Kultura

Dukolm
22.1.2019 17:02




Zde se řeší provozní věci okolo SRD jako celku pokud máte něco přímo k nějakým pravidům v SRD tak doporučuji napsat do diskusí pro to určených:


Věci které by jsme chtěly/plánujeme do SRD přidat ale čekají až na ně vyjde můj čas. Pokud by někdo chtěl s něčím pomoci může se ozvat.
  • Rámeček na externí odkazy - nový typ rámečku, který by odkazoval na další zdroje a články třeba zde na Kostce a který by se zobrazoval bokem hlavního textu. Dukolm nemá problém připravit html (Vue komponentu) podobu rámečku; Co je potřeba je vyřešit css styly tak, aby rámečky nerušily text a byly opravdu jen jako doplňkový obsah. A tyhle podmínky splňovaly pro všechna zařízení a jejich displeje.
  • Sbírání zpětné vazba - postranní nebo dolní ouško s odkazem na googlí formulář pro potřeby sbírání zpětné vazby.
  • Patička - vzhledem k tomu že vuepress nemá zatím patičku stránky a docela by se nám hodila tak je v plánu prověřit možnost ji přidat.
  • Kartotéky (pracovní název) - SRD je super na texty - už ne na vyhledávání ze seznamů. Bylo by super mít bokem SRD filtrovací výpisy např. na DnD kouzla, Fate triky, AW tahy atp. Co je potřeba: transformovat text v SRD na databázi + vytvořit stránku se samotným filtrováním nad takovou databází.
Github repozitář generátoru SRD d20cz/srd-generator-v2
Co pohání SRD VuePress
22.12.2021 10:33 - Naoki
Muj puvodni plan byl vyuzit ho i na to dalsi cssko (rows, column, conditional hidden, accordion). Kdyz na to nedojde tak je mozny bud importovat pouze cast, anebo je fakt ze ten display: flex muzem snadno dat do css filu. K tomu bych se ale dostal az vecer
23.12.2021 05:59 - Naoki
tak tady je to s čistým CSS:
HTML:
Píše:

<navbar>Navbar</navbar>
<div class="odcentrovani-pro-paticku">
<div>
<h1>Hello World!</h1>
<p>This is a paragraph.</p>
</div>
<footer>Footer</footer>
</div>

CSS:
Píše:
.ocentrovani-pro-paticku {
display: flex;
flex-direction: column;
justify-content: space-between;
min-height: 90vh; // 100vh minus výška navbaru
}
3.1.2022 23:43 - Dukolm
Tak už jsem zase nějak dostupný a mám čas odpovědět.

Patička je spíš úskalí nastudovat vuepress a personalizaci šablon (zachovat co největší zpětnou kompatibilitu), tam bude css jednoduché. Tady bude potřeba co jsem koukal rozhodnout jestli pro nás přínos patičky vyváží do budoucna zvýšené časové náklady na údržbu.

Boostrap je kanon na vrabce bude nasadit ho jako celek protože půjde do konfliktu s interními styly vuepressu.

Dostal jsem se k problémů s hledáním a nejsem jednoduše schopný to v současném stavu všechno v jednom nějak omezit podle knížek. Jedině generovat SRD pro každou knížku, to by zase mělo jiné problémy.

Nakoukl jsem do dokumentace bety vuepressu 2.0 a některý novinky budou užitečný ale ještě si je musím vyzkoušet.
25.1.2022 07:20 - Aegnor
Odtud
Necromancer píše:
Uddělejte i 1.6! :D

Sežeň pdfko, přepiš to do .md a místo se pro DrD 1.6 nejspíš najde. :-)

I když, osobně v tom nevidím moc přidanou hodnotu, ale to může být čistě můj bias.
25.1.2022 11:38 - sirien
...A přesvědč Bouchiho ať to schválí - což vzhledem k tomu že Altar záměrně ukončil podporu pro DrD 1.x a bez ohledu na poptávku ho odmítl znovu vydat hodně štěstí.
25.1.2022 12:05 - ShadoWWW
On ho ale plánuje brzy* vydat v PDF i jako sběratelskou knihu v tvrdé vazbě.

---
*Jak moc brzy, to je ve hvězdách.
14.3.2022 13:19 - Dukolm
Technologie SRD poskočila trochu kupředu.

Ve zkratce: možnost tmavého tématu a upraveno chování a struktura menu.

Pokud by jste neviděly změny tak zkuste CTRL+F5.

Podrobněji:

Předělal jsem generování z Vuepress 1 na Vuepress 2.
Díky tomu máte možnost volby mezi tmavým nebo světlým tématem.
Další vedlejší efekty jsou pro běžné čtenáře nepodstatné ale pro fungování a generování jsou přínosem.

V rámci přepisu konfiguračních souborů jsme zasáhly i do struktury a chování menu, mělo by být lépe použitelné na telefonech a tabletech.

V následujících dnech projde ještě revizí rozcestník srd s návody na editaci, ... aby reflektoval změny a nová doporučení.
A publikují se na githubu zdrojové soubory k přepsanému generátoru srd.
14.3.2022 14:06 - Naoki
Píše:
A publikují se na githubu zdrojové soubory k přepsanému generátoru srd.

yay!
21.3.2022 21:35 - Dukolm
SRD aktualizovaný drobné změny, v záhlaví změněn odkaz na aktuální github.
5.4.2022 22:56 - Aegnor
Šlo by u JaD a DnD SRD nastavit, aby se ve výsledcích vyhledávání zohledňovala kniha?
Například místo "Postavy - Bard" mít "JaD - Postavy - Bard".
Jinak se může stát, že se člověk omylem přehodí do té druhé knihy a pak mu občas nesedí terminologie a tak.
5.4.2022 23:47 - Dukolm
Vuepress na to nastavení nemá je to cena za to že je to v jednom SRD.
4.11.2022 21:15 - Dukolm
Narazil jsem možná na lepší webový editor integrovaný do Google Drive než StackEdit

Prohlížeč a editor Markdown
17.5.2023 23:42 - MarkyParky
Na d20 SRD jsou nějaké limity/blokace na strojový přístup?

Dneska jsem testoval, jak si webová verze ChatGPT poradí s pravidly DrDII a začala si stěžovat, že ji blokujete :)

EDIT:Po asi dvou úspěšných odpovědích se začalo ukazovat, že "clicking on the link failed" a pak:
ChatGPT píše:
Omlouvám se za zdržení. Během mého hledání informací o tvorbě postav pro hru Dračí doupě 2 jsem narazil na několik problémů. Snažil jsem se najít informace o povoláních, které může postava zvolit, ale narazil jsem na omezení přístupu na některé stránky.
18.5.2023 09:28 - MarkyParky
Ehm, vlastně mě napadlo, proč se nezeptat přímo:

Jaké chybové hlášení jsi dostal při omezení přístupu?

ChatGPT píše:
Když jsem se pokusil kliknout na odkaz pro více informací o povoláních v Dračím doupěti 2, narazil jsem na chybu, která říkala: "Failed to fetch page. Fetch denied by robots.txt".

Tato chyba znamená, že webová stránka, kterou jsem se pokusil otevřít, má soubor nazvaný "robots.txt", který omezuje přístup pro web scrapery a boty jako jsem já. Tento soubor je obvykle používán webovými stránkami k omezení přístupu k určitým částem stránky nebo k omezení přístupu pro určité typy uživatelů, jako jsou webové scrapery nebo boty.
18.5.2023 11:43 - sirien
Nemůžeš mu říct ať to hackne a obejde?
18.5.2023 12:41 - Šaman
Ani to nemusí hackovat. `robots.txt` je něco jako nápis "Nepovolaným vstup zakázán", ale jestli je povolaný, to už si každý musí rozhodnout sám.
Takže server ta data poskytne každému, jen slušně vychovaný robot tam neleze.
18.5.2023 15:20 - MarkyParky
sirien píše:
Nemůžeš mu říct ať to hackne a obejde?

To jsem samozřejmě zkusil, ale odpověděl mi, že je slušně vychovaný robot a že když mu to nedovoluje robots.txt, tak tam nepoleze.

Ale jak jsem pochopil, tak robots.txt jako značka "zákaz vjezdu" obsahuje uvnitř "dodatkovou tabulku", která nastavuje pravidla, podmínky a výjimky.

Takže můj další dotaz zní: návštěvy od AI jsou zakázané schválně a nechcete je? Nebo je to jen důsledek toho, že to je nová technologie, která nemá doposud nastavená pravidla/výjimky a tím pádem ji vykopne nějaký paušální zákaz botů?

A je zájem to změnit?
18.5.2023 16:41 - Dukolm
Zakázat přístup lze až obsahem souboru robots.txt.

Ale SRD ani soubor robots.txt nemají. To jen tak v rychlosti z telefonu.
18.5.2023 17:03 - MarkyParky
Dukolm píše:
Ale SRD ani soubor robots.txt nemají. To jen tak v rychlosti z telefonu.


Takže se vymlouvá a vymýšlí si? Jak lidské..

Nějaký nápad proč selhala doopravdy? Ono totiž pár prvních requestů prošlo. Chtěl jsem od ní udělat ukázkové postavy, a zjevně stihla zpracovat koncept a rasu a spadlo to až na povoláních...

Že by třeba klikala moc rychle a vykopla ji nějaká ochrana proti DDoS?

Zkusím se podívat do výpisu konverzace jestli tam není nějaký log.
18.5.2023 20:58 - Dukolm
Co jsem teď hledal tak sem na nic nepřišel, ale měl bys tam vidět jaký requesty to volalo to chat GPT. Z toho by s dalo něco vyčíst asi.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08683705329895 secREMOTE_IP: 54.224.124.217