Kultura

Maelik
19.1.2019 15:05
27.5.2020 16:27 - York
Kovářova dcera mi zní jako vesnická fantasy. Pokud to dobrodružství vesnická fantasy není, tak by fakt byl lepší jinej název, protože takhle bych ho při hledání modulů do standardní kampaně v DnD 5e bez váhání přeskočil.
27.5.2020 16:47 - sirien
multiple-choice ankety jsou na podobné rozhodování lepší - člověk může dát + všem co se mu líbí a vyhraje to co se líbí nejvíc lidem. Jedno-hlasové ankety hrozí tím že vyhraje varianta co má nejvíc konkrétních zastánců, ale ve skutečnosti se líbí jen menšině lidí.

Anyway, pár poznámek k názvu:

Název by ideálně měl deskriptivně předesílat obsah a styl. "Málinova hrobka" nic moc neříká - bude to dungeon crawl? Bude to o hledání hrobky v džungli? Bude to investigačka? tomb-riding proti pastem? Těžko říct...

Název by měl fungovat i jako preskriptivní navození stylu a atmosféry. Když tentýž příběh půjdu hrát jako "únos Sáry" a když ho půjdu hrát jako "Ďáblův návrat", tak to může změnit styl hry (jako DM to budu "číst" odlišně).

Název by neměl moc spoilovat. DM by měl mít možnost říct "budeme hrát tenhle příběh" a hráči by z toho neměli vědět půlku věcí předem.



Gobliní překvápko se mi líbí nejvíc, protože tak nějak říká, o čem to je, tak nějak i předesílá, o čem to být má a nic nespoiluje, ale přitom těch gobliních překvápek tam je od začátku do konce docela hodně - což tomu názvu dává určitej zábavnej podtext.

Nájezd na Kovaříkov ujde. Stylově tak nějak sedí, předesílá první akt hry, neříká moc o zbylých dvou.

Honba za záchranou je ve skutečnosti taková divná.

Zachraňte Sáru mi nezní moc epicky, Únos kovářovy dcery je hroznej spoil prvního aktu, zapomenutý běs je totéž co Málinova hrobka - neříká to nic o tom co to vlastně bude.
27.5.2020 17:06 - wlkeR
"V hodině vlka" zní chytlavě. Nemá to moc vyšší informační hodnotu, ale trochu z toho plyne, že půjde především o čas. Což jsem tak nějak vyčetl i z (struktury) dobrodružství samotného.
27.5.2020 17:08 - LokiB
Tady půjdu asi proti svému stylu, když si myslím, že Kovářova dcera je pro to dobrodružství dobrý název. Snažit se to udělat víc sexy názvem mi k tomu nesedí. Ono to není až tak epické dobrodružství.

Gobliní překvápko mi stylem sedí víc k překladu AW než DND :) zní to spíše infantilně než sexy.
27.5.2020 17:20 - exi
sirien píše:
člověk může dát + všem co se mu líbí

Pokud mě zrak nešálí, tam můžeme dát bod maximálně jedný položce :)
27.5.2020 17:51 - Log 1=0
exi píše:
Pokud mě zrak nešálí, tam můžeme dát bod maximálně jedný položce :)

Sirien neříká jak to je, ale jak by to (podle něj, ale já s ním souhlasím) být mělo.
27.5.2020 18:00 - exi
ahá, makes sense
27.5.2020 18:14 - Pan Bača
V anketě ještě chybí:
- ponechat stávající název
- něco jiného (V hodině vlka např. ;-))

Jinak Gobliní překvápko mi zní tak nějak vesele, rozjuchaně.. což s dějem moc ruku v ruce nejde
27.5.2020 18:25 - sirien
Kovářova dcera je ve skutečnosti název stejně nanic jako Málinova hrobka nebo Zapomenutý běs. Je to nějaký prvek v obsahu, ale o ději to neříká nic. (Navíc ani není to o co skutečně jde, byť se to chvíli může zdát - v prvním aktu jde o odražení nájezdu, ve třetím o překažení rituálu - ta holka je jen dějovej můstek mezi těmito dvěma.)


Je pravda, že Gobliní překvápko je možná až moc veselý. Hodina vlka mi zas přijde jako random hrábnutí do něčeho co tam je letmo zmíněný.

Noc goblinů?
27.5.2020 18:39 - LokiB
Tak otázka je, kolik toho chceš říc názvem ... kdybys hypoteticky zvolil třeba ... Gobliní rituál, chceš, aby bylo jasné už z názvu, že jde o gobliny a rituál?
Nebo preferuješ název, který bude nějak navozovat atmosféru toho dobrodružství, ale vlastně nic nevyjeví?
27.5.2020 18:40 - Maelik
upgrade ankety: nyní lze dát bod každé položce.
27.5.2020 18:41 - sirien
Loki: za mě vcelku jednoznačně to druhý - atmosféru bez spoilerů.
27.5.2020 18:44 - sirien
Maelik: položky lze zadávat i víc naráz (co řádek to položka). Aby fungovalo vícenásobné hlasování, tak je potřeba zaškrtnout zaškrtávátko. Počet hlasů lze klidně přestřelit (ušetříš si čas při dalším přidání další možnosti) - já dávám klidně 50 :)
27.5.2020 19:12 - GOLEM
A co třeba jen "po stopách..." pak už jen rozhodnout zda spoilerovat víc či míň.
27.5.2020 23:53 - Log 1=0
Noc goblinů je obsahem dobrá, ale raději bych Gobliní noc
30.5.2020 15:13 - Maelik
Update!

- název změněn na "Noc goblinů"
- dodány prázdné mapky mýtiny i kraje
- na mapce kraje uvnitř dokumentu označen Kovaříkov
- přidáno 6 předpřipravených postav, s Morálním kompasem místo RIPV.
30.5.2020 15:33 - Naoki
Jsi boží.
Troufnu si tvrdit, že tímto jsme u konce :)
Klobouk dolů za skvělou práci! Nemůžu se dočkat až si Noc goblinů opět zahraju :)

EDIT: a ještě teda se přidávám k sirienovi a rád bych četl od Lokiho feedback abychom to kdyžtak mohli doladit
30.5.2020 20:58 - Chyba
Paráda, narychlo jsem proletěl postavy a chcu podotknout, že v současné verzi PH není zázemí Chodec ale Hlídkař.
30.5.2020 21:40 - Pan Bača
exi: bude třeba opravit název dobrodružství v Sestupu do Avernu (a já v Želváckém doplňku)

jinak místo XP bych psal ZK... a tieflingka zní fakt divně! Ani nevím, jestli se to už někde řešilo, já bych psal tieflinská žena.

A pořád jsou rozházené tabulky, zítra to zkusím opravit a pošlu to.
30.5.2020 21:54 - exi
provedu

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090526819229126 secREMOTE_IP: 44.213.80.174