soubor byl zdrojem pro více různých funkcionalit (tedy aby zdrojový soubor pro SRD se zároveň načítal i někam jinam mimo SRD)?

Jakože chceš, aby na Kostce byl rovnou nástroj který bude generovat grafický layout vloženým textům?

Jakože chceš aby SRD mělo možnost se zobrazovat rovnou v originální (PDF) grafice?

...?
Autorská citace #16
23.1.2019 18:23 - Šaman
York: Myslíš tohle? Bylo potřeba jen dodat konce stránky a konce sloupců, aby se to nezalamovalo v půlce rámečku.

edit: odkaz jsem zrušil


sirien: Nikde jsem nenašel odkaz na zdrojáky, musel jsem použít vyhledávání na GitHubu. Vypadá to velmi kompatibilně, jen tyhle :::rámečky::: to neumí. Nicméně po náhradě za
---
>Lorem ipsum
>
>Dolor ismet
---

to rámeček udělá. Ten první (Fate nováčci) jsem přepsal.
Autorská citace #17
23.1.2019 18:29 - York
Sirien: Nechci nic. Jen říkám, že by možná stálo za to se nad různými těmi možnostmi zamyslet. Zvlášť když tu zrovna někdo ve vedlejším vlákně postnul generátor orig grafiky, kterej taky vychází z markdownu.

Jiank viz Šaman.
Autorská citace #18
23.1.2019 18:40 - sirien
Šaman: v tom případě ses díval hodně špatně :) Odkaz na zdrojový soubor každé jedné kapitoly najdeš nalevo dole, odkaz na celý repozitář je v záhlaví napravo nahoře. Detaily sou navíc v manuálu k editacím (tej je hned vedle manuálu formátování, ve FAQ, které sou napravo nahoře)

Ty příklady tam máš vcelku... rozpadlý po těch rámečcích.

Každopádně to aby se zdrojové soubory ze SRD daly 1:1 přenášet někam mimo Kostku asi nemá a nebude mít žádnou zvláštní prioritu - rozhodně ne na úkor pohodlí toho jak s těmi soubory potřebujeme / chceme zacházet v rámci Kostky.
Autorská citace #19
23.1.2019 18:44 - Šaman
Aha, já myslel odkaz v tom tutoriálu k editaci.
Rozpadlé to bylo chvíli, když mi spladl server. Už je to aktualizované.

Jinak problém by byl s obrázky - ty by musely být nasdílené veřejně a odkazované absolutně.

Já po tom nijak netoužím, jen jsem tam hodil ukázkovou kapitolu :)



Edit: Jo ty myslíš takhle rozpadlé… že těch mnoho navazujících rámečků má být jeden… V tom DnD Markdownu je potřeba mít zobáček i na prázdných řádcích uvnitř rámečku, jinak to rámeček ukončí a u dalšího odstavce se zobáčkem to vytvoří nový.
Autorská citace #20
23.1.2019 18:47 - sirien
Tou rozpadlostí mám namysli to že každej odstavec vytvoří separátní rámeček. Což je otázka toho jak se ten markdown překládá do CSS. Což je něco co bude mít nakonec každej podobnej nástroj trochu jinak (Dukolm to tady pro fateSRD taky upravoval), takže nějaká "univerzálně 100%" kompatibilita asi ani neni dosažitelná.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081232070922852 secREMOTE_IP: 3.89.56.228