Kultura

sirien
14.12.2018 13:02
PJ Craft
PJ Craft playlist

YT channel s radami pro DMy ve stylu některých anglických předloh.

(sirienův obsahový průlet: 0-2, 3-6, 7-10, 11)
16.7.2019 15:11 - Log 1=0
efram píše:
když myslíš.... ještě, že tu je někdo kdo mu rozumí.

Myslíš všichni krom tebe?
16.7.2019 15:18 - efram
Log 1=0

Opravdu? mas kratkou pamet, protoze jeho vztah k fantasy tu komentovalo hodne lidi a to vcetne zdejsich matadoru. Ale chápu pamet je selektivni a pocity jsou silnejsi. Pojdme se venovat dal tématu PJ Craftu.
16.7.2019 15:27 - Jerson
efram píše:
A dovozovat z toho, že si nikdo nechce zahrát netradiční setting

Nechceš investovat nějaké body i do dovednosti čtení (chápaní napsaného)? Usnadnilo by to diskusi s tebou.

Takže ještě jednou (místo "píše" si dosaďte "řekl"):
Cizí týpek píše:
RPG musí být (taková a ne jinaká), aby se vůbec dala hrát.

Jerson píše:
To si nemyslím. Já třeba vytvořil dvourozměný svět obývaný kruhy, který (tvé požadavky) určitě nesplňuje, a dovedu si představit v něm odehrát RPG sezení.

Cizí týpek píše:
To je blbost, co bys asi tak chtěl dělat jako kruh? V takovém settingu se RPG hrát nedá, vůbec.

Jerson píše:
Tak já to s někým zkusím odehrát a pak ti řeknu.


Prostě jsem řekl, že něco jde, a pak jsem to zkusil, abych dokázal, že to opravdu jde.

A má to dvě části, druhá část pochází z pojednání Elf Xaxy a jeho dobrodružství, konkrétně z této části.

Píše:
Zkoušeli jste někdy něco psát podle jiné hry? Třeba podle šachů? Že to nejde? A proč by to tedy mělo jít zrovna podle Dračího doupěte?
Pravdou samozřejmě je, že napsat dobrou povídku jde jak podle šachů, tak podle DrD, ovšem zatímco u šachů je evidentně zřejmé, že to bude velmi náročné, u DrD se zdá, že tomu bude právě naopak.


Tedy odehrál jsem RPG v settingu, ve kterém podle několika lidí RPG hrát nejde, a celkem snadno jsem tu hru zapsal jako povídku, i když podle pana Broma je to těžké. Tedy, napsal, a Bouchi ji vydal v Pevnosti, a dostal jsem na ni několik velmi pozitivních ohlasů. Jasně, Pevnost není žádná záruka literární kvality ani žádná soutěž, ale i tak.

efram píše:
protoze jeho vztah k fantasy tu komentovalo hodne lidi a to vcetne zdejsich matadoru.

To že někdo můj vztah k fantasy komentuje znamená, že ten vztah zná? Případně, že dotyčný musí souhlasit s tým názorem, že mám k fantasy odpor?
16.7.2019 15:33 - Log 1=0
efram píše:

Má paměť je dost dobrá, abych si pamatoval, že jsem se nevyjadřoval k Jersonovu vztahu k fantasy, ale k tomu, jak překrucuješ a (zjevně schválně) dezinterpretuješ jeho slova, abys na něj mohl zaútočit. Pokud tvá paměť tak daleko nesahá, tak je mi líto.
16.7.2019 15:54 - efram
Jerson píše:
To že někdo můj vztah k fantasy komentuje znamená, že ten vztah zná? Případně, že dotyčný musí souhlasit s tým názorem, že mám k fantasy odpor?


To bezpochyby ne, ale pokud se ti opakovane stava, ze lidé co tu to ctou to chápou tak, že nemáš rad fantasy. Tak na tom ani nic nezmění fakt ze tu zacnes prekrucovat.

Log 1=0 píše:
k tomu, jak překrucuješ a (zjevně schválně) dezinterpretuješ jeho slova, abys na něj mohl zaútočit


Pokud to v tom vidíš, tak se jedná o milný výklad. Reaguji pouze na jeho stanoviska, která sem píše.

Znovu říkám pojďme se věnovat PJ craftu

Edit. o jednu věc bych přece jen jeste mel zajem. Mohl by Jerson vysvětlit jak presne mysli tu vetu s tím posouváním těch hráčů (jeho post #557) ?
16.7.2019 16:12 - LokiB
Hele, eframe, já třeba Jersonovi rozumím tak nějak celkem dobře.

To, že se s ním neshodnu na nějaké věci, názoru nebo myšlence, neznamená, že nerozumím jeho motivace a snaze, či že proti ní něco mám.

Zde jsme se třeba neshodli na tom, zda "vytvořil jsem systémy, o kterých jiní tvrdili, že vytvořit nejdou nebo nemá cenu je tvořit" je oprávněný argument proti tvrzení "tvoje snaha vytvořit systém, který bude při hře neustále bavit všechny (není přesná citace), je podle mě napřená směrem, kterým to není třeba (není přesná citace)".

Ty argumentuješ na osobu a útočně, což vyvolává takové reakce, které tu pak vidíš. Zbytečně to odvádí pozornost od podstaty věci.
Když budu hrát s kamarády fotbal, budeme trénovat trestné kopy a přijde ligový fotbalista, a začne na nás: "dementi neschopní, proč vůbec kopete do balónu, když na to nemáte, je mi vás líto. jo a možná bys to mohl zkusit kopnout takhle." ... tak se pak nemá divit "oni nechtějí moje dobré rady?", když ho nebudeme chtít poslouchat. Bez ohledu na to, jak dobrá třeba jeho rada je.

A s prominutím, nepřijdeš mi jako ligový fotbalista :)
16.7.2019 17:27 - efram
LokiB píše:
A s prominutím, nepřijdeš mi jako ligový fotbalista :)


taky ani nejsem, a taky se za nejnevydávám narozdíl od jiných fotbalistů nebo čutálistů. Ale rád si zajdu jen tak pro zábavu zakopat s klukama na plácek víš...
16.7.2019 19:38 - Jerson
efram píše:
Mohl by Jerson vysvětlit jak presne mysli tu vetu s tím posouváním těch hráčů (jeho post #557) ?

Post #557 je tvůj. Pokud myslíš #z577, tedy toto:
Jerson píše:
(hráči) kteří se chtějí nějak posouvat a chtějí si se mnou zahrát, případně mě vzít do své hry.

tak tím myslím hráče, kteří si uvědomují, že jejich hra má nějaké mezery, nebo že chtějí získat nové nápady, jiné přístupy k hraní, ať postav nebo vedení hry.
16.7.2019 20:09 - malkav
Jerson píše:
Opravdu máš dojem, že polemizováním a vyvracením vašich názorů je ignoruju?

Jerson píše:
Je mi celkem jedno, co si myslíš ty, Malkav nebo kdokoliv jiný o tom, jak může být hra dobrá a jak může hráče bavit.

Ano, z této věty jsem pochopil, že je ti jedno, co si myslím. Ale třeba jsi větou "je mi celkem jedno, co si myslíš" myslel něco jiného a není ti jedno, co si myslím, tedy jaký mám názor.

LokiB: Hele já třeba jak tvé, tak eframovy příspěvky vidím velmi podobně. I efram píše něco ve smyslu (použiji příměr k tomu fotbalistovi) "hele kluci mě přijde, že to děláte zbytečně/blbě, můžete mi vysvětlit proč to děláte tak a tak? mě to funguje jinak" ... nikde jsem od eframa nečetl nic ve smyslu "Jersone, kopeš do toho jak debil"
17.7.2019 08:18 - Corny
Musím se teda přiznat, že pro mě jako relativně nového příchozího je často docela složité průběžně číst a zapojovat se do nějakých zajímavějších debat o TTRPG teorii a praxi, když se tu tak ze 70% soustavně řeší forma příspěvků místo jejich obsahu...
17.7.2019 09:40 - Jerson
Za sebe se za to omlouvám. Když to jde, řeším takové věci v PM.
Každopádně nejlepší řešení pro tebe je hodit do takové nezajímavé diskuse o formě příspěvků traverzu v podobě vlastního názoru na dané nebo jiné téma, otázku, problém převzatá odjinud, atd. Je velmi snadné debatu přehodit na jiné, užitečnější téma.
17.7.2019 13:34 - obbivan
Za mojí maličkost je PJ Craft super věc. Né , že bych souhlasil nebo použil 100% z věcí, které tam Gergon udává. Je to jeho subjektivní pohled na věc a jeho zkušenost a o to jde.
V globálu jsem nesmírně rád , že někdo něco podobného stvořil. Každá věc, která rozšiřuje možnosti a povědomí o celém tomto žánru je neocenitelná. Stejně jako tento web a práce na něm, ohledně překladů a celkového fungování.
Slouží to pro dobro všem a za to jsem rád.
22.7.2019 15:07 - ShadoWWW
Vyšel nový díl s autorem KD a JaD.
23.7.2019 07:04 - Ugy
Docela mě v tom rozhovoru překvapilo, že jako jeden z možných světů, je pro JaD nějakým způsobem v jednání vukogvazd. Vukogvazd mám osobně rád, ale jeho kombinace s 5e mi přijde dost šíleným pokusem.
24.7.2019 12:54 - Skaven
Ugy píše:
Středozemě pro 5e mi taky přišla dost mimo a podle mě se docela povedla...
24.7.2019 12:59 - Ugy
Jop středozemě pro 5e se povedla pokud se bavíme o AiMe (i když po odehrání kampaně k tomu systému mám jisté výtky, ale o tom kdyžtak jinde). Pokud máte v plánu pro Vukogvazd udělat nový povolání a rasy a všechno tak no problem. Pokud by to mělo být jen setting pro klasické JaD tak mi to bude asi dost skřípat. Přiznám se, že jsem vzhledem k tomu, že LKarpianus někde říkal, že přidal do Končiny všechny DnD rasy, tak jsem tak nějak (asi teda chybně) předpokládal, že podobnej postup bude pro Vukogvazd.
24.7.2019 13:01 - Skaven
Ugy píše:
Předně je třeba říci, že s autory Vukogvazdu není nic, ale vůbec nic domluvené. Vše je ve fázi - máme takový a takový projekt, zajímá vás to? -> ano, zajímá. Tedy je dost předčasné předjímat, jestli se to nějak vyvine a pokud ano, tak jakým směrem...
24.7.2019 13:04 - Aegnor
Skavene, mohl bys prosím nepsat svůj komentář do tagu, který je určen pro citaci?
24.7.2019 13:05 - Ugy
Skaven: Ok. Každopádně dík za info.
24.7.2019 13:40 - Jerson
Kdo jste viděl Speciál PJ Craftu, konkrétně odpověď na otázku "Co bys vypíchl jako zajímavost (v Končině), kterou ještě nikdo nikdy nikde neviděl?"

Protože popis Knihovny, který je odpovědí na tuhle otázku, je normální popis sfér v Dračáku z roku 1991, a nemůžu se zbavit dojmu, že LK prostě o některých existujících věcech nemá ani tušení a tak své výtvory považuje za unikátní.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085458993911743 secREMOTE_IP: 3.88.60.5