Kultura

Maelik
19.1.2019 15:05
21.5.2020 16:10 - sirien
ok, to má vcelku point
21.5.2020 18:08 - Maelik
Zatím mám 2 postavy. Jedna je navázaná tak, že je místní a zná se s kovářem, druhá coby klerik prostě měla vizi, která ji tam poslala.

Vycházím z celé Příručky Hráče.
21.5.2020 18:25 - sirien
Hele... já bych ty vazby na místní kraj fakt nepřekombinovával. Jedna z vlastností toho kraje je, že to je zapadákov - když bude mít každá postava na to místo vazbu, tak to bude trochu divný.

Plus to oslabuje i ty úvodní scény. Jakože mít předpřipravený postavy jako takový je super, ale za mě můžou bejt naprosto s klidem úplně bez backgroundu. Popř. ten background může bejt oddělenej / volitelnej.

(A vizi co postavu pošle na dané místo bych fakt vůbec nedával, působí to na mě vcelku násilně - nevim co je špatnýho na tom zůstat u konceptu "postavy byly ve správný čas na správném místě", prostě náhoda - hrdinové se chopili příležitosti když se nabídla mi přijde jako o dost heroičtější koncept než "bohové si tu se mnou šoupou jak s figurkou")
21.5.2020 19:06 - Maelik
Však neříkám, že taková musí být nutně každá postava, jen že toto zatím mám. mám rozpracovaného divotepce/šarlatána co prostě jen prochází krajem a prodává zázračné mastičky a udělátka. tuláka/archeologa co byl na cestě do těch ruin hradu. A tak.

Já se osobně držít toho, že nějaký background by ty postavy mít měly, i kdyby byl vygenerovaný podle těch tabulek z Xanathara, kvůli té filosofii, že by to mělo být možné prostě vzít a odehrát. A vzhledem k tomu, že se background stejně nevejde na stejnou stránku jako jsou mechaniky, tak to je oddělené.
22.5.2020 00:20 - Naoki
místo vizi že má jít na to místo, co ho dát ze stejného řádu jako Málik a že prostě cestuje pač chce konat dobro?
22.5.2020 01:26 - sirien
jo, mohl se třeba rozhodnout (z hecu, za trest...) zopakovat onu dávnou pouť co ten řád dělal. Nebo dohledat nějaké místo s Malinem spojené (rodiště).
22.5.2020 03:14 - Šaman
Osobně s vizí problém nemám. Jen by to mělo být volitelné (tedy že není nutné vybrat clerika s vizí, ale jen pokud to hráči přijde cool).
22.5.2020 03:43 - Naoki
Píše:
jo, mohl se třeba rozhodnout (z hecu, za trest...) zopakovat onu dávnou pouť co ten řád dělal. Nebo dohledat nějaké místo s Malinem spojené (rodiště).

Společně s archeologem a nějakým dalším co by měl původ spjatý s třetí významnou oblastí v okolí (třeba wizard co chce studovat magické vlastnosti mýtiny kde se tančí, nebo pramenu s léčivou vodou), tak by to mohlo i dodat extra šmrnc pátrácí scéně
22.5.2020 19:06 - Tarfill
Co se týče tvorby předpřipravených postav, tak tohle je zrovna téma, co bych klidně tvořil. Udělat tři skupiny jak navrhnul sirien a ke každé rase něco. Zároveň do toho zakomponovat i povolání pro JaD a mohlo by to vyjít jako samostatný článek, což? Nějaký deadline, co by se pro to hodil? :-)
25.5.2020 19:17 - wlkeR
Zběžně jsem to prolistoval - z důvodů konkurenční špionáže - a vypadá to zajímavě. Zaujal mě zejména flowchart s posloupností událostí a ty tabulky, působí to na mě... No, netradičně. Nejsem si jistý, jestli bych to nasadil zrovna na "intro produkt." Ale je to přehlednější než obsah, I guess. Líbí se mi představení postav s portréty, a že ilustrace jsou vesměs konzistentní.

Co mi nejde skrz hlavu je ten název.Rozhodně je neotřelý, ale vůbec nevím, co si pod tím představit :(
25.5.2020 21:21 - cyrasil
Pokud nechcete znovu zcela vymyslet kolo, tak existuji tyhle predpripravene postavy primo od wizardu: https://dnd.wizards.com/products/tabletop-games/trpg-resources/trpg-resources (vyhoda je, ze jsou delane tim starter-set stylem, kde jsou uvedeny i schopnosti ziskane na vyssich urovnich).
26.5.2020 08:39 - Tarfill
cyrasile,
to není špatný tip, každopádně není tam úplně všechno co by bylo třeba. Já bych třeba radši použil rychlou tvorbu postav přes D&D Beyond a pak si to už jen sám přepsal do českého deníku a dopsal schopnosti v češtině. Protože si myslím, že by to mělo smysl pouze v českém jazyce a rychlejší tvorbu nezmám...
Takže jestli o to bude zájem, jdu do toho...
26.5.2020 09:08 - Naoki
klidně tvoř :) ale tak hlavním cílem te%d jsou postavy spjaté s příběhem, ne random postavy
26.5.2020 09:11 - wlkeR
Má mít Gek po půlnoci OČ 2, nebo je to překlep? Vůbec mi přijde, že 4 fáze jsou dost, 2 by imo stačily.
26.5.2020 09:39 - Tarfill
Naoki píše:
postavy spjaté s příběhem

rozumim, já to beru hlavně jako téma pro všeobecné vytvoření zásoby random NPC pro začínající české hráče - všechna povolání pro všechny rasy...

ale zpět k tomuto dobrodružství - zatím jsem ho ještě vůbec nečetl. Má tedy smysl tvořit nějakou postavu, když jsem to ještě nečetl?
Maximálně můžu udělat jen základ a nějaký ten background nebo historii tomu musí dopsat někdo jiný...
27.5.2020 15:19 - Maelik
wlkeR píše:
Má mít Gek po půlnoci OČ 2, nebo je to překlep?


Překlep. Má tam být 12.

wlkeR píše:
Co mi nejde skrz hlavu je ten název. Rozhodně je neotřelý, ale vůbec nevím, co si pod tím představit :(


Tak já bych to klidně nazval Kovářova dcera, aneb dobrodružství bandy vagybundů, kteří bojovali s přírodními a jinými nekalými živly za záchranu nevinného děvčátka ze spárů duchů z nižších sfér a nakonec to slavně zapili v místní hospodě, ale tyhle popisné názvy vyšly z módy už před nějakou dobou. :)
27.5.2020 15:38 - wlkeR
"Záchrana kovářovy dcery" nebo "Zmizení kovářovy dcery" by imo pořád bylo popisnější. Člověk hned ví, o čem to dobrodružství je, a jestli ho chce, nebo nechce dál řešit. Všiml jsem si článku už když vyšel, ale právě nejasnost názvu mě odrazovala až doteď - a teď jenom procházím všechna možná dobrodružství a studuju jejich strukturu, bez ohledu na obsah.

Neříkám, že to tak bude u všech, nebo popisnější název náhodou neodradí nějakou jinou skupinu lidí. Prostě to tak nějak nahazuju k zamyšlení.
27.5.2020 15:59 - sirien
Maelik: ale je to škoda, ty popisný názvy měly něco do sebe :D

Nicméně udělat ten název víc sexy nemusí bejt naškodu. Klidně i bez té kovářovy dcery (která je teda přinzejme si trochu spoiler :D )

Gobliní nájezd.
Trestná výprava.
Honba za záchranou.
Gobliní překvápko.
27.5.2020 16:16 - Maelik
Dal jsem dohromady anketu, pokud si vyberete, hlasujte, pokud ne, komentujte, přidám do ankety.
27.5.2020 16:22 - Pan Bača
Málinova hrobka
Dobrodruhův odkaz
..nebo obráceně
nebo "V hodině vlka"

Možností je hodně. Ale dávat už do názvu, o čem to celé bude, mi nepřijde nejšťastnější. I ty velké moduly nemají kdovíjak dlouhý a popisný název, ze kterého by se dalo moc vyčíst.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.098072052001953 secREMOTE_IP: 54.226.222.183